ay-tutulmasi-toksiktir-et

 

Bütün korkuların onlarla ilgili, bütün sorunlarının içinde biri var. Sen neredesin? Sen yeni bir şeyi, eski bir şeyin üstüne inşa ediyorsun. Bu kaçıncı kaçak kat? Oturmuyor hayatında bir şeyler, çünkü bir sürecin yenilgisini kabul etmiyorsun. Biliyorum çok emek harcadın ayakta tutabilmek için, ancak artık bırak gitsin. Sen çok güçlü bir insan değilsin, olmak zorunda da değilsin. Güçlü görünmeye çalışmak bile psikolojik şiddet. Şimdi yıkım zamanı, bu yıkım sana en sen gibi olan inşayı yapma fırsatı tanıyacak. Seni sadece sen olabildiğin için, çılgınlıklarını, derinliğini yargılamayan, seninle delirebilen kişiyi getirecek.

Ay tutulması toksik olan ilişkileri, kendinle olan toksik ilişkini, ailenle olan toksik ilişkiyi, sana negatif hissettiren, seni engelleyen her şeyi geride bırakabilmeyi, içsel öfkeyi dönüştüren, kendini gerçekleştirebilmeni sağlayacak yolu gösteren bir süreç. Bu çukurun ne kadar derin olduğu ise seninle ilgili.

Öfke, kin, şiddet hala kendinle savaştığını, bu süreci kabule geçmek ise kendinle barışmanı gösterecektir.

Ay Tutulmasında yeniden doğan bir his var. Bu his yabancı geliyor, korkutuyor. Ancak bu sensin, her şeyinle, tutkunla, deliliğinle, derinliğinle bu sensin. Kimseye ne olduğunu kanıtlamak zorunda değilsin, kabullendirmek zorunda değilsin kendini. Benimle yürü demek zorunda değilsin.

Ay Tutulması sakladığın, saklandığın her şeyi yüzeye çıkarıyor. Bırakma kendini, başkalarını bırakmamak için. Güçlü olmak zorunda değilsin, hepimiz bir şeylerin içinden geçiyoruz, ancak bir noktada hiçbir zaman yalnız kalmayacağız, çünkü hiç kimsenin görmek istemediği o yerde beraberiz. Yenilmeyi kutlayabildiğimiz, en zor süreçlerden gülerek çıkabildiğimiz o yerdeyiz.

Ben yenildim ancak bu yenilgiyi kabullenmek bir zaferdi, kazanacağım bütün zaferlerin, kimsenin etkisi altında kalmadan, eskinin üstüne kat çıkmadan, kendim için kuracağım bu geleceğin başlangıcıdır. Bir gün bu yenilgi, yazacağım hikayemin önsözü olacak.

Bir gün yenilmiştim, benim yenilgimi kendi zaferi gibi görenler, şu an yoklar. Bir gün yenilmiştim, bu yenilgi en büyük zaferim idi.

Şimdi başardıklarım bir zafer değil, ben hala yenilgimi kutluyorum.