Kainatın aynasıyım
Madem ki ben bir insanım!
Hakk’ın varlık deryasıyım
Madem ki ben bir insanım!
-Aşık İsmail Daimi-

Dolunay zamanları insanın içinde biriktirdiği kin, nefret, öfke, mutluluk, sevgi, aşk, hüzün vs… gibi tüm dünyevi düzlemde oluşturduğu duygu durumlarını açıkça ortaya döktüğü dönemlerdir.

Tabi bu ortaya çıkış hali genelde kişilerin kendi halleri üzerinden ortaya çıkmaz. Zira bizler “aynalık” prensibinden yola çıkarak HAL YANSIMASI üzerine olduğumuzdan karşımıza çıkan olayların bizlere semboller üzerinden gösterdiği durumlar üzerinden sistemsel olarak FARKINDALIK kazandırılmaya çalışılırız.

“FARKINDALIK kazandırılmaya çalışılırıZ!” kısmı eminim herkesin dikkatini çekmiştir! Sünnetullah sistemi gereği bizde açığa çıkan tüm düşünsel eylemler aslıyla başka bir surette başka bir durum üzerinden oluşum sağlar. Tam manasıyla bir DERS hali ortaya çıkar.

Tasavvufi anlamda CEZA manası itibariyle KARŞILIK’tır. Kişi işlediği fiilin karşılığını AYNI enerji düzleminde görür. Bu sistem asla değişmeyen bir HAK YASASI gereğidir.

Bizlere önerilen İNFAK yani SADAKA ve ZEKAT sisteminin bela ve kazalara karşı koruyucu işlevi tam da bu sistem gereği PAYLAŞMAYI çoğaltmak suretiyle RABB’in merhamet sıfatını açığa çıkartarak MERHAMET ve SONSUZ HAZİNELERE kavuşmak karşılığını oluşturur.

Sistem tam bir AYNALIK İLKESİ’dir… Sizin alıcınız RABB kanalına bağlıysa karşılığında göreceğiniz CENNET BİLİNCİ TV’den sizi gülümsetecek olaylarla karşılaşmaktır. Eğer almanız gereken dersler varsa bu sefer sizi CEHENNEM BİLİNCİ TV’den algı ve bilinç seviyenize uygun olarak ayarlanmış tam manasıyla bir eğitime yani tasavvufi noktada dile getirirsek nefsinizi dönüştürecek sınavların içinde bulmanız söz konusu olabilir.

ADL kuvvesi gereği ALLAH sonsuz ADALET sahibidir.

Balık Burcu’nda gerçekleşen DOLUNAY enerjisi tüm bu aynalık prensibini iyileştirecek koşulları hayatımıza çekmemize yardımcı olacaktır.

Bırakma/Teslimiyet/Tevekkül Halleri…

Biliyorum!

Hepimiz az ya da çok dünyevi imtihanlardan geçiyoruz. Bu imtihanlar çoğunlukla iş, eş, maddi koşullar ya da sağlık düzleminde veya ailesel noktada tezahür ediyor. Elbette bu süreçleri atlatmak noktasında İRADE ortaya koymak gerekiyor ki bu MÜRİYD esmasına eş’tir. İnsanı hayvandan ayıran en önemli özellik DÜŞÜNME sonucu İDRAK ettiği ve devamında İRADE ortaya koyabilme yetisidir.

İnsan, bütünsel bir esmalar havuzu olduğunu her daim hatırlamalıdır. Beynimizin hard diskine yüklediğimiz her kavram sonucu BİLİNÇ seviyemizde ciddi kırılmalar, değişimler ve anlam oluşumları yaşarız. Tüm bu oluşumları da düşünsel mahiyette hayata aktarmak suretiyle DENEYİM olarak yaşarız.

Şimdi!

Balık Burcu’nda ortaya çıkan bu DOLUNAY üzerimize yük ettiğimiz tüm kavramları BIRAK sinyali veriyor.

BIRAKMAK insana ne kadar zor geliyor değil mi?!

Uzun süredir sizi mutsuz ettiğine inandığınız bir ilişkiniz,
Memnun olmadığınız bir işiniz,
Sizi üzen çevreniz,
Şifa bulmayı beklediğiniz hastalığınız
VS…

Tüm bu başlıkları aslında siz SEÇTİNİZ!

Siz ya da genetik aktarımla atalarınızdan gelen tüm etkileri tekamül yolunuzda bu şekilde şekillendirmek suretiyle ortaya çıkartıyorsunuz.

Hepsini anlıyorum!

Artık dolunay enerjisi sizlere tüm bu sistematik düşünce oluşumlarını BIRAKMA enerjisi sunuyor.

Şimdi diyeceksiniz BIRAK demesi kolay!

Nasıl?

İşte tam bu noktada TESLİMİYET sistemi devreye giriyor!

Teslimiyet, teslim olma yani olayın hatta kuantum düzleminde enerjinin açığa çıktığı haldeki takındığımız tutumu gösterir. Olayı olduğu haliyle KABUL ETMEK!

Bir olay ortaya çıktığında kişinin takınacağı tutum O’nun TESLİMİYET düzeyini gösterir. Zira teslimiyet SAHİP OLMA bilincine ters düşen bir hareket olduğu için NEFSE çok ağır gelir.

Örneğin;

İşinizde gözle görülür bir haksızlık hali hüküm sürüyor. Ve siz bu konuya çok sinirleniyorsunuz. Bi’şeyler yapmam gerek hali ortaya çıkıyor fakat işinizi kaybetme korkusu(nefs) size ikilik(putlaştırma) yaratarak aynı noktada patronu TANRI haline koyarak rızkım kesilir korkusu HAL SİSTEMİNE sokarak geri adım atmanıza sebep oluyor.

İşte bu bilinç seviyesi RIZKIN ALLAH’TAN geldiğini unutmak suretiyle PATRON ya da çalıştığınız kurumu İLAHLAŞTIRMA ve beklentiyi ALLAH’a değil PATRON’a yöneltmek olduğu için size TESLİMİYET haline gelmeniz için yani RABB’in VEKİL esmasını açığa çıkartarak ADL sistemini ortaya koymanız adına yaşatılan her şey bir sünnettullah yasasıdır ki siz TESLİMİYET haline geçerek CENNET BİLİNCİ’ni deneyimleyebilin.

Ve en sonunda…

Tevekkül hali ise olaylara verilen SAKİN yani ZAN PERDESİ dediğimiz ikilik penceresini ortadan kaldırmak suretiyle her şeyin TEK bir HAL üzere olduğunu kişinin İDRAK etmesi vechesiyle BU’DA GEÇER diyebilmesidir. Çünkü hiçbir hal sürekli değildir. Sistem sürekli değişim ve dönüşüm halinde olduğu için enerjisel seviyede hiçbir durumun sürekliliği yoktur.

Sadece kişi durumu İDRAK etmeye direnç gösterirse MUTSUZLUK hali sürekli bir CEHENNEM BİLİNCİ açığa çıkartmak suretiyle kişiyi ağır bir mutsuzluk içinde yaşatır.

Balık Burcu’nda gerçekleşen DOLUNAY tam manasıyla CEHENNEM BİLİNCİ’nden çıkarak CENNET BİLİNCİ’ne doğru hal ehli olarak yol alacağımız FARKINDALIK AYNASI’nı bizlere tutacaktır.

Dolunay AN haritasını incelemek gerekirse;

Dolunay Anı’nda TERAZİ BURCU yükseliyor. DENGE HALİ ve İLİŞKİLER düzleminin öneminin vurgulanacağı etkiler altında olacağız. DENGE hali salat(namaz)’daki RÜKU pozisyonuna benzer. İnsan her durumda dengesini koruyabilir, açık bir bilinçle düşünebilirse yaratılış gayesine uygun olarak HALİFE olabilme becerisini ortaya koyar. Çünkü insan tüm potansiyelleri hayata geçirecek muazzam bir donanım becerisiyle dünyaya gelmiştir.

Hayatınızdaki tüm kavramları esmalar sistemine bir karşılık olarak görürseniz bağlı olarak acı çekilen kavramlardan uzak kalırsanız.

Aşk Acısı,
İş Korkusu,
Sağlık Korkusu ortadan kalkar!

Zira ortalama bir insan ömrünü Güneş Zamanı’na göre ölçersek saniyeler olarak görürüz. Tam da bu etkiyle dünya hayatını ifade eden alemlere NUR olarak gönderilmiş Hz. Muhammed (SAV)’in söylediği “tüm yaşam bir göz açıp kapama kadardır” deyimini tam manasıyla karşılamış oluyoruz.

Öte yandan,
Dolunay/Neptün kavuşumu 6/12 aksında gerçekleştiğinden BİLİNÇALTI düzlemde yani görünmeyen bir alanda ortaya çıktığından bizi korkutan tüm koşulların artık YÜZLEŞMEK suretiyle hayatımızdan çıkması gereken bir süreçte olduğumuzu gösteriyor.

Tam bir bolluk ve bereket enerjisiyle KÜN FE YEKÜN yani İSTE/OLSUN enerjisinin görünmeyen bilinçaltı düzleminde görünen yani bilinçüstüne çıktığına şahit olacağız.

İşin içinde NEPTÜN etkisi yoğun bir şekilde var olduğundan MANYETİK ve MİSTİK deneyimler yaşamaya müsait enerjiler var olacaktır. Sistemsel olarak genele göre mümkün olmayan her şeyin mümkün olduğuna, iyileştiğine ve şifalandığına şahit olacağız.

ŞİFA BULMASINI istediğiniz her konunun BÜTÜNÜN HAYRINA niyet ederek TESLİM etmeniz yoğun bir ŞİFAYA sebep verecektir.

Şimdi eğer buraya kadar okuduysan sana çok özel bir öneride bulunacağım…

Balık Burcu’nda oluşan böylesine ŞİFALANDIRICI bir DOLUNAY enerjisi ortaya çıktığında sana ÇOKLUK kavramını aşılayan NEFS bilincinden arınman adına senin yürüyen KUR’AN olduğunu hatırlatacak bir sureyi okumanı, anlamanı ve tefekkür etmeni önereceğim!

-Arapça okuma yapamayanlar sureyi Arapça olarak dinlesin fakat mealini mutlaka okusun hatta hepimiz anlamak ve idrak etmek adına okumalıyız!-

YUNUS SURESİ bu süreçte sana muazzam kapılar açacaktır!

Zaten tüm KUR’AN’ı oku, anlamaya çalış ve dinle!

“LA İLAHE İLLA ENTE SUBHANEKE İNNİY KÜNTÜ MİNEZZALİMİYN” dilinin zikri, okuması olsun ve SEN! Zaten bu kayıtla ruhlar aleminde yaratıldın, HATIRLA!

Ve mutlaka Hz. Muhammed(sav)’e SALAT etmemiz gerekiyor zira MUHAMMEDİ BİLİNÇ’e çok ihtiyacımız var!

“ALLAHUMME SALLİ ALA SEYYİDİNA MUHAMMED”

Selam edene SELAM olsun…

Burçlara Göre Etkilere Gelirsek;

-Öz ve yükselen burcunuzu birlikte okumanızı öneririm-

Koç Burcu: Bilinçaltı korkularıyla yüzleşerek; baba veya anne atalarından gelen olumsuz düşüncelerden genetik şifa yoluyla arınma… Farkındalık!
Ya Hayy Ya Kuddüs esmalarını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz

Boğa Burcu: Çevresel şartlanmalardan uzaklaşma ve yeniye UYAN! bilinci…
Ya Cami Ya Selam esmalarını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz

İkizler Burcu: Kader yollarının seçimi sana ait! İste ve Al!
Ya Müriyd Ya Halim esmalarını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz

Yengeç Burcu: Hayat bir rüya ve sen gözlemcisin! Anla artık!
Ya Şehid Ya Rahim esmalarını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz

Aslan Burcu: Her şey ilahi bir kontrol altında! Bırak/Teslim Ol/Tevekkül et!
Ya Latif Ya Musavvir esmalarını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz

Başak Burcu: İlişkiler bir AYNA! Ve sen gülümse ki aynadaki aksin gülümsesin!
Ya Vedud Ya Vekil esmalarını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz

Terazi Burcu: Başkalarının hayatını ve sorumluluğunu yaşamayı bırak! En büyük HAK ihlali senin kendi nefsine ettiğin zulümdür! Hatırla!
Ya Hayy Ya Hakk esmalarını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz

Akrep Burcu: Öz varlığındaki çocukla barışma zamanı geldi! Neşeli bi’şeyleri çocukça bir saflık ve heyecanla deneyimleme zamanı… Bırak/Teslim OL/Tevekkül et!
Ya Fettah Ya Rezzak esmalarını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz

Yay Burcu: Aile ve köklerini sevmek güzeldir! Önünde kocaman bir hayat var! Bağımlı olmayı bırak çünkü sevmek zamanı! Keşfet/Yaşa/Deneyim sahibi ol! AFFETMEYİ hep Hatırla! en başta kendini!
Ya Rahman Ya Rahim esmalarını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz

Oğlak Burcu: Düşünceni temizle, geçmişi ve yaşananları bir kenara koy ve geleceğe adım atarak ŞİMDİ’nin mucizelerini kucakla!
Ya Tevvab Ya Azim esmalarını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz

Kova Burcu: Sahip oldukların sana sahip olduysa ve yeteneklerine güvenmiyorsan yanlış yoldasın… Şimdi senin tüm RAB DONANIMI’na ve bu Dünya’ya görevli geldiğin bilincine izin ver… Hatırla! sen bir Mucize’sin!
Ya Müriyd Ya Halim esmalarını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz

Balık Burcu: Sendeki muazzam güçlerin evrensel boyutta açığa çıkacağı bir sürece SELAM et… çevresel koşulların seni aşağıya çektiğine olan yanlış inanç kalıbını kır… çünkü senden başka bir varlık yok! Hatırla! Harekete geç ve “ol” de “OL”sun
Ya Selam Ya Hadi esmalarını içinizden geldiği kadar okuyabilirsiniz

Aşık İsmail Daimi ile başladık yine O’nunla sözlerimize son verelim!

İnsan Hak’ta Hak İnsan’da
Arıyorsan Bak İnsan’da
Hiç eksikli Yok İnsan’da
Madem ki ben bir İnsanım!

Rahman ve Rahim arasında DENGE sağlamak için KANAL-I MUHAMMEDİYE bilincinde HİÇLİĞİN mertebesine varmak dileğiyle…