Ne söylediğin değil, nasıl söylediğin önemli !
30 Kasım’da 12:28’de İkizler burcunun 8 derecesinde ki ; Ay tutulması, Kuzey düğüm yönünde ve “ Aldebaran “ sabit yıldızı kavuşumuyla gerçekleşecek. Mars karakterindeki bu yıldız, etkili ve güzel konuşma ve savaş stratejisi oluşturma yeteneği verir.
Ay tutulmaları; çok güçlü dolunaylardır ve etkileri 6 aylık bir zamana yayılabilir. Daha çok bireysel olayları işaret ederler. Tutulma derecesi haritalarınızda bir açı kalıbı oluşturuyorsa, sizin için çok daha etkili olabilir.
Tutulma eksenindeyiz. Kasım ve Aralık aylarındaki İkizler ve Yay akslarındaki bu iki tutulma enerjisiyle yılı kapatıyoruz. İkizler ve Yay akslarındaki bu tutulmalarda; ordu, asker, sivil toplum örgütleri ve halk arasında oluşabilecek hareketli günlerden bahsedebiliriz. Bilgi ve eğitim, yurt dışı konuları, seyahatler, trafik başlıkları da ülke gündemini dolduracaktır. Diğer yandan bu akslardaki tutulmalarla, sosyal ağlar, basın yayın reklam medya ile ilgili bazı kısıtlamalar yasaklar ortaya çıkabilir.
İkizler burcundaki bu tutulmada, yakın çevre, aile içi dini itilaflar, saldırılar, iletişim kazaları, mülk hacizi, kredi ve vergi borçlarıyla gelen hacizleri ortaya çıkarırken, ev ve aile yaşamıyla meslek ve kariyer yaşamımızda tercihler yapmamıza neden olacaktır. İletişim yoluyla gelen engeller kısıtlamalar yasaklar artabilir, eğitim alanıyla ilgili değişiklikler olabilir. İnternet hızı düşebilir erişim yavaşlayabilir. Dikkat çekici sansasyonel haberler medyada öne çıkabilir. Digital hırsızlıklara dikkat, bu dönem artış olabilir.
Tutulmanın yükseleni Kova burcu. Yaşamımızda, gerek düşünce gerekse davranışlar açısından özgürleşmeyi isterken, bir süre daha özgürlüğümüzden fedakarlık edeceğimiz kısıtlı imkanlarla yaşayacağımız bir zaman diliminde olabiliriz. Açık alanda toplu mekanlarda konuşmak ve sosyal olmak yerine bir süre daha internet yoluyla sosyalleşebiliriz.
Tutulma yöneticisi Merkür Akrep burcunda ve Juno ile kavuşumda. Zamanı vadesi gelmiş karmik ilişkiler başlayabilir. Öyle ki; bu partnerler ya çok geveze konuşkan ya da birbirlerinin gözlerinin içine bakarak da anlaşabilen ve birbirlerini hissedebilen tipler olabilir. İlişkiler internet yoluyla, sosyal medya aracılığıyla veya bir arkadaş vesilesiyle gündeme gelebilir. Erkekler iş yaşamında güçlü sezgileri kuvvetli kadın figürleriyle çalışmaya başlayabilir veya onlardan destek alabilirsiniz.
Venüs uzaklaşan açıyla da olsa Uranüs’le hala etkileşim halinde olacağından, yine de ilişkiler ve parasal koşullarda ani gelişmeler içinde olabiliriz. Para ve finans piyasalarında değişkenlikler olabilir. Duygularımızın beklemediğimiz şekilde dalgalanması da, bizi bu konularda ani kararlar almaya itebilir.
Tutulmanın Kuzey düğüm yönünde olması, gitmemiz gereken yöne yani geleceğe yüzümüzü dönmemiz gerektiğini anlatıyor. Mesaj şu “ Meslek ve kariyer yaşamında istediğin yerde değilsen, tutunduğun ve sahip olduğun yargılarına dikkat et, koşullarını daha pratik ve uygulanabilir bir seviyeye çekmek için bazı gerçeklerle yüzleş, ev ile iş yeri arasındaki koşullarını dengele, sağlıklı merak geliştir ve daha genç fikirlere yer aç “ diyor.