Köprüden önceki son çıkış…!
5 Temmuz’da 07:44 sularında Oğlak burcunun 13 derecesinde gerçekleşecek Ay tutulması; 6. Ve 12 ev akslarında meydana geliyor.
Yengeç / Oğlak temalarını tamamlayacağımız bu dönem, daha çok bireysel olaylarla ilgileneceğiz. Sağlık, iş ve günlük rutinlerimiz, çalışma koşullarımız ve iş arkadaşlarımız, aileyle bağlantılı gizli kalmış üstü örtülmüş sorunlar, erkekler arasındaki çekişmeler, iş ortamındaki mücadeleler tutulmanın öne çıkan başlıkları.
Sakladığımız, derine itip yüzleşmekten korktuğumuz veya kaçındığımız duygular su yüzüne çıkarak aslında bizi gerçeklerle yüzleştirecek. İhtiyacımızın biraz da farkına varacağız. Aileye mi ihtiyacımız var, o zaman ailemizin yanına veya yakınına yerleşeceğiz, gereksiz sorumluluklardan kendimizi baskı altında mı hissediyoruz, o zaman bazı yükleri geride bırakacağız, işten uzaklaşarak ev ve ailenin güvenli limanında fazla mı zaman geçirdik, o zaman iş ve çalışma koşullarına odaklanacağız… Sorumluluklarımızın yaşamda bizi sürüklediği kıyıyı çok net olarak görerek, koşullardan ve sonuçtan memnun değilsek değiştirmek için adım atabiliriz tutulmada.
Mars’ın Koç burcundaki kendine güvenli duruşu, Satürn’ün Oğlak burcuna retroyla geri dönüşü, Plüton ve Jüpiter’in retrodaki kavuşumu, Venüs’ün İkizler’de düz harekete geçmesi yaşamda memnuniyetsiz ve bize yük olan başlıklarda kendi keyfimizi de düşünerek harekete geçmemize olanak sağlayacaktır. Eksikleri tamamlayabilirsiniz, bazı konuları revize edebilir düzeltebilirsiniz. Aile içi kırgınlıkları anlaşmazlıkları düzeltmek ve onarmak için harika bir tutulma. Boşanma sürecindeyseniz ve pişmansanız da düzeltebilirsiniz. Yol ayrımları fikrindeyseniz risk alıp kendi yolunuza gidecek cesareti bulacaksınız. İşinizden, çalışma arkadaşlarınızdan veya iş ortamından memnun değilseniz ayrılabilirsiniz. İş arkadaşlarınızın da görevleri size yük olduysa bu konuyu noktalayabilirsiniz. Başkalarının sizden istediği her yardım belki de üzerinizde bir yüktür, ne dersiniz ? İş ortamında rakiplerinizden yıldıysanız rekabeti sonlandırabilirsiniz. Başarı tanımızı yeniden yapmalısınız belki de…
Tutulma içimize yolculuk yaptırıyor gerçekten en büyük hayaliniz ne ? Keşfedin diyor. Hangi hayaliniz olsaydı mutlu olurdunuz ? ( Neptün retrosu )
Ancak bu hayalinizi keşfederken ayaklarınız yere ne kadar basıyor ? Gerçeğe ne kadar yakınsınız ? Kendinizi ne kadar daha kandıracaksınız ? Zaman geçiyor. ( Satürn Oğlak Retro )
Tamir edecek şansınız var. Onaracak ve iyileştirecek gücünüz var. Kaçırdığınızı zannettiğiniz fırsatları dönüşmüş haliyle yeniden yakalayabilirsiniz. Bu bana iyi gelmiyor diyorsanız bırakıp gitme şansınız da var. ( Jüpiter Plüton kavuşumu Retro )
Kendinizi neşeli ve daha iyi hissedecek zihninizin daha pozitif düşünceler üreteceği bir dönemdesiniz ( Venüs İkizler )
Tüm bunları yapacak cesaret, azim ve gücünüz var. ( Mars Koç )
Yaşamda bazı anlar vardır. Aslında ilahi planın bize bazı gerçekleri gözümüze soktuğu da diyebilirim bu anlara. Biz seçimlerimiz kadar mutlu veya mutsuzuz. Gereksiz sorumluluk ağır kurallar yaşamın keyfini kaçırmamıza neden olur hep. Oysa ki; yaşam hiç yerinde durmaz ki… Yıllar üstüne yıllar eklenir ve geriye bakıp keşke, deriz. Şundan ayrılsaydım, işi bıraksaydım, ailemle daha çok zaman geçirseydim, onların yanından ayrılsaydım, şu evliliği yapsaydım, kendime daha çok zaman ayırsaydım, mutsuz evliliğimi bitirseydim, şehir değiştirseydim…
Öyle uzar ki bu örnekler, işte bu tutulma geriye dönüp keşke dememek için köprüden önceki son çıkış niteliğinde.
Zaman daima ileri doğru akıyor ve sapak kaçarsa geriye dönüş imkanı bulunmuyor…