Merkür bugün geri gitmeye başlayacak, etkisini bir kaç gündür hissettirmeye başladı bile …
Merkür geri giderken hayatın eski ritminde akmasını ister ve şartları zorlarsanız böyle dönemlerde sıkışmış ve engellenmiş hissedebilirsiniz. Onun yerine olayları biraz ağırdan alın, yavaşlayın. Çekmeceleri açın düzenleyin, dosyaları toparlayın. iletişim ve bilgi alış verişi yaptığınız araç ve kaynakları elden geçirin. Yarım kalan işlere odaklanın. Önem verdiğiniz konularda çift dikiş ilerleyin. Söylemediğiniz sözlere düşüncelere bir bakın. İlginizi bekleyen kaçındığınız konularla ilgilenin. Aslında böyle dönemlerde sanılanın aksine çok sayıda iş tamamlanır, geçmişin hesapları kapatılır. Geleceğe yönelik yeni fikirler uğraşlar ise haliyle aksar.
Bu süreçte zihninizi boşaltmak, temizlemek size avantaj katar. Yürümek, araba kullanmak, bisiklet sürmek, seyahat etmek, spor yapmak, tarafsız bir dostla veya terapistle konuşmak, yazmak, okumak, yemek yapmak gibi sizi rahatlatan her ne ise ona daha çok zaman ayırın. Yeter ki zihninizi açan özgürleştiren bir eylem olsun!
Merkür sadece akrepte geri gitmiyor!
28’inde terazi burcuna geçiyor ve 3 Kasımda geri gidişini tamamlıyor. Yaklaşık bir hafta sonra 11 Kasım’da yeniden akrebe geçiyor.
Bu geri gidişte iki farklı halden geçeceğiz. İlki akrebin doğasına uygun olarak biraz karanlık ve depresif olabilir. Kendimizde ve/veya başkasında sevmediğimiz yanları bu süreçte fark edebiliriz.
Kaçındığımız duygular, düşüncelerimiz kullandığımız sözcükler vasıtasıyla su yüzüne çıkar. Örneğin; çaresizlik, kıskançlık, güçsüzlük, intikam, öfke, derin bir yas gibi. Ayrıca, bu süreçte işleyen olayların ilişkilerin perde arkasını öğrenebilir, belki de kaçındığımız gerçekle karşılaşabiliriz.
2.perde de ise sahneye terazi burcu çıkıyor. Elimizde yüreğimizde ve aklımızda olanları nasıl bir araya getireceğimiz bu tarihlerde önem kazanacak. Bu verileri, yaşanmışlıkları ne yapacağız ve sonrasında nasıl bir şey olmasını arzu ediyoruz? İnkâr ettiğimiz ya da bizden gizlenmiş olanları öğrendikten sonra, olayların ve kişilerin olumlu yanlarını yakalamak doğru karar verirken çok kıymetli olacak.
Merkür 14 Ekim-3 Kasım arasında geri giderken açığa çıkaracağı konu başlıklarından dün bahsetmiştim. Şimdiyse Astroloji eğitimi almamış olan astroloji takipçilerine özel ipucu vermek istiyorum.
Ezbere gitmek hazır bilgilerle ilerlemeye çalışmak beni bazen tekrara düşürür vakit kaybettirir. Eminim siz de aynı durumdasınızdır çünkü her bilginin önemli bir nüans farkı vardır onu farklı kılan. Ayrıca herbirimiz ayrı bir dünyayız, gökyüzündeki her değişim bizi aynı etkilemez. Aslına bakarsanız Merkür gerilemesi tek başına hayatımızı altüst etmez, başka faktörlerin aynı anda işbaşında olması gerekir. O da ancak öngörü danışmanlığı aldığınızda anlaşılabilir. Biz sadece gündelik yaşantımıza rutinimize önümüzdeki birkaç haftaya odaklanalım.
Yaşamınızı aydınlatacak özel bilgiler peşindeyseniz eğer iş burada size düşüyor!
Önce doğum haritanızı çıkarın, internette ücretsiz doğum haritası çıkarabileceğiniz web sayfaları var. Zaten varsa öyleyse çekmeden çıkarın, bir inceleyin. Sonra;
✨Haritanızda akrep ve terazi burcunun yer aldığı evleri bulun. Evlerin anlamlarını araştırın. O evlerin temasında duraksama,aksama ve bir şeyleri yeni baştan ele alma tamamlama konuşma irdeleme ihtiyacı hissedeceksiniz! Çünkü Merkür iki burçta geriliyor.
Bunu yaptıkça yani gökyüzü bilgisini hayatınıza tatbik ettikçe gerçek bilgiye ulaşacaksınız ve sezgileriniz de eş zamanlı olarak gelişecek. Çok da eğlenceli olacak, inanın. Parçaları birleştirirken zihninize dikkat edin genelde kaygı yaratan olasılıkları öne çıkarma eğiliminde olduğundan negatif olasılıkları artırır! Bu süreç bir yandan “eyvah kötü bir şey olacak” diyen o sesle mücadeleyi de gerektirir.
Keyifli keşifler diliyorum sizlere.