Yaşam bir oyunsa, en iyi rolü sen kapmalısın !
28 Ocak’ta 22:16’da 9 derece Aslan burcunda dolunay olacak. Güneş’in de aynı derecede Kova burcunda olacağı dolunay da, 11 / 5. Ev konuları hareketleniyor.
Zodyak kuşağında Aslan burcu, sahne, önde olmak, tanınmak, ün, popülerlik, oyun yeteneği ve rol yapmak, şans, çocuksuluk, flört etmek ve aşk yaşamıyla ilgilidir. Dolunay yöneticileri, birbirlerinin evlerindeler. Yani Kova Aslan’ın evinde, Aslan Kova’nın. Rolleri değiştirme, karşımızdakinin gözünden bakabilme zamanı. Geleceğimizle ilgili hedeflerimize ulaşabilmek için; yaptığımız kör dövüşünün bitmesi gerekiyor. Başka bir deyişle, karşımızdakinin gözünden bakabilmek, onun rolüne girmek gerekiyor. Çocuklarımız için; anneysek baba olmak, babaysak anne olmak, çocuk olmak, çalışansak patron olmak patronsak çalışan, gerektiğinde sevgilimizin en iyi arkadaşı olmak, tanınmıyorsak ünlü olabilmek, çok ünlüysek sıradan bir vatandaş olabilmek gibi… Hedeflediğimiz yere gidebilmek için, kendimizle birlikte bağlı olduğumuz çevreyi hatta diğer insanları da götürebilecek lider olmanın yolunu gösteriyor dolunay bize. Bana faydası olan, benden sonra gelecek nesiller için de faydalı olmalı diyebilmeyi gösteriyor. Daha geniş kitlelere adımızı duyurmak için, yararlı ve yaratıcı adımlar atmamız gerektiğini anlatıyor.
Şu soruları sorun kendinize; “ neden tanınmak ve adımı duyurmak istiyorum, neden öne çıkmak istiyorum, bu aşkı niye yaşamak istiyorum, sevgilimi ne kadar anlıyorum, çocuklarımı ne kadar anlıyorum, çocuklarımla arkadaş olabiliyor muyum, çocuklarıma ne kadar ebeveynlik yapıyorum, ihtişamı ve gösterişli bir yaşamı ne için istiyorum, yaşamdaki rolümün hakkını veriyor muyum, kendimi ne kadar yeniliyorum, benden ileride duran kişilerden eksiğim ne ?
Tüm bu soru başlıklarıyla dolunay bizi muhatap edecektir. Kör dövüşü döneminin bitmesi gerekiyor artık. Yani, sonuç alınmayacak ve birbirini engelleyecek biçimde; bir birinden habersiz düzensiz uyumsuz çabalama sürecinin bitmesi gerekiyor. Bencilce isteklerimizin artık bir sonuç vermeyeceğini anlamamız gerekiyor.
Hepimizin bireysel yaşasak da; birbirine bağlı olacağını, arzularımıza ulaşabilmek için başkalarının da arzularına ulaşmasına yardımcı olmamız gerektiğini göreceğimiz bu dolunay; topluma ve özellikle genç nesillere örnek ve önder olacak kişileri parlatabilir.
Arkadaşlıktan sevgililiğe geçiş yapacak ilişkiler gündeme gelirken, sağlık açısından göz, mide ve bağırsak problemleri meydana gelebilir. El sanatlarıyla ilgili öne çıkacak kişiler olabilir.
Yaşamda, üstlendiğimiz rolleri ne kadar iyi oynuyoruz. Eğer hala bir Oscar alamamışsak neden alamıyoruz kısmında bizi net bir şekilde aydınlatacak bir dönem bu. Ne demişler rolünü sevmek zorunda değilsin, ama çok iyi oynamak zorundasın…