Aslan yeniayında planlar değişebilir, hedefler şaşabilir, girişimlerde ani ve beklenmedik aksilikler yaşanabilir Bundan dolayı yeniay döneminde esnek olmak gerekiyor gelişen şartlara göre doğru bir şekilde yönelmek gerekiyor.

Esnek olun!

Aslan yeniayı güzel ama istikrar getirmeyen fırsatlar getirebilir, kısa dönemli güzel fırsatları değerlendirmek lazım ama bunların kalıcı olacağına güvenmemek gerekiyor. 
Yeniayda ekonomik iniş çıkış, para konusunda borsa vb konularda istikrarsız durumlar var, bunlara göre tutum almak lazım. Risk almak veya maceraya yönelmek doğru olmaz bu dönemde. Bazı girişimler başarı getirecektir dediğim gibi ama kısa dönemli başarılar söz konusu. Kısa dönemli büyük kazançlar elde eden olabilir bu dönemde.

Aslan yeniayı kiminizi iş ve kariyer kiminizi Aşk konusunda şaşırtabilir. Hatta kiminizi rutinin dışına çıkarabilir, kiminizi de raydan çıkarabilir. ilişkide veya aşk hayatında beklenmedik gelişmeler şaşırtabilir.

Yeniay döneminde aşkta aldatma, aldatılma, aniden pek de uygun olmayan birine aşık olma, tutkunun bol olduğu ama ilişkilerde ani çalkantılar yaşanabilecek bir dönem.

Parasal konularda ani gelişmeleri açık çok karlı alışveriş yapılabilir bu dönemde ancak olmadık Risk almak veya beklenmedik bir aksilik parasal girişimi bozabilir. Ayrıca gelen para da sanki başka bir şeye gidiyor. Harcamalar ve hesap kitap önemli bir konu. 
Aslan yeniayının en önemli gündeminden biri skandal konular, aşk, seks veya bir skandal yaşanabilir. 
Kalp, tansiyona dikkat edilmeli. Güneş Mars kavuşumu sağlığa dikkat etmek gerekiyor. 
Aslan yeniayında en çok etkilenecek burçlar burcu, yükselen burcu veya ay burcu aslan, kova, akrep, boğa, balık ve başak olanlar genel olarak. Para konusunda oğlak, Yengeç ve Terazi de etki alır. Aşk konusunda Yay, Ikizler ve Koç da etki alır. 
Not; aslan yeniayinin etkilerini kendi hayatım da hemen yaşadım. Yeniyayla ilgili yazdığım uzun yazı bir anlık hatayla hop silindi gitti! Ve yeniden yazmak zorunda kaldım! Ama iyi bir yanı şu oldu; bu sefer teldeki mikrofon özelliğini kullanmayı akıl ettim ve daha pratik oldugunu gördüm. Yani şerden hayır doğdu! ?

Astrolog Semavii