Egonu yenmeyi başardığın zaman içindeki bütün karanlıklar aydınlığa dönüşecektir. Mevlana

19 Ağustos saat 05:41:de güçlü bir Aslan burcunun 26 derecesinde bir yeni ay olacak. İstanbul’a göre çıkarttığım anın haritasında yükselenin de Aslan burcu olması nedeniyle, önümüzdeki 2 haftalık süreçte, merkeze kendimizi koyacak, egomuzun sesini biraz fazlaca açacak kararlar almaya yatkın olacağız. Ancak tam da bu noktada büyük sınavlar olacak.
Taşınmalar, yer değişiklikleri, sürpriz hamilelik ve çocuklarla ilgili başlıklar gündemde. Hava sıcaklıkları artmaya devam edebilir ve bu durum yangın riskini artırabilir. Altın yükselişte olmaya devam edecek. Kalp, tansiyon ve damar tıkanıklığı rahatsızlıklarına dikkat!
Aslan burcu, Zodyak kuşağının eğlenmeyi seven, yaşam enerjisi ve egosu yüksek, oyunlardan hoşlanan, aşırı güvenli, rol yeteneği olan bir enerjisidir. Yeni ay, içimizde bir süredir unuttuğumuz bu özelliklerimizi, ilişkilerimiz üzerinden ortaya çıkaracak nitelikte. Merkür’ün de Aslan burcunda olması nedeniyle, dediğim dedik, çaldığım düdük bir duruş sergileme potansiyelimiz yüksek. Yani “ ben haklıyım ve değişmeye de niyetim yok “ şeklinde.
Yeni ayın haritasında hem uçurtma kalıbı, hem de güçlü bir ateş üçgeni açıları var. Bu da bizi cesaretli, öz güveni yüksek, risk almaya yatkın kararlar almaya itebilir. Ancak Satürn’ün de yeni ay ile aynı derecede ( 26 derece ) olması nedeniyle, fark etmediğimiz bir el sanki bizi zaman zaman durduracak, eylemlerimize bloke koyacak gibi. Satürn yeni aya 150 derecelik ( farkındalık ) açı ile bağlandığından ve aynı derecedeki gezegenler birlikte hareket ettiğinden bu baskıyı hissedebiliriz. Bu baskı aslında bize düşman değil, dost niteliğinde. Çünkü, aşırı özgüven ve sabit fikirli bir enerjiyle, geçmişe yönelik hata tekrarlarını yapma potansiyelimiz var. İşin ilginç tarafı; ders almak yerine “ yaptım pişman değilim, gene olsa yaparım “ enerjisi de çalışıyor. Özellikle değer yargılarımızla ilgili başlıklarda geçmiş tuzaklara düşebiliriz buna dikkat edin. Gölge yönüyle bu açı, dikkatsizliklere, önümüzü görmemeye, ufak tefek kaza risklerine, tedbirsizliğe neden olabilir. Önünüze çıkan engel ve blokajlara şükredin bu sebepten. Anlayacağınız iyi ki Satürn var…
Diğer yandan, sevme ve sevilme isteğimiz çok güçlü çalışacak. Öyle ki; çocukluk yaralarımız, blokaj ve travmalarımızı iyileştirmek, şifalandırmak için buna ihtiyaç duyacağız. Bilinçaltı blokajlarını özellikle çocukluk ve geçmiş yaşam travmalarını iyileştirmek için çok doğru zaman. Zira bu konuda Uranüs, hiç boş durmayarak, gerek aile üyeleri, gerekse ilişkilerimiz aracılığıyla bizi beklenmeyen olayların içine atacaktır. Örneğin, ailemizdeki bir kişinin yaşadığı bir olay, kendi sıkıntımızı geride bırakarak onunla ilgilenmemizi ona sevgimizi desteğimizi göstermemize veya ortaya çıkan o olay bizim çocukluk yaramızın tetiklenmesine neden olabilir. Yanı sıra, yine ilişkiler, aile ve parasal konularda hızla gerçekleşecek keyifli gelişmeler de yaşayabiliriz. Bir anda istediğiniz ev karşınıza çıkabilir ve taşınabilirsiniz gibi. Aslında yine olan biten ne varsa bizi iyileştirmek ve korumak için. Nereden baktığınız çok önemli tabii.
Ezcümle; yeni ay, bizleri kendimizi düşünerek egosal enerjimizi yükselterek aslında eğlenmeye gezmeye kendi zevklerimizin peşinden gitmeye itiyor. Ancak üzerimizde sahip olacağımız yüksek ego, gurur ve kibir duygusu öyle büyük ki, bu bize geçmiş hataları yaptıracak nitelikte. Enerjimiz bu yönde aksa da, sistem tarafından bazı engellerle karşılaştırılarak, aslında hata yapmamız engelleniyor. Bu engellerin alt metnindeki mesajları iyi okumak şart. Kendini bu kadar önemsemenin boyutlarını bize gösterecek bir yeni ay.