Bir odanın içinde oturuyorsun. Perdeler kapalı. Dışarıda ne var, ne oluyor bilmiyorsun, sadece birileri geliyor ve anlatıyor sana. Kafanda canlandırıyorsun. Yavaş yavaş bu senin gerçeğin oluyor. Dışarıda olanlar, sana anlatılanlardan ibaret olmadığını anlamak için sadece perdeyi açman gerekiyor. Ancak o kadar çok gerçeğin olmuş ki öğrendiklerin, korkuyorsun göreceklerinden. O kadar çok yalan duydun ki, gerçeğe karşı bir direncin oluştu. Odandasın. Yalnız hissettiren ve harekete geçmekten korkutan düşüncelerinle baş başasın. Dışardan taş atılıyor camına, perdeyi aç diye ama sen bunu saldırı olarak algılıyorsun.Daha çok korkuyorsun. İşte şimdi o perde aralanıyor. Gerçeklerin, aslında senin gerçeklerin olmadığını görüyorsun. Gerçek olmadığını görüyorsun. Bu yüzden ne kadar korksan da, içinde bir yerlerde gerçeğin güzelliğini fark ediyor ve hissediyorsun. Perde kalkıyor.

Nereye gittiğimizi bilmiyorduk, koşuyor, yarışıyor, birbirimizi çekiştiriyorduk. Rekabet öylesine bir hal almıştı ki, durmamız gerekiyordu. Durduk. Tokat yemeden durduk. Şu an bu durmayı en iyi şekilde değerlendirebileceğimiz bir sürece giriyoruz. 1 nisan itibariyle biraz daha içimize kapanıp, kendimizde olan her şeyi, potansiyelimizi, zihnimizi keşfetmeye başlıyoruz. Zihinlerde ciddi bir perde kalktı ve zihnimizin içinde gördüklerimiz bizi korkutmamalı, çünkü bu süreçten sonra farklı insanlar olarak, farklı düşünceler içinde olabiliriz. Bu süreçte içimize ne kadar bakabiliyorsak bakmalı, derine ne kadar inebiliyorsak inmeli, her neyle yüzleşebiliyorsak yüzleşmeliyiz. Bu fırsat bir daha gelmeyebilir.

Koç Yeniayı yeni bir sayfa, bu sayfada sana ait ne var? Bu sayfada senin cümlelerin var, hedeflerin var, gerçeklerin var, hayallerin var, sen varsın en önemlisi. Temiz, arınmış, paklanmış bir sen. Zihnin öyle açık ki, bir cümlenin altında yatan düşünceyi, bir fotoğrafın arka tarafını, bir insanın maske arkasını görebileceksin. En önemlisi kandırılamayacaksın artık. Yalan olmayacak mı bu yolda? Olacak, hiç değilse denemeye devam edecekler. Ancak artık öyle bir görüyorsun ki her şeyin ardında yatanı, kandırılamayacaksın. Eğer görmezden gelmeye devam etmezsen. Koç Yeniayı artık bazı konularda net kararlar vermeni bekliyor. Kariyer, ilişki, aile gibi konularda net kararlar seni ileriye taşıyabilir.

Koç Yeniayı ile birlikte Mars da Kova burcuna geçecek ve zihin daha da aktifleşecek nisan ayında. Bu yüzden iletişim önemli, bir şekilde bu zihni boşaltacak bir uğraş bulmalısın, günlük yazabilirsin, sosyal medyayı yazmak için daha sık kullanabilirsin, yakın gördüklerin ile iletişimini daha çok kurabilirsin. Kendi içine çekildiğin bu dönem, zihnini de dışarı aktarmalısın. Çünkü o kadar hızlı ve çok çalışacak ki, farklı bir boyuta gelebilir. Bu düşünceleri taşımak güç hale gelebilir, bunu aktarmak önemli. Diğer yandan özgürlüğün alındığını hissettiğin bu dönem, zihinsel özgürlüğünü ilan edebilir ve yeni fikirler ortaya koyabilirsin. Yeni projeler, bu çağa uygun yeni şeyler üretmek için önemli bir dönem olacaktır. Diğer yandan Satürnün de burada olması ve karşılaşmaları nisan başında birçok özgürlüğünden ödün vermeni gerektirecek durumlar ortaya çıkarabilir, bu yüzden psikolojik olarak bu süreçte güçlü olmak seni iyi hissettirecektir.

Koç Yeniayı kendinle olan savaşını artık bitirmen gerektiğini söylüyor. Bu savaşta kazanan olmayacak, görüyorsun. Bu bir kendinle barışma seansı. Unutma, kendini nasıl görürsen, seni dışarıdan öyle görecekler. Son savaşın, kendinle yüzleşmek olsun. Kabul etmediğin, edemediğin yanlarını da kabul etmek olsun. Olsun ki, tam olarak devam et yoluna. Çünkü her ne kadar kabul etmesen de onlar senin diğer yanların. Bunları kontrol altına alıp beraber devam etmek sana iyi gelecektir. Başkaları seni yargılar mı? Yargılasın. Başkaları seni yargılayacak diye kendinden verdiğin ödünlere, kaybettiğin zamana artık yer kalmadığını görmüyor musun? Mesaj çok net değil mi? Ya kendin olursun, kendi yolunu bulursun, kendi gerçeğine açarsın gözlerini ya da bir odada, perdeler kapalı, karanlıkta, dışarıdan camına çarpan taşlara küfredersin. Uyan.

Koç Yeniayı Ay düğümlerine yaptığı açı ile geride bırakman gerekenleri, gitmen gereken yeri gösterecektir. Ancak bu gördüklerini göz ardı edersen bir süre sonra tekrar önüne geleceğini söylüyor. Bu yüzden artık biraz daha iç sesine güvenerek, ancak mantığını devre dışı bırakmadan alacağın kararlar uzun süre sana katkı olacaktır. Biraz daha disiplinli çalışabilir, daha rahat odaklanabilirsin bu dönem. Uzun yıllardır odak sorunu yaşayanlar, bu süreçte nasıl odaklanabildiklerini fark edeceklerdir. Bu süreci faydana döndürebilirsin. Bu süreçten en iyi ve en güçlü şekilde çıkabilirsin. Bu süreci psikolojini bozmak yerine, yeni fikirlerle atlatabilirsin. Sana inanıyorum.

Sana inanıyorum çünkü, bu dönemler gelene kadar birçok şeyi atlattın. Normal bir dönem değil evet, ancak zaten normal bir dönem değildi, sadece farkında değildin. Artık farkındasın ve şimdi farkındalığı en iyi şekilde kendi lehine çevirebilirsin. Artık bazı ertelemeler için zaman olmadığını gördün, artık bazı yalanlara katlanmaman gerektiğini, mutsuz olduğun yerde durmaman gerektiğini, yürümeyen bir durum için zorlamaman gerektiğini, gerçek yol arkadaşlığının nasıl olduğunu ve kimlerin olduğunu gördün yanında. Sen kendini gördün, bu yüzden inanıyorum sana.

Ortada koca bir yalan var diyen zihnin, diğer yandan kaygıyı sonuna kadar yaşayan, bir anda geceleri ateşlenen, bir anda düzelen, sabah olduğunda hiçbir şey olmamış gibi uyandığın, gece yaşadığın psikoloji ile gündüz yaşadığın psikolojinin arasında dağlar kadar fark olan, dengesiz bir süreç. Nereye baksan, nereye adım atsan korku ve kaygı. İnsanlarla yan yana olmadan, bu kadar iç içe olabildiğin başka bir süreç yok. Unutma. Bu yüzden sana ait olmayan duyguları hemen kabul etme, alanını koru, aklını koru, zihnini aç ve bu süreci en iyi şekilde değerlendir. Kendinle kal ama iletişimden uzaklaşma. Dinlen ama fiziksel olarak hareketi bırakma. Önlem al ama kaygıya yenilme.

Evde kal ama KORKMA. Sevgiler.