Başlamak için bitirmek gerek …!
2 Ekim’de saat 00:05 sularında Koç burcunun 9 derecesinde gerçekleşecek dolunayda Güneş’de aynı derecede Terazi burcunda yer alıyor. Dolunay; ev, aile, meslek, kariyer ve toplum imajımızla bağlantılı tüm ilişkilerimizi aydınlatıyor.
Dolunaylar daima tamamlanma ve sonlanma enerjileri barındırırlar ve güçlü ışığı sayesinde de, bir çok şeyi görmemizi anlamamızı sağlarlar.
Hareketli ve tempolu bir döneme giriyoruz. Yeni başlangıçlardan ziyade, yapamadığımız, başlayıp bitiremediğimiz, cevap beklediğimiz için ertelediğimiz, cesaret edemediğimiz, düşünüp karar verip adım atamadığımız ve yarım kalan başlıklarla ilgili büyük farkındalıklar kazanacağız. Anlayacağız kısaca. İlişkilerimizde yaşadığımız sorunların aslında karşı taraftan olmadığını, dışarda olan bitenin sadece kendimizdeki bir inanç ve duygu kalıbından olduğunu anlayacağız. Çünkü; içimizdeki “benlik” ler dolunayda ortaya çıkacak. Yaralı taraflarımızın, neden “ben “ olamamamızın, sağlıklı ego geliştiremememizin, nedenlerini anlayacağız. Ve bu nedenlerin ailemizde, iş yaşamımızda, ikili ilişkilerimizde yarattığı sonuçlarla yüzleşeceğiz.
Tamamlamak istediğimiz her şey için çok doğru bir zaman. Bu bir şeyi bitirmek de olabilir, başlamak için gerekli eksiklikleri tamamlamak da olabilir. Tamir gerektiren durumları onarmalı, işe yaramayanları elden çıkarmalıyız. Bu iki etki de güçlü bir şekilde çalışacak dolunayda. Ancak iş veya ilişkileri onarmak demek, kendini paspas yapmak demek değil, kendini yok saymak ve sadece o ilişkiye yatırım yapmak değil. Kar – zarar tablosu çıkarıp, gerçekten onarılmaya değer kişi ve ilişkilere yatırım yapmalıyız. Zira; zaten gelecek ümidi olmayan her türlü anlaşma, ortaklık, sözleşme, evlilik veya ilişki için yol ayrımları başlayacaktır.
Dolunay yöneticisi Mars’ın Retro olması ve Oğlak burcundaki Satürn, Jüpiter ve Plüto ile sert kontağı, bazılarımız için iş yaşamı, evlilik ortaklık veya ilişkilerinin sonlanmasının zamanının geldiğini anlatıyor.
Diğer yandan; zamanı gelen her türlü kadersel ilişki başlayabilir. Bazı ayrılıklara yeni bir şans ve bakış açısı verilebilir.
Her türlü satış ve pazarlama tekniği parasal kazanç olarak bize geri dönebilir. Bilgimizi ukalalık ve kibir yapmadan mesleğimiz üzerinden doğru stratejilerle pazarlama şansı elde edebiliriz ki; bu durum da ekonomik olarak keyfimizi yerine getirebilir. Meslek ve kariyer yaşamımızda geriye dönük bekleyen işleri ele alabiliriz. Bu bazılarımız için uzun süren iş bekleyişinin de bitmesi anlamına gelebilir.
Yaşamda bazen; çabalar dururuz, ilerleyemeyeceğimiz bir iş için, ölmüş bitmiş bir ilişki için, belki eskisi gibi olamayacak bir arkadaşlık için, gururdan kör olmuş dilimizde kilitli sözcükleri söyleyememenin içsel mücadelesidir… Enerjimiz biter, tükenir yoruluruz. Boşunadır bekleyişler her şey. Gitmesi gereken de, bitmesi gereken de bitecektir. Bu bazen dökülen gözyaşıdır, bazen sıkışan bir yürektir, çekilen bir eziyettir veya sıkıntılı bekleyiştir. Bitişler ve sonlanmalar her zaman acı dolu değildir. Biten bir dönem daima yenisiyle başlar. Bunun için tek ihtiyacımız olan şey; görmek ve algılamaktır. Kendi benliğimizin farkına varmak ve nerede hata yaptığımızı bilmektir. İşte dolunay; tüm ihtişamıyla bize anlatıyor bunları tek tek.