Çok enteresan ve başka bir zamana geçişin çok güçlü işaretlerini taşıyan bir tutulma, Türkiye’yi de derinden etkileyecek. Belki başta ruhsal olarak hissedeceğiz millet olarak, somut bir gelişme veya değişim olmayabilir başta ama gelecek olan ve ülkemize yeni bir vizyon ve yeni bir dönemin kapılarını açan işaretler verdiğini hissedecek ve anlayacağız. O zaman onunla bununla savaşı, direnmeyi, çekişmeyi bırakacağız. Meğer uzun süredir yaşadığımız sıkıntılı olayların bitmeyişinin sebebinin daha hayırlı ve köklü başka bir çözüm, değişim getireceği içinmiş, diyeceğiz…
Yani eski çözümlerle sorunlar bitecek olsaydı, çoktan o çözümler devreye girerdi, hükümet çoktan değişirdi, biri gider öbürü gelirdi veya mevcut hükümet sorunu çözerdi vb.. Ama öyle değil… Eski çözümle, birinden kurtulup diğerini başa getirmekle olmayacak bu sefer… Çünkü yeni bir dünyaya geçişe uygun yepyeni, başka çözümler gerek bunun için de eski düşünce, eski inançların bırakılması, yıkılması gerek… Nasıl ki, eskiden hakim olan solculuk, sağcılık bitti, eskide kaldı, şimdi de bu dönem eskidi, kurban siyaseti, inancın siyaseti ve ticareti, eski kafayla özgürlük siyaseti bitti, miyadı doldu o yüzden ne din ticareti yapan kazanıyor ne de eski kafayla milliyetçilik veya solculuk yapan veya eski kafayla demokrasi siyaseti yapan… Bu yeni dönem Birliği güçlendirecek, her kesimin siyasetini çürütüp, kalıplardan sıyrılıp birliğe çekecek, Birliği, ruhsal ve kapitalizmin bitişine karşı birliği destekleyen ekonomi çözümler üreten siyasetçilerin yükseleceği ve kazanacağı bir zaman. Artık savaş kazanç getirmiyor, eski maddi çözümler kazandırmıyor. Eski dönem bitti, bunu hem ülkemiz hem dünya anlayacak artık… Başka bir zamana geçiyor dünya.. Eski kafayla güya yeni çözümler üreterek kazanacağını sanan küreselciler de iflas edecek, çözümleri uygulayamayacak, kazanamayacak.. Onların çözüm diye sarıldıkları eski pantolona yama dikmekten başka bir şey değil. Eski kafa, eski anlayış çürüdü, bitti.
Türkiye üzerinden somut ne gibi etkiler olur diye baktığımda….
Boğada Güneş ve Ay Uranüsle kavuşum halinde ülkenin 11.evinde gerçekleşiyor. Boğa tutulması genel olarak halkı güçlendirir ve halkın bir hedefinin gerçekleşmesini ve bunun beklenmedik bir şekilde gerçekleşeceğini gösteriyor.
Ülkenin Akrep yıldızlarının karşısındaki bu Tutulma, yönetime karşı duran veya rakip olan birini güçlendirebilir. Kanımca seçim sonrası kim gelecek, kim veya ne yükselen yıldız olacak, onu göreceğiz gibi geliyor…
Tutulmanın Yukseleni Yay, ülkenin 6.evinde, bu bürokrasi, devlet daireleri, asker, çalışan kesimi temsil eder. Ancak savaş, askerle ilgili bir gelişme olmaz diye düşünüyorum.
Uçak, havayla alakalı, suyla alakalı konulara dikkat etmek gerekir çünkü Mars Balıkta ülkenin Uranüsüyle kavuşumda, beklenmedik kazalara dikkat özellikle siyaset kesimi de dikkat etsin. Bazı deprem işareti taşıyan gezegenler var ama deprem olacağını tahmin etmiyorum.
Skandal bir olay patlayabilir, Ay-Jüpiter karesi buna işaret ediyor…
Bir entrika veya gizli bir olay veya plan açığa çıkabilir… Bu da şaşırtıcı gelişmeler getirecektir.
Sıkıntılı gezegen açılarına rağmen, tutulmanın işaret ettiği bir numaralı olay olumlu bir olay gibi görünüyor. Ya mevcut siyaset ekonomik buhrandan çıkış yolu arayıp halkın desteğini üzerine çekmeyi başarabileceği siyasi, ekonomik bir hamle, iyileştirme umudu yükselten bir çareyi müjdeleyecek, bu da halkı rahatlatacak ve halkın gözünde mevcut hükümetin itibarını yeniden yükseltecek… Veya tam tersi gerçekleşecek… Yani başka biri birden yapacağı süpriz hamlelerle güç artık bana geçti, siz artık gidicisiniz, bu gelişmeler de bunun somut göstergesi dedirtecek… Bu rakip kişi veya siyasi grubu güçlendiren bir tutulmaysa eğer, sanki sihirli bir değnek değmiş gibi adeta, gücü ele geçirdiğini kanıtlayacak gelişmelere şahit olacağız somut olarak.. Âdeta gücü dallanıp budaklanmış baharda büyüyen çiçekleri açılan bir ağaç gibi sarıyor ülkenin etrafını… Geldi geliyor gelmekte olan dedirtiyor…
Bakalım kim bu yükselen yıldız göreceğiz hep beraber…
Benim tahminim, mevcut hükümet değil bu, yeni birinin hızla sürpriz hamlelerle güçlenip yükselişine tanık olacağız.. Bu büyük umut veren, halkın umudunu yükselten somut bir gösterge olacak… Bir yıldız doğuyor… Bakalım kim?… Veya doğan bir yıldızın yükselişi… Bu tutulmadan sonra, diyeceğiz ki, evet gelecek olan kişi bu!
Öyle veya böyle, ülkemiz için çok hayırlı önemli bir gelişmeye gebe bu Tutulma…
Tutulma hayırlı güzel değişimler getirsin ülkemize…
Astrolog Semavii