“ Engeller beni durduramaz, her bir engel kararlılığımı daha da güçlendirir”
15 Kasım’da saat 08:07’de Akrep burcunun 23 derecesindeki yeniay Agena sabit yıldızıyla kavuşum yapıyor. Bu yıldız şanslı bir doğada olup; hangi gezegenle kavuşuyorsa o konuyla ilgili başarıyla ilişkilendirilir. Yeniay da; Güneş ve Ay ile kavuştuğundan, öncelikle ruh ve benliğimiz açısından tam ve bütün olacağımızı, gücümüzü toplayacağımızı, kadın ve erkek ilişkileri açısından da doğru hamlelerle başarılı olacağımız bir zamanı anlatıyor.
Yeni ay yöneticisi Mars retrodan çıktı ancak yeni çıktığı için gücünü toplaması biraz zaman alacak. Yani ileriye yönelik kararlarımızı uygularken çok hızlı olamayabiliriz ve bir takım ufak tefek engellerle karşılaşabiliriz.
Yeni ayın yükseleni de Akrep burcu olduğundan finansal konular ve buna bağlı ilişkilerimizin kişiliğimiz üzerindeki yansımaları dikkat çekici olacaktır. Sahip olma, elinde tutma, kaybetme ve ait olma duygularını güçlü bir şekilde ortaya çıkarabiliriz. Diğer yandan içimizdeki her türlü duygu ve düşünce de ortaya çıkacaktır. Kıskanıyor muyuz, öfkeleniyor muyuz, içimizden fenalık mı geçiyor ? tüm bu duyguları karşımızdaki kişilere yansıtabiliriz.
Parasal konular dikkat çekici olacak dedim; krediler, vergiler, borçlar, alım satım işleri, eşimizin veya ailemizin üzerindeki resmi kurumlarla ilgili başlıklarla ilgili yeni kararlar alarak uygulamak isteyeceğimiz bir dönem. Ancak yukarıda da yazdığım gibi, Mars’ın hızlı hareket etmesi için biraz daha zamana ihtiyacı var. Özellikle karşısında Plüto Jüpiter ve Satürn enerjileri varken ve henüz hızına erişememişken, başlatmak istediğimiz başarmak istediğimiz koşullar için mücadele etmemiz gerekecek. Biraz daha çabalayacağız. Ancak şans ibresi yanımızda bunu unutmayalım. Sadece yavaş ilerliyoruz.
Diğer yandan Terazi yeni ayıyla ( 16 Ekim ) içine girdiğimiz belirsiz süreç bitiyor. Hatırlayın bakalım o tarihlerde neye başladınız tamamlanmadı veya belirsizleşti? Şimdi o konular yeniden gündeme gelerek netlik kazanmanızı sağlayacaktır. Yeni ayda Venüs Plüton açısı ilişkiler ve parasal konularda büyük dönüşümlerin de habercisi niteliğinde olacaktır. Seks sorunları artabilir. Zaten yeni ayın Akrep enerjisiyle gelmesi, seks temalarını da güçlendirecektir. Parasal paylaşımlar, ortaklı işler veya evlilik başlıklarında güç mücadelesine girebiliriz. Cinsel gücü düşük erkeklerin, çareyi kadını ezmekte bulması söz konusu olabilir mesela. Kadınlar açısından bazı nahoş tacizler ve buna bağlı cinsel istismar başlıkları da gündem oluşturabilir.
Özetlersem; daha açık fikirli, daha net ve daha kararlı olacağımız bir döneme girerken hem zihin olarak hem de fiziksel olarak gücümüzü yavaş yavaş toparlıyoruz. Olası krizlerden yansak da, küllerimizden yeniden doğarak çıkacağız. Risk alacak cesareti toplayarak korkusuzca ileriye yönelme gücümüz yüksek. Ancak yol, biraz engebeli çetrefilli. Hava koşulları biraz sert. Hedefe ulaşırken yolda türlü türlü zorluklarla karşılaşabiliriz. Fakat bu sefer şans rüzgarı bizden yana esecek. Bu süreç; yaşadığımız her türlü krizin mutlaka çözüleceğine dair inanç duymalısınız.
Akrep’in kuyruğunda zehir varsa, şifası da var. Bunu unutmayın ve şifa enerjisini çalıştırın.