KOÇ
16 Mayıstaki Akrep Ay tutulması alacak, verecek, vergi, borçlar ve yatırım evinizde. Bu tutulma da bazı yatırım planlarınızı tamamlayabilir, gerçekleştirebilirsiniz. Tutulmanın etkileri genel olarak güzel özellikle parasal konularda yine. Gelir kaynağınızın artışı size güven verecektir. Geleceğe güvenli bakıp pozitif planlar kurabileceksiniz.
Diğer yandan, birlikte işbirliği veya iş yaptığınız birileriyle aynı yolda yürümenin zor olduğunu göreceksiniz, yola belki yalnız yürümek ya da başkasıyla işbirliği yapmanın daha iyi olduğu düşüneceksiniz.
Bu tutulma, ailede birinin sağlık sorununu gündeme getirebilir.
Kiminiz bu tutulmada, mevcut işten paranızı alıp ayrılma, yeni bir işe girmeyi düşünebilirsiniz.
Bu tutulmada otorite ve resmi yerlerle bir pürüz yaşamanız mümkün.
BOĞA
16 Mayıs Akrep Ay tutulması ilişki hayatınızda olan sorunlarla ilgilenmek gerektiğini vurguluyor. İşe fazla zaman ayırıp aile, evliliği ihmal etmeniz sorun çıkarabilir. Ayrıca ilişkilerde anlaşmak zorlaşabilir. Yine de çözüm geliyor. Yakınlarınızla baş başa ortak bir gelecek planı kurabilir ve bir karar verebilirsiniz. Bu bir yerleşim kararı olabilir veya yatırım kararı olabilir.
Diğer yandan resmi kurumlarla sorun çıkabilir. Yetkili kişilerle çatışma yaşanabilir. Kiminiz iş değişikliği düşünebilirsiniz.
İKİZLER
16 Mayıs Akrep Ay tutulması biraz gergin enerjiler barındırıyor. İş yerinde biriyle tartışma, kavga yapabilirsiniz. Kiminiz de, yeni gelen bir iş teklifi üzerine, başka bir planınızdan veya başka bir işten vazgeçmeniz gerekebilir, ikisinin arasında bir seçim yapmak sizi zorlayabilir.
Bu tutulmada sağlığa da dikkat etmek gerekiyor. Siz veya ailede birinin sağlığına dikkat etmek iyi olur.
İşlerin yoğunluğu nedeniyle bazı seyahat planınızı erteleyebilirsiniz.

YENGEÇ
16 Mayısta Akrep Ay tutulması genel olarak gergin bir tutulma. Ancak Akrep size dost burçtur, bir şekilde destekleyebilir.
Bu tutulmada, bir ilişki veya iş planınız sizi yaşadığınız yerden ayrılmak kararıyla baş başa bırakabilir. Bu durum da sizi kararsız bırakabilir ancak yıldızlar da net karar vermeniz için zorluyor olsa gerek.
Aslında buna mecbur kalmayabilirsiniz, belki biraz zaman gerekir şartların yerine oturması için.
Para, yatırım vb konuda bir kriz çıkabilir, bu dönemde kredi çekmek doğru olmayabilir veya bir ödemeniz varsa yapmanız gerekebilir.
Ailede yaşlı birinin sağlığına dikkat etmek lazım bu tutulma etkisinde.
ASLAN
16 Mayıs Akrep Ay tutulması gergin enerjiler içinde ve sizin de kariyer ve yuva evlerinizi etkiliyor. Aile de birinin sağlık sorunu gündeme gelebilir. Bir operasyon geçirebilir.
Bu tutulma kiminizin evlilik veya ilişki hayatınız zorlayabilir. Bir kopuş yaşanması mümkün.
İş veya kariyerinde çatışma yaşayanlar ise, parasal alacaklarını alıp ayrılmayı düşünebilir.
Tutulmanın iyi yanı, parasal ve yatırım konusunda sizi desteklemesidir.
Bu tutulmada gergin durumlar sizin de sağlığınızı hassaslaştırabilir, sağlığınıza önem verin.
BAŞAK
16 Mayıs Akrep Ay tutulması aile, yakın kişilerle ilişkilerde sorun getirebilir. Ailede birinin sağlık sorunu olabilir.
Bu tutulma oldukça gergin enerjiler taşıyor ancak tutulmanın Boğa ayağı sizi destekliyor. Belki de uzun süredir yaşadığınız bir sorundan da tam olarak kurtulma imkanı verebilir. Bu bir sorunun artık sonuçlanmasıyla mümkün olabilir veya bir ayrılık kararıyla olabilir.
Seyahat üzerinden görüşmeler yoğun olur.
Kiminiz de bir ilişki üzerinden bir karara varmak zorunda kalabilirsiniz. İlişki sizi bir seçime zorlayabilir.

TERAZİ
16 Mayıs Akrep Ay tutulması para evlerinizde gerçekleşiyor. Bir yatırım için para harcayabilirsiniz. Başkalarından para gelebilir.
Kiminiz de işten ayrılıp toplu para almayı düşünebilir ve bunun için harekete geçebilir.
Bu tutulmada sağlığınıza özen gösterin. Sağlık harcaması yapabilirsiniz.
Bir parasal konu veya yatırım nedeniyle, ekonomi yapmanız veya lüks bir şeyden vazgeçmeniz ya da ertelemeniz mümkün.
Ailede birinin sağlığına da dikkat etmek iyi olur.
İşbirliği yapanlar bu dönemde dikkat etmeli. Yanlış kişilerle işbirliğine yönelmeyin. Kendini güçlü gösterip aslında güçlü olmayan birilerine kanmayın.
Kiminiz bu tutulmada yatırımdan kazanma yoluna gidersiniz, ev almak, evi kiraya vermek gibi.
AKREP
16 Mayıs Akrep Ay tutulması gergin ve tutulmada Ay sizin burcunuz Akrepte. Bir konuda duygusal bir patlama yaşayabilirsiniz, birilerine rest çekebilirsiniz. Bu uzun zamandır siz sıkıntı veren bir konu veya bir kişi olabilir.
Kiminiz de belki hayatınıza giren yeni aşk için, aileyle çatışma yaşayabilir, aileye rest çekebilirsiniz.
Bu tutulmada ailede sağlık konusu önemli, dikkat etmek gerekir.
YAY
16 Mayıs Akrep Ay tutulması kıskançlık, çıkar çatışması, ve düşmanlık yaratan bir durumla meşgul olmanız mümkün. Bu durum karşı taraftan gelse de, siz de kendinizle yüzleşebilirsiniz.
Bu tutulma gergin enerjiler barındırıyor. Sağlığa dikkat etmek gerekir bu dönemde. Hatta kiminiz sağlık için başka yere yerleşmeyi düşünebilirsiniz. Sağlık için evde kalıp dinlenmeyi seçebilirsiniz.
Aile, akraba arasında birinin sağlığı bozulabilir, onu ziyaret edebilirsiniz.
İlişkide kıskançlık gibi sağlıksız duygular ilişkiyi zorlar. İlişkinin bozulmaması için bir çeki düzen vermek gerekir bu duruma.
Bu tutulmada evle ilgilenip işi boşlayabilirsiniz. Belki de işten soğuduğunuzu düşünebilirsiniz.

OĞLAK
16 Mayıs Akrep Ay tutulması gergin açılar içermekte. Yine de güzel enerjiler var. Bir konuda arkadaş veya yakınlarla bir iş kurmak veya yatırım yapmak isteyebilirsiniz birlikte ama bu pek mümkün olmayabilir, belki kendi başınıza yapmanız daha iyi olabilir.
Bu tutulmada, kredi çekmek, birilerine borç vermek vb doğru olmaz, paranızı korumanız daha yerinde olacaktır. Alacağınız varsa, mücadele edip yorulabilirsiniz ama almayı başarırsınız.
Evli olanlar evliliğine özen göstermeli, dikkat etmelidir.
Biraz işi gücü bırakıp gezmek isteyeceksiniz. Bunun için planlar yapacaksınız.
KOVA
16 Mayıs Akrep Ay tutulması gergin açılar içeriyor. Sizin kariyer evinizi ve ayrıca yuva evinizi etkileyecek. Bu tutulma bir tamamlanma getirebilir. İşten ayrılıp oradan toplu parayı alıp artık iş hayatını bırakan, emekli olan olabilir. Kiminiz de iyi gitmeyen mevcut işi bırakabilirsiniz ve yeni yerle anlaşmayı bekleyebilirsiniz.
Ailede bir para veya sağlık sorunu yaşanabilir bu tutulma etkisinde. Ama sorun çözülebilir gibi görünüyor, belki bunun için bir harcama yapabilirsiniz.
Yine de, yaşlı birinin sağlığına dikkat etmek gerekir.
Ayrıca sizin de sağlığınıza dikkat etmeniz gereken bir zaman kesinlikle. Satürn ve Uranüs sert açılar alırken, sağlık önemli, sağlığınıza özen gösterin.
Evliler evliliğine dikkat etsin bu dönemde.
BALIK
16 Mayıs Akrep Ay tutulması size iyi açılar yapsa da, genel olarak gergin açıları sizi de biraz olsun etkileyecektir.
Seyahatler, uzakta bulunan aile, akraba konusunda bazı aksilikler veya gergin durumlar yaşanabilir. Uzakta yaşayan bir yakınızla ilgili sağlık sorunu veya başka türlü bir sorun olabilir.
Kiminiz de resmi bir iş veya başvuruda sorunla uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.
Bu tutulma, kiminiz için artık bir yerden ayrılmanın vakti geldi diyor, farklı bir çevre, farklı bir yer lazım anlaşılan değişim ve gelişme için.

Astrolog Semavii