Mücadele, azim, savaş ve aksiyon temsilcimiz Mars, Kova burcunda ve 13 Mayıs’a kadar burada ilerleyecek ve bu süreçte emirleri Satürn tarafından alacak. Geçer geçmez Satürn ile kavuşum yapacak olan Mars, zorlukların üstesinden gelme gücü, sağlam kararlar alma potansiyeli, sabır ve pes etmeden eylemlerin arkasında durmamızı sağlayacağı gibi, sosyal yaşam ve etkinliklere kısıtlama gelmesine hatta bu konunun bir karara bağlanmasına ki, bazı başlıklara yasak gelebilir, enerjisiz ve bitkin olmaya, sorumlulukların altında ezilmeye ve baskıya da neden olabilir. Mars yaşam enerjimizdir. Bu kavuşumun ilk etkisiyle enerjimizi kısıtlanmış hissedebiliriz. Aynı davranış kalıplarından aynı aksiyon ve kararlardan uzaklaşmak, hatta daha farklı ve sıra dışı hareket etmeye çalışmak bu kavuşumun etkisini yaşamımızda daha sağlıklı hale getirecektir.
Buradaki Mars enerjisinin bize olumlu yansıması için, söz sahibi olan Satürn’ün ne istediğine kulak vermeliyiz. Satürn burada, toplumsal ve sosyal konularda özgürlük ve eşitlik adına karar alıp eylem yapmamız konusunda veya toplumsal olaylar sebebiyle gönüllü olarak kendi özgürlüğümüzden vazgeçmemizi sahip olduğumuz haklara başkalarının da sahip olmasını sağlamamızı, , kendi bireysel sahamızda değil, başkalarının sahasında aktif olmamızı istiyor.
Mars’ın Satürn’le kavuşumu ülke açısından biraz riskli gözükmekte açıkçası. O yüzden sosyal mesafenizi bu dönem maksimum koruyun kendinizi siz kısıtlayın. Bu sürecin ne zaman geriye çekileceğine dair öngörülerimi sayfamda daha önceki postlarda paylaştım. Sağlıklı ve bilinçli haftalar?