Koç Dolunay haritasının yükselen burcu Yengeç. Dolunay haritanın tepesinden Oğlaktaki Plutonla tam kare acısı yapıyor. En dikkat çekici açı bu haritada.

Ay-Pluton önemli dönüşüm zamanına işaret ediyor. Duygusal, ruhsal ve kimi için fiziksel dönüşüm. Ancak bu dönüşüm zorlu görünüyor, kare/gergin açı olumlu bir dönüşüm veya büyük bir başarı büyük fedakarlık ve büyük çaba gerekir dedirtiyor… 
Dönüşüme direnç göstermek sancı yaratır, hatta fiziksel hastalık bile getirebilir…

Size ait olmayanı bırakın gitsin, hayatınızda daha iyisine ve herşeyden önce size ait planın gelmesi için yer açın.

Gitmesi gerekeni elde tutmaya
çalışmak maddi-manevi zarar getirir… Ve önünde sonunda gider zaten çünkü gitmesi gerekiyordur…

Birileriyle güç savaşı yaşanabilir…. Hakli haksız tartışması faydasız ve çözümsüz bir dalaşa dönüşür…

Dolunay haritasında iyi ve güçlü açılara baktığımda, Ay-Jupiter partil/tam üçgen açıyı görüyorum. Affetmek ve sevgiyle duygusal ve ruhsal özgürleşmek… Bu aynı zamanda şifa açısıdır… Yani, ruhsal ve fiziksel sağlık da getirir özgürleşmek, sağlığı korur.
Ay-Pluton sert açısından korkarım, olmayan bir seyfe direnmek, insana hastalık getirebilir.. Siz siz olun, sağlığınızı daha çok önemseyin böyle bir dolunay etkisinde ve direnmeyin, değişim ve dönüşüme izin verin.

Bu dolunay çok önemli bir sırrı açığa çıkarabilir.. Bu sarsıcı olabilir ama özgürlük de beraberinde geliyor…

Bu özgürlük kiminize, gerçeği kabul etmenin rahatlığı şeklinde gelebilir, kiminize birden çok önem verdiğiniz bir kişi veya şeyin birden o kadar da önemli olmadığını anlamakla gelen bir rahatlama şeklinde olabilir, kiminize de güzel bir fırsatın piyango gibi hayatınıza girerek sizi zorlayan olaydan çıkarmasıyla gelen bir şans şeklinde..

Kul sıkışmayınca, Yaradan yetişmez, denir ya, tam bir konuda sıkıştığınız anda güzel bir haber, müjdeli bir olay veya önemli bir fırsat kapınızı tıklayacak… Deve kuşu misali kafanızı olmayanda tutmazsanız, o fırsatın Yaradan’ın bir hediyesi olduğunu anlayıp kapıyı açarsınız…

Aşk konusuna gelirsek… Venüs Akrep de Uranusle karşıt açıda… Sıradışı tutku zamanı… Aşkı tutku ile karıştırma riski.. Egonun ilişkiyi bozması, kıskançlık ve kontrolcülüğün ilişkiyi yıkması riski… Mevcut bir ilişkide yol ayrılabilir… İlişkide güven bozan durumlar olabilir.. Ilişkiniz doğru ve güzel bir ilişkiyse, o zaman güven ve samimiyeti tesis etmek için fırsat size… Bir çatışma size bu fırsatı sunabilir…

Vergi, alacak, borç vb zorlayabilir ancak Jupiterin desteği kurtarıcı gibi çözümler getirir. Hatta kiminiz Ay-jüpiter olumlu etkisinde bir ev, arsa, vb sahibi olabilirsiniz veya buna karar verebilirsiniz.

Koç Dolunayı özellikle burcu, yükselen burcu ve Ay burcu Koç ve Terazi olanları etkiler. Burcu, yukselen burcu ve Ay burcu Oğlak ve Yengeçler de etkilenir.

Astrolog Semavii