Gerçekleri kabul etmeye ve büyük dönüşüme hazır mısınız ?
Yılın ilk yeni ayı 13 Ocak’ta, Oğlak burcunun 23 derecesinde ve sabah saat 08.00 de doğuyor. 1. Evde olacak yeni ay, Plüton kavuşumlu olduğundan, büyük dönüşümlerden bir daha eskisi gibi olamayacak yeni bir süreçten bahsedebilirim.
Yeni ay yöneticisi Satürn’de Kova burcunda, Jüpiter, Merkür ve Pallas ile kavuşumda olacağından, yeni çağ enerjilerini de artık iyice hissetmeye başlayacağız.
Kişiliğimiz ve karakterimiz ile çevresel koşullarımız üzerinde geleneksel ve kemikleşmiş her türlü, bakış açısını, ilişkilerimizi, yeme içme biçimimizi, finansal koşullarımızı, iş ve kariyer seçeneklerimizi, sosyal çevremizi, arkadaşlarımızı yani yaşamımızın hemen her alanını etkileyecek yeni kararlar almaya başlıyoruz. Yeni ay içinde hiç duygu barındırmayan tamamen mantık ve zihin odaklı olacağımız da bir süreci anlatıyor.
Her neye karar vereceksek, hayatımızla ilgili mutlaka başarı ve statü odaklı olarak vereceğiz. Seçimlerimizi bu ikili belirleyecek.
Para piyasaları ve finansal alanlarda sıcak ve hareketli gelişmeler olabilir. Online eğitim, seminer ve workshop etkinlikleri artabilir hatta grup çalışmaları öne çıkabilir. Teknoloji açısından da önemli bir dönem. Kullandığımız elektronik aletleri veya aracımızı yenilemek isteyebiliriz. Hem ekonomik kriz, hem de deprem açısından riskli bir dönem.
Diğer yandan, dönüşümle birlikte; kendini, çevresel koşullarını, iş imkanlarını yenileyerek hareket edenler açısından sürprizli ve hızlı gelişmeler olabilir. Hiç ummadığınız beklemediğiniz başlıklar hayatınızın gidişatını değiştirebilir.
Yeni ay; yaşamımızdaki hemen her alanı biraz daha ciddiye almamızı, sorumluluklarımızdan kaçmadan onları dönüştürerek veya yeni sorumluluklar alarak ilerlememizi, her ne işle meşgulsek; o konuda en iyi olmamızı istiyor. Daha marjinal ve farklı bir bakış açısıyla, atacağımız adımların hem kendimize hem de çevremizdekilere faydalı olması konusunda bizi itekliyor. Bazılarımız için zor ve kısıtlayıcı koşullarında biteceği yeni bir dönemi anlatıyor.
Yeni ayın bizlere mesajı “ iyi bir gelecek için şimdi var gücünle çalış, hedeflerine ulaşmak için sana yardım edecek kişi ve gruplarla iletişim kur, girişimci ol, denemediğini dene, yapmadığını yap”