Acılarımı geride bırakarak, yoluma daha güvenli ve keyifle devam ediyorum…!
12 Kasım’da saat 16:33’te Boğa burcunun 19 derecesinde bir dolunay olacak.
Boğa; Zodyak kuşağının istikrarlı sadık ve aynı zamanda sabit nitelikteki burcudur. Aynı zamanda konfora ve keyfine sanata yemeye içmeye düşkündür. Akrep yeniayıyla içine girdiğimiz gerek maddi gerekse manevi krizleri dipleri, öfkeleri, acıları sonlandıracak güçlü etkiler var dolunayda. Retro Merkür bu süreçte üzerimizdeki bir süredir devam eden kötü gidişatı sonlandırmak istiyor. Bizde kimliğimizdeki negatif etkileri “artık benim de sıram geldi, iyi yaşamak benim de hakkım, ben de hak ediyorum” düşüncesiyle geride bırakmaya gönüllü olacağız. Uzun zamandır beklenen haberler yapılan çalışmalar, verilen emekler, uğrunda çekilen cefalar, sabır veya zorlu dönem geride kalıyor. Bunun ucu finansal anlamda daha konforlu ve daha güvenilir bir limana taşıyabilir bizleri. Satürn ve Plüton’un Dolunay’a yaptığı destek etki ile, meslek ve kariyer yaşamımızda veya toplumsal imajımızda büyük sınavlardan geçerek sabırla beklediğimiz gelişmeleri getirebilir. Bu birileri için evlilik teklifi olurken, birileri için meslek yaşamında kendisini toplumda sağlamlaştırmak olabilir. Bazıları yerini sağlamlaştırırken, ekonomik anlamda da kendisini daha güvende hissedeceği kazanca kavuşabilir. Yine de bazı bitişler gündeme gelebilir. Belki de bu acı dolu geçmişin izleri veya size hak etmeyen sevgilinin tamamıyla kalbinizden gidişi olabilir. Her durumda artık siz eskisi gibi değilsiniz. Artık daha güçlü bir çok sorunun üstesinden gelmiş, hayaline kavuşmak için çok emek harcamış, çaba göstermiş ve tüm bu yaşadıklarından sonra daha çok olgunlaşmış tecrübe kazanmış birisiniz.
İlişkilerimiz açısından olası her türlü yol ayrımında barış elçisi gibi davranmaktan vazgeçmemek önemli. Bu içinizdeki kalan bir duygu, eski sevgiliye duyduğunuz bir öfke bile olabilir. Geçmişin izlerini şifalandırarak onu affederek uğurlamalısınız.
Diğer taraftan dolunay da ilişkilerimiz üzerinden bir çeşit aynalama etkisinde olabiliriz. Kendimizi karşımızdaki kişide görme fırsatı elde edebilir, aynı şekilde karşımızdaki kişiyi de kendimizde görebiliriz.
Dolunay yöneticisi Venüs Yay burcunda, Jüpiter’e doğru ilerlerken Neptün’e de göz kırpıyor. Yaklaşımlarımızı daha pozitif ve daha iyimser bir enerjiyle ele almak isterken, yine de bazı şeyleri gözden kaçırmak ve iyi analiz edememek gibi etkiler altında olabiliriz. Diğer yandan, belki de bazı şeyleri analiz etmeden akışa bırakmak bizi daha mutlu ve özgür hissettirecektir. Daha önce düşündüğümüz negatif yaklaşımlar bu süreçte değişerek daha farklı bir bakış açısı içinde olmamıza neden olabilir.
Parasal konular, alım satım, vergi, banka kredi gibi alanlarda Akrep yeni ayıyla başlattığımız sürecin yansımaları net olarak ortaya çıkabilir. Yanı sıra, bir süredir ayrılmayı bekleyen ama parasal sebeplerde orta yolu bulamayan evlilik ya da ortaklıklarınız da resmi kurumlar aracılığıyla yol ayrımları netleşebilir. İlahi adalet çalıştığından herkes hak ettiğini alacaktır. Toplumsal imajınızda, mesleğinizde önemli dönüşümler olabilir. Bazı finansal krizleriniz bulacağınız çözümlerle rahatlayabilir.
Ezcümle; ruh artık acıyı taşımak istemiyor. Ruh artık kendi hak edişlerinin farkına vararak güzel ve kalıcı şeylerin onun da hakkı olduğu inancında. Üstelik zamanın efendisi Satürn’ün de onayını arkasına alarak yoluna daha sağlam ve güvenle ilerlemek istiyor.