Nihayet kalbimi dinledim aradığım cesaret ondan geldi ve adım attım…
1 Ağustos saat 06:11’de Aslan burcunun 8 derecesinde yeniay doğuyor. 1 evde doğan bu yeniay; güçlü Aslan burcu etkilerini açığa çıkartıyor.
Aslan burcu; 5 evi yönetir. Çocuklarımız, çocuksu yönümüz, kalbimiz, aşk yaşamımız, flörtöz yanlarımız, hobilerimiz, yaratıcı enerjilerimiz, yaşamdan keyif aldığımız alanlar, şans faktörümüz, tanınma ve ün potansiyelimiz, rol kabiliyetimiz ve dolayısıyla sahne hayatımız, kısaca vitrinimiz hep Aslan burcunun yönettiği alanlardır. Yeniay 1 evde doğduğundan tüm bu konu başlıklarında, kişiliğimiz ve karakterimiz doğrultusunda yeni gelişmeleri beraberinde getirecektir.
Anın haritasının yükseleni de Aslan burcu. Güneş yeniayın başrolünde Venüs’ü, Ay’ı, Mars’ı Şans noktasını ve Juno’yu yönetiyor. Demek ki; kendimizi kalbimizi merkeze koyarak yeni döneme adım atacağız. Egomuz fazlaca parlayabilir bu noktada aman dikkat diyorum. Çünkü yeniay derecelerinde birden fazla dikkatli yönetilmesi gereken sabit yıldızın kavuşumu var. Praesepe, Kuzey ve Güney Asselsus, Giansar ve Ras elasedaust sabit yıldızları yeniay enerjileriyle aktif oluyorlar. Kararlarımızı alırken, adımlarımızı atarken kalpsizlik yıkıcılık ile değil, keskin ve analitik zihin ve iç dürtüye göre almalıyız. Girişimcilik ve cesaret göstereceğimiz alana kalbimizden gelen dürtüyle adım atmalıyız. 
Yanı sıra, Uranüs yeniaya göz kırpıyor. Üstelik Uranüs’ü yöneten Venüs’de Aslan burcunda. Bir çoklarımız için, toplum önünde olma zamanı. Bazılarımız yaşadığı aşkla gündeme gelirken, bazılarımız alacağı evlilik kararlarıyla öne çıkabilir. Bazılarımız için mesleğiyle bağlantılı tanınma ve ün gelebilir. Ve tüm bu gelişmeler Uranüs’ün en sevdiği şekliyle ani ve beklenmeyen bir şekilde gelebilir. 
Jüpiter’in retrodan yeniaya yaptığı destekleyici bağlantı, gecikmiş cesaret edemediğimiz risk almaktan korkarak geri durduğumuz konularda bize itici güç verirken daha iyimser daha pozitif olmamızı sağlayabilir. Üstelik bir çokları için aşk yaşamında hak ediş zamanı. Geri dönüşler muhteşem olabilir. Yaratıcı enerjimizi içsel gücümüzle birleştirerek kendimizde neyi öne çıkartmak istiyorsak neyi pazarlamak istiyorsak bu alanda başarı da sağlayabiliriz.
Merkür yeniayda durağan bir konumda Satürn Plüton ve Güney düğüm ile zıt bir açıda. Kendimizi güvende ve huzurlu hissedeceğimiz kişi ve alanlarla ilgili hala bir karar verip uygulama şansımız var. İçimizin en derinlerindeki gerçek tutku ve sevginin bizi taşıyacağı yere güvenerek. En derinlerdeki korku tabu ve saplantılarımızla yüzleşerek onların yüzeye çıkmasına izin vererek geleceğimiz için en doğru kararı verebiliriz. Zaaflarımızı korkusuzca ortaya çıkartarak aslında o yönümüzün en güçlü yer olduğunu önce kendimize sonra karşımızdakilere itiraf edersek bizim için kalıcı mutluluklar söz konusu olacaktır. Ve bu sınavı başarıyla atlatabileceğiz. Neptün retrodan, “içine yaptığın yolculukta seni mutlu edecek en büyük hayalin ne ? “diyor bize ve ekliyor “ o zaman kabuğunu kır ve hayalinin peşinden git “ diyor.
Yeniay; sağlık açısından kalp, tansiyon ve kan değerlerimizle ilgili sorunları yanı sıra göz problemlerini gündeme getirebilir. O yüzden bu konu başlıkları için önlemlerinizi almanızı tavsiye ederim.
Evet; şimdi içimizdeki Aslan’ı güzel yönleriyle ortaya çıkarma vakti. Onun gururunun ve egosunun gölgesini değil, yüce ve çocuk gönlünü parlatma vakti. Kendine güvenerek ancak kalbiyle yola çıkıp risk alanları ne büyük mucizeler beklemekte…