retro dolunay

Hem Dolunay, hem Merkür retronun aynı sürece denk gelmesi Şubat ayını biraz sert başlatabilecek olsa da, şubat ortası itibariyle çok daha güzel bir döneme geçeceğimiz gerçeği ile devam etmemiz gerekiyor.

Her sert açısı olan Dolunay, senin hayatını altüst etmez, ki sert açılar bir şanstır. Çünkü bu sefer düşmezsen, bu sefer kabule geçersen, dönüştürürsen bir daha sert açılar olduğunda aynı durumu tekrar yaşamazsın. Kısır döngüyü kırabilirsin. Bu bir test. Farkındalık testi. Farkındayım diyebilme şansı, bu şansı iyi şekilde kullanacağına inancım tam, iyi bir insan olarak kalabileceğine, karanlık yanını, sorunlarını da kabul edebileceğine.

Enerjisel çarpışmalar, uyku sorunları, gündüz ile gecenin, yattığın hal ile kalktığın halin aynı olmaması, insanları algılayabilmenin düşmesi, yanlış anlaşılmalar, eski dostlukların geri dönüşü bu sürecin getirileri.

Ben demeden, biz diyemiyeceğini göreceksin. Kibrin nasıl düştüğüne şahit olacaksın, sana kibirle bakanların nasıl yok olduğuna. Doğru yolda olduğuna dair bir mesaj alacaksın. Teşekkür edeceğin bir süreç.

Zihin aktif, zamanın ötesinde bir dönem. Bu yüzden geçmiş kayıtlarla bu dönemi algılamaya çalışma. Karşılaştırma yapmak kafanı karıştıracak, olan her şeye yeni bir tecrübe olarak bakanlar, bu süreçten en büyük katkıyı alarak çıkacak.

Sen sadece iyi günler için kendini yetiştirmedin, kötü günlerde de ayakta kalabilmek içindi her şey. Peki şimdi neden korkuyorsun?

Sen sadece kolay yolları yürümek için güçlenmedin tek başına. Bugünlerde herkes neler oluyor derken, yürümeye devam edebilmek için geçtin o yollardan.

Peki şimdi neden duruyorsun?