Sisli havada yol alıyorum, gördüklerim beni yanıltabilir!
12 Aralık’ta İkizler Burcunun 19 derecesinde yılın son dolunayı gerçekleşecek. Dolunay 1 ve 7. Ev akslarında olduğundan ilişkilerimizle ilgili düşüncelerimiz ve bakış açımız aydınlanacak.
İkizler enerjisi ilginçtir. Bir çokları İkizler’i dengesiz olduğunu düşünür. Aslında dengesiz değildir. İki kişilik beyinle, tek kişi yaşadığından ve bu iki beyin birbirine zıt olduğundan sürekli değişkenlik gösterir. Söz konusu İkizler olunca; hareketli, hızlı, havai, meraklı ve iletişimin artacağı bir dönemden bahsedebilirim. Aynı zamanda eğitim, seyahat, organizasyon gibi alanlarda da yine hareketli bir sürece gireceğiz. Her türlü ilişkimiz, ortaklı projeler, özel ve iş yaşamımızla bağlantılı olan konularda iletişim kurmak, anlamak anlamlandırmak, karar vermek, organizasyonlar yapmak, toplantılar ayarlamak, seyahatleri planlamak, ikircikli durumlara çözüm bulmak ve tüm bunlara netlik kazandırmak için aslında keskin bir bakış açısına sahip olacağız. Ancak Neptün’ün Dolunay’a yaptığı etkileşim “ yine de çok emin olma, belki ortada bir yanlışlık vardır “ dercesine, emin olduğumuz veya olacağımız durumlarda bir yanılsama ve aldanma olabileceğinin altını çizmekte.
Duyguların değil, bilginin ve mantığın öne çıkacağı bu süreçte, gerçekten saklı gizli kalmış her türlü bilgi de ortaya çıkma potansiyelinde. Birilerinin hakkınızda ne düşündüğünü anlayabilirsiniz mesela. Veya o kişi sizin kafanızın içini okur. Eğer gizli ilişki yaşıyorsanız ona da dikkat edin derim ben.
Birden fazla gezegenin Oğlak burcunda toplandığı bu Dolunay, özellikle sorumluluklarımızın ciddi süreçlerin de altını çiziyor. İş yeri aşkları başlayabilir veya ortaya çıkabilir. İş yaptığımız kişilerle yakınlaşabiliriz. Veya iş yemeklerinde birileriyle tanışabiliriz. Var olan ilişkilerimizde sahip olduğumuz sorumluluklara çok dikkat etmeliyiz. Zira bu sorumluluklar bize fazla ve ağır geldiğinde ilişkilerimizde kopartıcı etkilere sürükleyebilir bizi. Birilerine karşı güç mücadelesine girmemek önemli. Daha çok yaşadığımız ilişkiyi ciddiye almamız gerektiğinin farkına varabiliriz. Bu durum sizi ya korkutarak kaçırır çünkü burada bir sorumluluk vardır, ya da ilişkinizi evliliğe taşır.
Finansal olarak başarı odaklılığımız bir süredir bu alanda gösterdiğimiz çaba ve sabırla doğru orantılı olarak bir çoklarımızın yaşamında olumlu değişimler yaratabilir. Beklediğiniz saygınlık ve itibarı kazanabilirsiniz mesela. Önemli kişilerle tanışarak statü atlayabilirsiniz.
Zihnimiz çok faal olacaktır. Kuracağımız her türlü iletişiminde, duyduklarımızda gördüklerimizde kararlarımızda yine de ufak da olsa bir yanılma payı olacağını unutmadan, gerek iş gerekse özel yaşamımızdaki kişileri tam olarak nereye taşımak istediğimize odaklanmalıyız. Şu ana kadar aldığımız sorumlulukların, gösterdiğimiz çaba ve sabrın meyvesini yiyeceğimiz bu dönem, gevşek ve lakayt bir tutumla sağlıklı bir ilişki kurulamayacağının eğer bir ilişki istiyorsak onun da sorumluluğunu almamız gerektiğini bizlere hatırlatıyor.