İşleyen demir ışıldar…!
17 Eylül saat 14.00’te Başak burcunun 25 derecesinde doğacak yeni ay ile, bol bol çalışıp üretmemiz gereken bir döneme giriyoruz.
Başak burcu, Zodyak kuşağının çalışkan, mükemmeliyetçi, hizmetçi, eleştirel, analizci, pratik, hızlı ve organizasyonel bir enerjisidir. 9. Evde doğan bu yeni ay etkisi ile; uzaktan eğitim, seyahat organizasyonları, ticaret, yurt dışı konuları, reklamasyon hizmetleri, satış pazarlama, internet, basın, yayın, medya alanları, yaşam felsefemiz ve inançlarımız konusunda çok ter döküp çalışma potansiyelinde olacağız. Aynı zamanda bu başlıklar adına bolca hizmet etme enerjimizde ortaya çıkacaktır. Uzaklara yerleşmek, taşınmak veya online seminer ve eğitimler gündeme gelecektir.
Yeni ay; Jüpiter Satürn ve Plüto’dan destek alıyor. Yani şikayet etmeyen, dırdır yapmayan, karınca gibi çalışan, azla yetinen “ buna da şükür “ diyebilenlerin, emeklerinin kalıcı olarak karşılığını alacaklarını söylüyor. Tam olarak istediğimizin, beklediğimizin karşılığı olmasa da, elde ettiğimizden razı gelmemiz gerekiyor. Yarım kalan işleri bitirmek, tamamlamak için harika bir zaman. Az zamanda çok yol alabiliriz mesela.
Peki yeni ayın zorluğu hiç yok mu ? Tabii var. Yeni ay yöneticisi Merkür’ün anın haritasına yaptığı açılar çok önemli bu durumda. Merkür’ün Jüpiter, Satürn ve Plüto ile yaptığı gergin kontakt, beklediğimiz haberlerin biraz gecikebileceğini, sarf etmeye çalışacağımız tatlı dilin zaman zaman bozulabileceğini, dengelemeye çalıştığımız konularda zorlanıp bazı engellerle karşılaşabileceğimizi, ilişki ve ortaklıklarda iletişim kalitesinin düşerek yanlış anlaşılmalar nedeniyle tekrar dengeyi bulmamız gerekebileceğini bilmemiz gerekiyor. Bu etkiyi olumluya çevirirsek, bu sefer de, geciken haber ve bağlantıları, zorlukları, engelleri, karşımızda bizi yoran ve zorlayan kişileri, ikna yeteneğimizi ve tatlı dilimizi kullanarak avantaja da çevirebiliriz. ( Burada bir sınav var anlayacağınız )
Diğer yandan, başkalarının para ve kaynaklarından da avantaj elde edeceğimiz durumlar olabilir. Yapacağımız iş birlikçi çalışmalar, anlaşmalar veya danışmanlıklardan iyi sonuçlar elde edebiliriz.
Her durumda, en dikkat etmemiz gereken bu yeni ay da Neptün. Neptün’ün anın haritasındaki duruşu, özellikle değer yargılarımızın bizi iletişimde zorlama potansiyelinde olduğunu gösteriyor. Bazı kafa karışıklıkları, söyleneni dinleyememek ve bu durumda yanlış anlayıp kendi değer yargısına göre değerlendirmek sıkıntılı sonuçlara neden olabilir. Beklenen haberlerin yine de bize ulaşmaktaki karışıklığı, trafikte araç sürerken yapacağımız bir konuşma, bu sebepten dikkatsizlikten doğacak bir kazaya veya “ ben öyle zannettim “ cümlesini kurmamıza neden olabilir. Yargılarımız ve bilginin ukalalığına dikkat etmeliyiz. Başak eşek gibi çalışan bir enerjidir. Yay ise, bilginin zirvesidir. Başak emek vererek çalışıp üreterek bir seviyeye gelirken, Yay “ zaten biliyorum “ noktasındadır. Yeni ay da bu iki enerjinin zıtlığı ve Neptün ‘ün ortalığı karıştırmasıyla başarı ve beklenen sonuçların oluşmasında hayal kırıklıkları yaşatabilir. Örneğin; karşınıza öyle bir iş gelir ki; siz 5 kişilik bir potansiyel düşünürsünüz sadece 1 kişi gelir. Ben kalkıp şimdi 1 kişiye iş mi yapacağım dememelisiniz. Veya eğitim vereceksiniz, ben buna eğitim vermem beni anlamaz dememelisiniz.
Sağlık açısından mide ve kronik bağırsak hastalıkları artabilir. Sebze ağırlıkta beslenmek ve bol sıvı içmek iyi olabilir.
Ezcümle, yargılarımız bizi daraltan enerjilerdir. Sahip olduğumuz değer yargılarının yeni ayda bizi fazlaca zorlayacağını bilmelisiniz. Genişlemek lazım. Yeni ay bize, bildiklerini uzmanlıklarını unut ve çalış diyor. Sanki yeni baştan başlar gibi. Karşındakini bilginle dövme, tatlı dilinle ikna et diyor. Eksiklerin var tamamla diyor. Üret ve istediklerin için emek harca diyor.