Yazın son kavşağına doğru giderken, yeni ay ile başlayan Ağustos ayı gezegenlerin gerilemelerinden çıkmaları, ayarların yerini bulması, duran bekleyen konuların hızlanması ile bizi tempolu bir sürecin ilk ayağından geçirecek.

Ağustos ayı yeni ay döngüsü ile başlarken, Merkür gerilemesinin bitmesi, Jüpiter gerilemesinin sona ermesi ve ayın başı ve sonunda yaşanacak iki tane yeni ay ile hayatlarımızda ki başlangıçlar ile yepyeni süreçleri deneyimleme kapılarımızı aralayacak.

Gücümüzü anlama ve kendimizi sınırlarımızı fark etme fırsatı veriyor Ağustos bize… Bu ay iç dinamiklerimizi yeniden şarj ederken, hızlı ve güçlü etkilerle donatacak bu gezegenler bizi…

Merkür hemen ayın ilk günü Retro döngüsünü bitiriyor ve 3 Ağustostan itibaren hızlanarak bloke olan alanlarımızı fabrika ayarlarına geri döndürüyor.

Merkür, 26 Ağustos’a kadar Yengeç burcunda ilerleyecek ve Yengeç burçları için başta olmak üzere hayatımızda duran ilerlemeyen alanlar nihayet açılıyor.

12 Ağustos da Jüpiter aylardır yaptığı gerilemeyi bitiriyor. Bolluk, bereket ve kısmet temsilcisi olan gezegen bu alanlar ağırlıklı olmak üzere, ayrıca hukuki konular, eğitim işleriniz açısından da bekleyen duran alanları hızlandıracak.

Ve… Venüs 17 Ağustos ile birlikte Aslan burcunda, Mars’ın yanına yerleşecek ki ilişkiler adına hayli hızlı gelişmeler var. Venüs ve Mars Ağustos ikinci yarısından itibaren yaz aşklarını daha havalı ve gösterişli kılacaklar. Özellikle Aslan, Kova, Koç ve Yay burçları ağustos ikinci yarısından itibaren sürpriz aşklar yaşama veya ilişkileriyle ilgili umulmadık gelişmelerden geçme potansiyelinde olacak. Duygusal alanlar ve ilişkilerle ilgili ayın ikinci yarısı gelişmelere açık etkiler ağırlıklı olacak.

15 Ağustos’ta Vedik Astrolojiye göre Oğlak burcunda gerçekleşecek Dolunay, güçlü bir yıldızda tamamlanıyor ki 13 Ağustos’la birlikte başlayacak dolunay döngüsü bize gücünü yeniden hatırla diyecek. Başarı, tanınma ve güç etkilerini destekleyen Dolunay döngüsü Oğlak, Kova, Yengeç ve Aslan burçlarının iç dinamiklerini arttırırken bu süreç iyi yönetilirse kişisel sınırlarımızı daha iyi belirleme, kendimizi anlama ve güçlenme etkilerini besleyecek.

Eğer bir süredir üzerinde düşündüğünüz ve harekete geçmek istediğiniz bir iş veya konu varsa özellikle 15 Ağustos civarında veya dolunaydan hemen sonra başlatabilirsiniz.

Ağustos ayı 12 Ağustos’tan itibaren iç dinamiklerin artacağı bir sürece işaret etmekte.  Başarmak istedikleriniz, toparlayamadıklarınız, eksik kalanlar, yapmanız gerektiğini bildiğiniz ama bir türlü cesaret edemediğiniz alanlarda sizi destekleyen, gücünüzü fark edeceğiniz enerjilerle söz konusu.

7 Ağustos da Jüpiter ve Güneş aynı derecede kuvvetli ve olumlu bir görünümle, başlatılacak işlere büyük destek vermekte. Bolluk enerjisini destekleyen bu etki bu konuda çalışma yapmak isteyenler için bulunmaz fırsat…

Aynı döngüde Mars burç değiştirirken zayıflayacak, 7 ile 10 Ağustos arasında sağlığa, sporda bedeni yormamaya, kaslarla ilgili sorunlara dikkat etmek gerekiyor.

Dolunayın haftasında gökyüzünde çok özel açılımlar var, 14,15 ve 16 Ağustos’u ritüeller, dualar açısından iyi değerlendirmek lazım. Frekansların çok yüksek olacağı özel bir hafta geçireceğiz.

15 Ağustos Dolunayı Venüs Ay karşıtlığı ile gerçekleşiyor ki ilişkilerde çelişkiler, hayal kırıklıkları artacak. İlişkiler adına 15 Ağustos dolunayı görmeniz, fark etmeniz gerekenlerle yüzleşmeleri sağlayacak özel etkiler de barındırmakta. Ağustos dolunayı aşkta görmek istemediğin ne varsa bunu görmek zorundasın diyor… Özellikle Balık ve Akrep burçları ilişkilerde yeni bir dönemi deneyimleyebilirsiniz.

Ağustos ayı hızlı gelişmeler verirken, kendi gücünüzü daha iyi görme ve fark edeceklerinizi anlama, idrak etme potansiyellerini yükseltecek. Bu ayın ikinci yarısı ağırlıklı olmak üzere özellikle ilişkilerde fark etmeniz gerekenlerle cesurca yüzleşme ve kendi yol planını belirleme potansiyeli vermekte.

Ağustos ayının haftalık etkilerini ve özel dönemlerinin ayrıntılarını, gökyüzünün bize göz kırpacağı güzel günlerin etkilerini haftalık yazılarımda ve Haftalık Youtube Videolarımda takip edebilirsiniz.

Ağustos ayı burç yorumlarımı da ayrıca Youtube kanalımdan Ağustos Vedik Astroloji videomdan izleyebilirsiniz.

Dopdolu, sevdiklerinizde huzur ve bereket içinde sağlıkla bir ay geçirmeniz dileklerimle.

Şebnem Ekşib

Yazar, Eğitmen ve Vedik Astrolog