İletişim ve düşünce temsilcimiz Merkür; artık iyice durağanlaşarak Akrep burcunda retroya hazırlanıyor. Bu retro sürecinde Merkür, geri hareketiyle 28 Ekim’de tekrar Terazi burcuna geçecek ve 5 Kasım’da 26 derece ile Terazi burcunda düz harekete geçecek.
Hepimizin bildiği gibi retro süreçleri içe dönülmesi gereken anlardır. Söz konusu Merkür olunca hele de bu retro Akrep burcunda olunca, iyice düşünceleri derinleştirmek konuşmak yerine dinlemek ve hissetmek daha önemli olacak kuşkusuz. Bu retro idrak edemediğimiz anlayamadığımız bir çok konunun içsel olarak idrakına sebep olacaktır.
Diğer yandan, söylemediklerimiz gizlediklerimiz ifşa olurken, kendimize ait birçok fikir ve kararı da kendimize saklamak isteyebiliriz. Bilinçaltının gizemli karanlıklarında; kuşku şüphe ve negatif düşünce tohumlarının bu dönem farkına varın. Varın ki; onlar sizi ele geçirmeden siz onları iyileştirin.
Finansal konularda bazı gecikme ve iletişime dayalı problemler olabilir, üstünden iki kez geçilmesi gereken başlıklar olabilir. Birşey erteleniyorsa daha iyisi olacağı içindir, aksaklıklara tahammül gösterin.
Aramadığınız kişileri arayın, küs ve problemli olduğunuz kişilerle özellikle yazılı iletişim kurun, düzeltebileceklerinizle arayı düzeltin.
Kardeş ve yakın akrabalarla ilgili eski parasal konular gündeme gelebilir. Ortak paylaşımlar yapılabilir.
Bekleyen işleri tamamlayın. Kararları gözden geçirin. Ve içinizle iletişimde olun… Merkür Akrep mottosu “ TOHUM TOPRAKTA YEŞERİR” Mevlana…