Hiçbir şey; eskisi gibi olmayacak…!
14 Ekim’de saat 00:06’da Koç burcunun 20 derecesinde Plütonik bir Dolunay var. Köşe akslara yerleşen öncü nitelikteki burçlar sürecin dinamik olacağını anlatıyor. Dolunay, 4 ve 10 ev akslarında olduğundan, ev ve aile yaşamımızla, meslek ve kariyer yaşamımıza ait konular öne çıkacaktır.
Dolunay yöneticileri; Mars ve Venüs. Mars Terazi burcunda, Venüs ise Akrep burcunda. Her ikisi de, kendini iyi hissetmediği ancak, karşılıklı ağırlama dediğimiz pozisyondalar. Aslında birbirlerine destek oluyorlar. Demek ki; yine ilişkilerimiz ön planda ve hem iki tarafında özen göstermesi dikkatli olması gereken bir dönem. Yoksa birbirlerine zarar verebilirler.
Dolunay, son derece dönüştürücü etkiler barındırıyor. Ancak bilmelisiniz ki; bu dönüşüm çok güzel bir amaca hizmet ediyor olacak. Çünkü hem Plüton, hem de Jüpiter’in Dolunay’a güçlü dokunuşları var. Dönüşecek her ne ise, o sizin için büyük şans ve fırsatı barındırıyor aslında. Aslında buna bir süredir bizi Retro hareketiyle Plüton ağır ağır hazırladı ve şimdi bunu gerçekleştirme zamanı.
Yükselenin Yengeç burcu olması sebebiyle, güvende olmak, ait hissetmek çok ama çok önemli. Ve aslında tüm cesurca dönüşümleri, tüm öncü adımları da sırf bu yüzden atacağız. Duygularımızın bizi taşıdığı yere, korkmadan giderek. Ancak bu bizi biraz yorabilir. Bu belki kolay olmayabilir, ancak yapacak güçte ve inançtayız. Bu cesareti, bu dönüşüm gücünü bir süredir yaşadıklarımızdan alacağız çünkü. Belki çalıştığınız yer size gelecek güvencesi vermiyordu, belki patronunuz düzenli maaşınızı ödeyemiyordu, aileniz size kol kanat germiyordu, sevgiliniz size sevgisini hissettiremiyordu ve onunla bir gelecek göremiyordunuz, belki geçmişte duygularınızdan kaçtığınız için birileriyle ilişki yaşama fırsatı kaçırmıştınız, belki eviniz hala kirada, veya bir şekilde gelecek sizi hep ürkütüyordu. Bu ve benzeri senaryolar yaşayarak aslında öyle ya da böyle duygularınıza sahip çıkmaya öğretildiniz sistem tarafından. Önce kendi ebeveyniniz olmayı. Duygularınıza güvenerek, risk almayı. İşte şimdi geçmişte yaşadığınız her türlü konu veya ilişkiyle ilgili neden – sonuç ikilisini çalıştırarak, kendimizi güvende huzurda ve ait hissedeceğimiz noktalara hareket ediyoruz. Hem de büyük dönüşümlerle. Sancılı olabilir zor olabilir ama geçmişin tekrarı olmayacağı kesin.
Bir çok yasak veya üçlü ilişki deşifre olabilir. Bazı gizli kalmış duygular ( + / – ) ortaya çıkabilir. Evlilik dışı bir ilişki yaşıyorsanız, partnerinizin bir seçim yapacağı dönem gelmiş olabilir. Bazılarımız için ani cinsel temalı ilişkiler gündeme gelebilir. İlişkiler açısından bana göre içinde bir çok sürprizli durumun ortaya çıkacağı bir dönem bu. Olmaz dediğiniz olur, veya olur dediğiniz bitebilir.
Eğer, ailenizde veya ilişkilerinizde partneriniz, eşiniz tarafından ezilen bir kadınsanız, Dolunay aslında sizi daha da güçlendirerek karşı taraf üzerinde hak iddia etme noktasına taşıyabilir. Sistemin desteğini hissedebilirsiniz.
Her durumda, şifa maksimum çalışacaktır. Negatif ve korku dolu her türlü düşünceyi dönüştürmek gerekir. Yoksa gerçekleşebilirler. Dipte, derinde olan bilinçaltınızdaki hazineyi keşfedin bu dolunayda. Bazı krizlerinize şifa olacak nitelikte farkında olmadığınız düşünceleriniz olabilir. Onları bulun çıkarın.
Yaşamda insana bir şeyler öğreten yegane konu; ilişkilerimiz. Bu Dolunay da bizi şu ana kadar taşıdığımız, üzerimizde öyle ya da böyle iz bırakan her türlü ilişkimiz üzerinden dönüştürecek nitelikte. Bu dönüşümü niye yaşıyoruz derseniz; kendimizi daha güvenli daha huzurlu ve ait hissedebilmek ve bize bu duyguları hissettirecek alanlara hareket edebilmek için. Geleceğe güven duymak, kendimize güven duymak, duygularımızdan emin olmak, yaşam sorumluluğunu almak için.
Dolunay’ın hepimize en yüksek hayırlarla gelmesi dileğimle…