Şimdi küllerimden doğma zamanı…!
7 Mayıs’ta saat 13:45’te İstanbul’a göre çıkartılan haritada Akrep burcunun 17 derecesinde dolunay deneyimleyeceğiz. Ben bu dolunaya “gerçeklerle yüzleşme, şifa ve kaosa düzen getirme “ başlığını atıyorum.
Dolunay “ Zubunelşimali” sabit yıldızı ile kavuşuyor. Kuzey pençesi ve iyi şans anlamına gelen bu yıldızın hemen yanında yer alan Poseidon güçlü bir şifanın da çalışacağının müjdesini veriyor.
Dolunay aktörlerinden Güneş’in yöneticisi Venüs İkizler burcunda Kuzey düğüm ile kavuşuyor. Ay’ın yöneticisi Mars ise Kova burcunda. Her iki yönetici birbirine olumlu açıyla bağlanıyor.
Anın haritasında yükselenimiz 3 derece ile yine Başak burcu. Ve onunda yöneticisi Merkür Boğa burcunda ve Güneş’le kavuşumda. Yine gündemimizde sağlık ve hizmet konuları aktif olacak. Ancak bu sefer, Boğa’nın o gerçek ve somut duruşuyla alacağı kararları, Başak’ın içinde bulunduğumuz dağınık ve belirsiz koşullara pratik ve düzen getiren yaklaşımı tamamlayacak.
Dolunayın yönetici Mars’ın dolunaya yaptığı gergin açıyı iyi anlamamız ve yönetmemiz lazım. Mars’ın Kova’daki marjinal ve anarşist duruşu, günlük yaşamda şu dönemde edindiğimiz yeni davranış modelleriyle sabitlemeye çalıştığımız rutinlerimizi bozmaya çalışabilir. Yani sürecin içindeki kurallara aykırı gitmemize neden olabilir. Bu durum öncelikle ufak tefek kaza risklerine ve sağlığımızla ilgili sıkıntılı sonuçlara neden olabilir. Eylem ve kararlarda farklılık peşinde koşmamak çok önemli. Aynı şekilde, iş ve çalışma hayatımızda da koşullardan sıkılıp, süreci kendi istediğimiz doğrultuya çekmek de sorun çıkarabilir. Ezcümle, değişiklik değil, değişen koşullara adapte olma zamanı.
Dolunay, 3 ve 9. Ev akslarında oluyor. İçinde bulunduğumuz ve kriz yaratan konulara daha rasyonel ve dışarıdan bakarak çözüm getirme potansiyelimiz yüksek olacaktır. Ticari yazışmalar artabilir. Parasal konularda uzak yerlerle, yurt dışı başlıklarıyla dialog halinde olabiliriz. Başlayan ama sonuçlanmayan bekleyen işlerimiz de sonuçlanmalar olacaktır. Seyahat planlaması, satış pazarlama reklam medya basın başlıklarıyla meşgul olabiliriz. Bütçemizi ayarlayacağız, ortaklaşa gelir ve gider konularına bir düzen getireceğiz. Kredi başvurularımız sonuçlanabilir. Elimizde neler var ? Ne eksik ve ne yapmalıyız ? Bunun için kimlerle bağlantı kurmalıyız? Gibi soruların yanıtları için kolları sıvayacağız.
Özellikle ilişkiler ve parasal konularda kadersel bir sürecin içindeyiz. Sosyal medya ve internet üzerinden yeni ve ilginç tanışmalar gündeme gelirken, devam eden ve buradan yürüttüğümüz ilişkilerde geldiğimiz son noktayı da göreceğiz, içinde duygu barındırmayan yüzeysel giden ilişkilerde de kırılma noktaları oluşabildiği gibi, ruh eşi ve ruh ikizi yolculuklarında karşılaşmalar kavuşmalar hatta evlilik kararları da gündeme gelecektir. Diğer yandan, aynı anda iki kişiyle flört etme potansiyelimiz yüksek olduğu gibi, aynı anda iki işle de uğraşabiliriz. Şu ara en popüler para kazanma alanı, internet. Parasal konularda işimizi taşıdığımız internet alanı bize şu an en büyük destek. Onu geliştirmek için bir takım satış pazarlama teknikleri uygulayabiliriz.
Tüm bu süreçte, aklınıza gelen, sıra dışı ve dahice çözümlerin doğru olduğunu ancak bunların yansıması için zamana ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Çözümleri uygulayamıyor veya uyguladıklarınızın karşılığını alamıyorsanız biraz daha sabredin.
Bu dolunayda yukarıda belirttiğim gibi, çok güçlü bir şifa enerjisi çalışıyor. Virüs için geliştirilebilecek aşı veya ilaç çalışmaları olumlu yansıyabilir. Ancak uzmanların bize söylediği hijyen ve yaşam kurallarına maksimum dikkat etmek kaydıyla. Değişen yaşam koşullarına yaşadığımız bu dağınıklığa; ayak uydurarak ve kuralları takip ederek bir düzen getirmeye çalışmalı, daha çok ve istikrarlı para kazanmanın pratik yollarını aramalı, bunun için teknolojiden olumlu anlamda faydalanabilmeliyiz.