Rota yeniden oluşturuluyor…

24 Mart’ta Koç burcunun 4 derecesinde olacak yeni ay, baharın da kapılarını açıyor. Saat 12:28’de olacak yeni ayda, İstanbul’a göre çıkartılan haritada anın yükseleni 13 derece ile Yengeç. Sirius sabit yıldızı yükselen derecesinde. Bu yıldız çok şanslı bir doğada olup asalet, soyluluk, zenginlik onur ve itibar ile ilişkilendirilir.
Yeniay, Ay düğümleri karesiyle kadersel temaların gündemde olduğunu alacağımız kararların risk alarak cesaretle uygulanması konusunda biraz tereddütlerimizin olacağını gösteriyor.
Koç, Zodyak kuşağının ilk burcudur ve öncüdür. Başlatandır. Hesaplamadan, korkmadan, cesurca ilk adımı atmaktır. Güneşin kendini göstermekten hoşlandığı 10. Evde olan yeniay toplum önünde varmak istediğimiz nokta için, adeta bir survivor döneminden geçmemiz gerektiğini söylüyor. Hedefin için yola çık, risk faktörlerini hesapla, korkma, yenilik yap, öncü ol diyor.
Meslek ve kariyer yaşamımızda, toplum imajımızda içimizdeki tüm gölgeler ve karanlıklar ortaya çıkıyor. “ Şapka düştü kel göründü “ durumu. Zaaflarımız mı var, yöneticilerimizden otorite figürlerinden sakladıklarımız mı var, hepsi karşımızdaki kişilerin bize yaklaşımları sayesinde vereceğimiz tepkilerle ortaya gül gibi saçılacaktır. Bu aslında ilk tepki olarak “ eyvah yandım “ efekti verse de, konunun üstüne çıkabilirsek, hepimizin içindeki o gizli kalmış cesuru, azimli çocuğu ortaya çıkartmaya yarayacaktır. Karşımızdaki kişiler bu dönem, güçlerini bizi çirkince kabaca göstermek isteyebilirler veya biz bunun tam tersini onlar üzerinde deneyebiliriz. Her iki durumda kötü, kopartıcı, adeta savaş enerjisini çıkaracağından sıkıntılı sonuçlar doğurabilir. Eğer içimizdeki başarının gölgesiyle yüzleşip, yetkinlik ve yeteneklerimizi başkalarıyla kıyaslamadan, daha öz güvenli ve cesur olabilirsek, gücü göstermenin karşı tarafı sindirmek ve ezmek olmadığının farkına varabilirsek alacağımız riskler bizim parlamamıza, öne çıkmamıza ve toplumsal imajımızı gerçekleştirmemize yarayacaktır.
Öte yandan, hiç beklediğimiz zamanlarda hedeflerimizi gerçekleştirmek adına olacak gelişmeler bir çoklarımızın hayatında sürpriz niteliğinde olabilir. Ani gelen sezgisel bilgiler yeni ayda çok kıymetli olacaktır. Kadersel olarak sosyal yaşamımızdaki birileri, eş dost, arkadaş veya yabancı geleceğimizi ilgilendiren mesajlar verebilir bunun için bize lazım gelen en önemli şey, farkındalık olacaktır. Gözünüz kulağınız açık olsun.
Yanı sıra, etrafımızda genel geçer bilgisiyle, aslında pek bir şey bilmeyen ama “ mış “ gibi olan insanlar, gerçek ve derin bilginin peşinden gitmemize neden olacaktır. O kadar sığ bilgiyle muhatap olunca, insan ister istemez konunun kaynağına gitmek ister ya, işte öyle bir şey. Bilginin kibrine kaçmadan, bilgiyle karşımızdaki dövmeden ama kendinden ve bilgisinden emin olarak kendi sezgisine ve duruşuna inananlar, bunun için başkasıyla güç mücadelesine girmeyenler, yaşamının sorumluluğunu bizzat eline alanlar, kaderi, ötekini berikini suçlamayanlar için hareketli ve iyi bir dönem diyebilirim.
Sağlık açısından değerlendirdiğimde, baş bölgenize dikkat edin, baş ağrısı ve sinüzit şikayetlerinin artmaması için, aşırı sıcak veya aşırı soğuk hava akımlarından kendinizi koruyun…