otomatik-taslak

Sırf değiştiğin için kimsenin affetmesine ihtiyacın yok. Kendini bulduğun, ne istediğini bildiğin, özgürleştiğin için özür dilediğini fark et. Beni affet dediklerin, zincirlerin olduğunu fark etmedi, fark etselerdi beraber kırardınız bu kısır döngüyü. Seninle yürümek istemedi.

Alemler, evrenler, olasılıklar. Milyonlarca olasılıktan, seçimlerden buraya kadar gelen sen. Önünde olasılıklar denizi ve bir taş atsan bile etki ettiğin. Hiçbir şeyin değişmeyeceğine mi inanıyorsun? Şubat ayı bu inancı yıkabilir. İyiye giden günler daha iyiye, durağan giden günler harekete, kısır döngüye dönen sıkıntılar iyiye dönebilir. ‘Ben ne yapıyorum’ farkındalığı. ‘Değişimden neden bu kadar korkuyorum?’ farkındalığına, oradan da ‘Ben ne istiyorum?’ sorusuna evrilebilir.

Retrolar, sert gezegen açıları, baskıcı gökyüzü, bahaneler bitiyor. Hayatı iyi gidenlerin ‘başka ne katabilirim kendime?’ diye soracağı, kötüye gidenlerin ise ‘ bunu değiştirecek güce sahibim’ diyeceği bir ay.

Kova yeniayı ile özgürlük süreci, beraber de özgürleşebiliriz hissine dönüşecek. Şubat ortası itibariyle AŞK, yol arkadaşlığı, dostluk kelimeleri hayatınızda anlam kazanacak. Yeni tanışmalar, yeni hisler, yepyeni hayaller getirecektir. Aşk kapıyı bu sefer sen açana kadar çalabilir. Duymazlıktan gelemeyeceğin şekilde.

Kova Yeniayı toparlamaya geliyor. Ev dağınık, zihin dağınık, gelecek dağınık, ilişkiler dağınık. Gezegenler birbirine fısıldıyor. ‘Rahat verelim de, bir nefes alsın.’

Bu nefesi ‘haklı olmaya çalışarak’ harcama. Bu nefesi ‘sana inanmayanlara’ harcama. Bu nefesi seni kendini bulduğun için yargılayanlara harcama. Beni sevsinler diye harcama. Bu nefesi sadece önündeki umut dolu yeni başlangıç için harca. İhtiyacın olacak bu nefese, yaşadığını hissetmeye hazır mısın? Derin bir nefes ve başlangıç.