dolunay-onsoz

 

29 derece bir Dolunay yaklaşmakta. Gökyüzünde olumlu gezegen açıları bu dolunayı olabildiğince iyileştiriyor. Ancak zihnimizde gitgeller durmuyor. 29 derece büyük değişimlerin habercisidir. Senin değişiminin ne olduğunu ancak sen bilebilirsin. Sana neyin iyi geleceğini. Biliyorsun da. İçindeki bütün kuşkulara, kuruntuya, korkuya rağmen, bir ses ‘her şeyin düzeleceğini’ söylüyor. O ses şimdi gerçek bir seçimi hiç değilse içten yapmanı söylüyor. Kendin için, geleceğin için. Güzel günlerin geldiğinde kim olduğunu görebilmek için. Tatile hazırlık yaparken heyecanla bavulunu toplar gibi topla bu gece hayallerini, umutlarını. O bavulu yakında açacaksın.

İhtiyacın olanı bilirsin, ne yapman gerektiğini bilirsin. Gitmen veya kalman gerektiğini bilirsin. Sorunlarının ne olduğunu bilir, çözümü de bilirsin bazen. Sadece yapamazsın. Yapmazsın. Birinin sana ‘haydi’ demesini beklersin. O ‘haydi’ sesi bütün gökyüzünde yankılanıyor şu an. Hayallerine hiç değilse ‘söz’ vererek adım atma vakti bu gece. Söz ver kendine, sevgi dahil hiçbir durdurucunun seni geride tutmasına izin vermeyeceğine.

Söz verelim birbirimize bu gece, birbirimizden umudumuzu hiç kesmeyeceğimize. Kolektifin bir parçası olarak, bir kişi eksik hissettirmeyeceğimize.

Söz olsun.