Tüm kalbimle, ruhumla gerçeklerle yüzleşmeye hazırım…!
9 Şubat’ta saat 10:33’ te Aslan burcunun 20 derecesinde gerçekleşecek dolunay, 5 ve 11. Ev akslarında oluyor. Aslan’ın yöneticisi Güneş, Ay’ın tam karşısında ve 11. Evde. Güneş ise dolunayda Satürn tarafından yönetiliyor ve yine tüm yollar, Satürn’e çıkıyor.
Aslan Zodyak kuşağının dışa dönük, canlı, gururlu, yaşam enerjisi yüksek, eğlenmeyi seven, coşkulu, çocuksu, rol kabiliyeti olan, oyuncu, flörtçü, gösterişli, kibirli, takdire ihtiyaç duyan burcudur. Dolunay Aslan’ın doğal evi olan 5. Evde olduğundan ve ışığını 11. Eve de yolladığından çocuklar, aşk yaşamımız, sahne ve yeteneklerimiz, hobilerimiz, yaşam enerjimiz, gelecek planlarımız, hedeflerimiz, arkadaşlarımız ve sosyal yaşamımıza ait konu başlıkları gündemimizi oluşturuyor. Tüm bu konu başlıklarının dolunayda bizi taşıyacağı yer ise, toplumsal imajımız, toplum önünde kendimizi konumlandırmak istediğimiz biçim, meslek ve kariyerimiz kısaca yükselmek istediğimiz nokta oluyor.
Dolunay “ras elased australis” sabit yıldızıyla kavuşuyor. Bu yıldız Satürn karakterinde olup, kalpsizlik, yıkıcı bir doğa ve artistik kabiliyetler ile ilişkilendiriliyor.
Dolunaylar bir tamamlama enerjisi barındırır ve yüksek oranda üzerimizde farkındalık ve aydınlanma yaratırlar. Kova yeni ayıyla başlayan ve netliğe kavuşamamış konu başlıkları iyice netleşerek, bizi kaçtığımız veya bekleyip ne yapacağımızı bilemediğimiz gerçeklerle yüzleştirerek bir seçim yapmamızı ve hareket etmemizi sağlıyor. Duymak istemediklerimiz mi var, duyacağız, görmek istemediklerimiz mi var göreceğiz, kaçıp saklanmaya mı çalıştık, olaylar bizi ortaya çıkaracak. Her durum netleşirken istesek de istemesek de gerçekleri kabul edeceğiz.
Anın yükseleni Koç burcu ve yöneticisi Mars’da Yay burcunda. Yükselen Mars ve Ay arasında oluşan ateş üçgeni, bizim üzerimizdeki bir süredir devam eden atalet enerjisini atarak bizi eylemsel ve girişimci bir doğaya itebilir. Yurt dışı seyahatleri hız kazanabilir, satış pazarlama stratejileri artabilir, uzmanlığımızı almak için kendimizde eksik bulduğumuz bazı eğitimler için para harcayabilir ve hamle yapabiliriz. Yurt dışına yerleşmek veya yurda dönmek için resmi kurumlarla ilgili görüşmeler hız kazanabilir. Devam eden hukuksal davalarda sonuca gidebiliriz. Çocuklarımızın gelecek planlamasını yaparken onlarda var olduğunu zannettiğimiz bazı yeteneklerin aslında olmadığı ile yüzleşebiliriz. Onların gerçekten ne istediğini anlayacakları bizimde bunu idrak edeceğimiz bir zaman dilimi. Hatta onları görmek istediğimiz noktaya biraz daha dikkat edin bakalım, belki de bizim eskiden olmak istediğimiz yerdi, orası…! Kendi gerçekleştiremediğimiz hayalleri onlar üzerinden mi deniyoruz acaba?
Sevgilimiz varsa onunla ilişkimizde neye ihtiyacımız olduğunu eksiklerimizi görebiliriz. Belki de ilişkinin ihtiyacı olan şey, arkadaşlıktır veya biraz flörte ve heyecana gereksinim vardır. Bazılarımız arkadaş grupları içindeki kişilerle bir anda yakınlaşıp hızlı bir aşka yelken açabilir. Bazılarımızın ilişkileri de, arkadaşları yüzünden bitebilir.
Bize benzeyen bizim gibi çocukluktan kalma yaraları olan kişilerle karşılaşabilir birbirimizi şifalandırabiliriz. Bu dönem kolektif için yapılan şifalardan çok olumlu geri bildirimler alabiliriz. Keza ilişkilerimizde aslında geri planda ne kadar bencil olduğumuzun farkına varacağız hoşumuza gitmeyen ne varsa aslında bilinçaltımızda ona biz zemin hazırlamışız anlayacağız. Sezgilerimiz güçlü olacak. Konuşmaktan çok anlaşılmak isteyebiliriz. Yazmak bu dönem ilaç gibi. Duyguları yazmak, hatta yazarsanız bu dönem kitap çıkarmak çok kıymetli. Bazıları yazdıkları yazılarla tanınabilir.
Dolunay, kalbimizdeki karanlığı deşifre edecek konuları önümüze getirirken aslında yüreğimizin sesindeki aydınlığı dinlememizi istiyor. O yüzden kalbimizdeki karanlıkların deşifre olması çok kıymetli olacaktır. Kararlarımızı ve yol haritamızı çizemememizin nedeninin bazı gerçeklerden korkup kaçmak olduğunu anlayarak o ya da bu şekilde yüzleştiğimiz gerçekleri kabul ederek kendimizi yükseltmek için yeni bir rota oluşturacağız.