İnce bir çizgide yürüyen sen. Bir yanın vazgeçmişler, bir yanın vazgeçmeyenler. İki yandan çekiştirenler. Artık bitti diyenler, zevk bile almıyorsun diyenler, sadece zaman öldürüyorsun, neden devam ediyorsun? Bırak. Her şeyi bırak ve vazgeç. Senden hiçbir şey olmayacak! Bu dünyaya ait değilsin. Görev başarısızlıkla sonuçlandı.. Başaramadın.

Başaramadın mı?

Uçurumdan aşağı gidiyor gibiyiz, herkes bir yerlere, birilerine tutunma çabasında. Biraz tanıdık bir yüz, tanıdık bir ses, tanıdık bir yer gördüğün an tutunuyorsun. Bu bir kaçış hikayesi. Kendinden ve yolundan. Çok iyi biliyorsun hangi yola gideceğini ve çok iyi biliyorsun hangi yeteneklere sahip olduğunu. Korkuyorsun, çünkü korkuttular. Gelecekten. Bugünlerin geleceğini biliyordun ve her şey seni bugünlere hazırladı. Kendine haksızlık ediyorsun. Başardın. Başardın çünkü, vazgeç diyen şeytanlarına uymadın. Başardın çünkü, bu dünyadan gitmeyi seçmen için yüzlerce sebebin varken kalmayı ve mücadele etmeyi seçtin. Şimdi. Bunun hediyesini alma vakti. Her şeyle mücadele edebildin. Hatırla. İlişkilerin, ailen, arkadaşların, iş yerin, meslektaşların. Hepsiyle mücadele ettin. İsteklerin, hayallerin, sevdiklerin ile mücadele ettin. Geleceğin için geçmişinle mücadele ettin.

Yorgun hissediyorum.

Yorgun hissediyorsun ve bir şeylerin değişeceğine olan inancın köreliyor. Ancak ne istediğini gerçekten biliyor musun? Hayatında ne değişse zevk alırdın daha fazla yaşamaktan. Kendinde neyi değiştirsen yaşama amacı bulurdun? Görüyor musun? Hangi riskleri alsan ve kararlarının arkasında dursan, hayatın baştan aşağı istediğin şekilde değişirdi? Cesaret ediyor musun? Yorgunluğun geçmişten, umutsuzluğun çevreden, kaygıların gelecekten, çünkü gelecekteki ‘Sen’e yolladığın tek şey korku. Gelecekteki senin, sana ihtiyacı var. Bak ailenin değil, arkadaşlarının değil, sevdiğinin değil, gelecekteki ‘Sen’in sana ihtiyacı var. Güçlü durmana, güçlü bir şekilde geleceğe umut ekmene, adım atmana, senin sevgini hissetmeye ihtiyacı var.

Gücüm yok.

Güçsüz görünmemek adına içine ağladığın kaç zaman oldu? Güvensizlik yüzünden duygularını kendine sakladığın, huzur bozulmaması adına sustuğun kaç zaman geçti? Gücün yok değil, o kadar çok içine attın ki, gücün duyguların altında ezildi sadece. Artık kendini var etme zamanı. Güçlü bir şekilde ‘Ben buradayım, ben de varım.’ deme zamanı. Başardığını düşündüğün insanlar, sen onların başardığını düşündüğün için başardı. Kendini hor gördün, onları güçlendirdin. Onları üst yaptın, altında ezildin. Artık kendini gösterme zamanı. Özgüvenin yerine gelmeli, çünkü denemeden kendini başarısız kıldığın her an, seni büyük bir zafer kazanman için beklemekte.

Ağustos Ayı artık bazı adımları atmanın zamanı geldi diyor. Atacağın adımların sana çok güzel geri dönüşler sağlayacağını bilmelisin. Çünkü sen bunu hak ettin. Bunu kendine defalarca söylemelisin, başka birinin buna inanmasına ihtiyacın yok. Sen bunu hak ettiğine inanmalısın. Ne zaman her şey yoluna girecek gibi olsa ‘ben bunu hak etmiyorum’ enerjisi yayıyorsun. Huzur, başarı, para, mutluluk. Hak ediyorsun. Bu uzun yolu aşarken hak ettin. Birine dokunduğunda hak ettin. Gitmesine izin verdiğinde hak ettin. Artık hak ettiğini söküp alma zamanı. Kendini hiç bu kadar hevesli görmemiştin mutlu olabilmek için. İçinden bir ses, evrenden bir mesaj sana başarabileceğini söylüyor ve seni saran, kabuk bağlamış yaralarını söküp atıyorsun. Bedenen ve ruhen en yüksek andasın. Hayır değilim! diye direnen, bir köşede ağlayayım, bana dokunmayın diyen sen değilsin. Zihnine fısıldayanlara söyle. Artık seni yönlendiremeyecekler. Çünkü sen artık seçtin.

Ağustos ayı uzun zamandır beklediğin haberleri sana getirebilir, sana sevgiyi getirebilir. İletişim halinde olmalı ve kendi içine kapanmamalısın, çünkü tanışacağın yeni insanlar sana yol arkadaşlığı yapacak. Kendini almaya açmalısın, çünkü ağustos ayında sana yardım etmek isteyen birçok el uzanacak. Unutma, tek bir kelime senin yükselişinin başlangıcı olabilir. Herkesten almaya açmalısın kendini. Araştır, yeni bir bilgi, bir cümle bile fark etmeni sağlayabilir ve fark etmek bu ay senin en büyük hediyen olabilir. Korku ve kaygıların yok olabilir böylelikle. Bilmediğin, göremediğin ve fark edemediğin için korkuyorsun. Korku dağların yıkılabilir. Kendini onurlandırmak adına bir şeyler yapmalısın, zevk aldığın bir şeyi sadece kendin için yapmalısın. Bu içindeki çocuğun uyanmasını sağlayacak.

Merkür Retronun bitmesi, bahanelerin bitmesi demek. Uzun süredir sürüncemede kalan, ertelediğin, ‘zamanı var.’ dediğin her ne varsa, harekete geçmeyi bekliyor. Bu süreçte hayatından çıkanlar olmuş olabilir, yalnız hissetmiş olabilirsin, çözmen için birçok test yollanmış olabilir önüne. Çözmek için çabalarken kendini unutmuş olabilirsin. Ancak bu süreci geride bırakıyoruz ve arkamıza dönüp bakacak bir dakikamız bile yok. Bu bir süreç sıçraması ve geride kalan süreç için yapacak hiçbir şey yok. Yaşanmalıydı, deneyimlenmeliydi. Bu kadar. Yeni bir sayfa, yeni bir hedef.

Test ediliyordun. Seçtim dediğin her şey için. Gerçekten seçip, seçmediğini görmek istiyordun. Kendini test ediyordun. Kızma, vazgeçme ve gerçek bir seçim yaptığını göster kendine. Onlara değil, kendine. Şimdi tam zamanı. Şimdi bütün testlerin sonucunu görme vakti. Ödül için değil, dünyaya gelme sebebini öğrenmek için.
Ağustos ayı, adım atanların, korkmayanların, yorgun hissettiği her anı yırtıp atanların, ayağındaki prangaları söküp atanların, ben buradayım demekten çekinmeyenlerin ayı olacaktır. Kendini var etmek hiç bu kadar güzel olmamıştı. Neden geldiğini bileceksin ve neden vazgeçmediğini. Vazgeçmedin çünkü, dün bir kediyi besledin. Çünkü dün bir çiçeğe su verdin. Çünkü vazgeçmenin eşiğindeki bir kişiye dokundun ve yola devam etti. Bir sözüne, bir dokunuşuna ihtiyacı olan bir kişi vardı, bir toprak vardı sulaman gereken, bir hayvan vardı beslenmeyi bekleyen, bir sen vardı gelecekte bekleyen. Duyman gereken bir söz vardı, görmen gereken bir şey vardı. Okuman gereken bir yazı vardı. Vazgeçmedin. İyi ki vazgeçmedin.

Şimdi vazgeçmeyenlerin yükselişini göreceğiz, senin yükselişini. En diplere düşmeyi kabullenen ve dipten çıkma cesaretini gösteren seni izleyeceğiz. Bu yükselişi onurlandırmak adına vazgeçmenin kıyısındaki bir insana dokun, solmaya yakın bir çiçeği yeşert, doğayı koru, ihtiyacı olan bir sokak hayvanını besle. Karşılık beklemeden, karşılığının yalnız hissetmemek olduğunu algılayarak. Vazgeçmemeni kutla ve geleceğe umutla bak. Gelecekteki sen, sana gururla bakıyor. İyi ki vazgeçmedin diye düşünerek ve gülümseyerek.

Sevgiler.