Özgürleştiren Değişim ve Büyük Ruhsal Uyanışın İşaret Fişeği
Bu tutulma sıradan bir tutulma değil, sizi, hayatınızı, hayata bakışınızı derinden etkileyecek ve değiştirecek bir tutulma.
Boğanın 10 derecesinde gerçekleşen güneş tutulması Uranüs etkili çünkü Güneş ve Ay Uranüsle kavuşumda. Uranüs hızlı ve beklenmedik değişim getirir. Bu tutulma çok kişinin hayatında birşeyleri değiştirecek, bu değişim mevcut olan birşeylerden de özgürleştirecek. Kiminize beklenmedik bir ruhsal uyanış yaşatır ve bu sizi belli yerde çakılıp kaldığınız benliklerden kurtarır ve hakikatin nuruyla aydınlanırsınız. Bu ardından hayatınızda önemli radikal bir değişime sevk eder. Kiminizi maddi bir koşuldan özgürleştirir, gelen beklenmedik maddi bir kısmet büyük bir ferahlık ve kalkınma yaşatır. Kiminizi aşk üzerinden, güzel bir ilişkinin hayatınıza girmesiyle eski koşul ve eski alışkanlıklarınızdan özgürleştirir.
Tutulma haritasında Kovadaki Satürn Boğa-Akrep aksındaki Ay düğümleriyle kare/gergin açıda. Kova birey olmak, aydınlanan insan olmak ve uyanışla ilgilidir. Tutunduğunuz şeyler olacak olan hızlı değişimin gergin ve zorlayıcı bir olay üzerinden olmasını, özgürlüğün altınızdan halının çekilmesi ve sığındığınız güvenli alandan zorla çıkarılmanın ardından geleceğini gösterir. Direnirseniz değişim sancılı olur özetle. Ama değişimin getireceği maddi veya ruhsal güzellikleri yaşayınca, direnmenin ne kadar gereksiz olduğunu, saçma bir ego olduğunu ve aslında bu değişim olmayasdı, konfor alanının sizi çürüttüğünü anlayacaksınız.
Çok Kısmetli Bir Tutulma
Boğa Güneş tutulması adeta herkese kısmet saçmak için kollarını açmış. Tutulmanın olduğu Boğanın yöneticisi Venüs Balıkta, kendisi gibi kısmetli gezegen Jüpiter ve Neptün ile birleşmiş. Bu 3 sihirli gezegenin bir araya gelmesi nadir bir durumdur. Göksel kısmetler yağmak istiyor insanlara ve dünyaya adeta. Kiminize, büyük bir aşk, kiminize mevcut ilişkide sevgi ve birliğin güçlenmesi, kiminize piyango gibi beklenmedik bolluk ve parasal/maddi bir kısmet, kiminize de muazzam bir ruhsal aydınlanma getirecek.. Seç beğen kısmeti der gibi yıldızlar..
Sezginin yükseldiği, frekansın yükseldiği eşsiz bir zaman. Kalbin saf sevgiye, gerçek aşka ve ilahi aşka açıldığı bir zaman. Bütün bu güzellikler mevcut olan ve aslında bize artık gerekmeyen ve önümüzü tıkayan, alışkanlıklar, rutin, benlikler, düşünceler, artık maddi bereket getirmeyen bir iş, güvenli alana saplanmaya neden olan bir mekânı vb bırakmakla gelecek veya gerçekleşen maddi veya manevi bir kısmet bize bunları bıraktıracak.
Bırakmak Özgürlüktür
Bırakmak gerçek özgürlüktür, onu anlayacağız. Bu bırakma kendiliğinden olacak çünkü eski kafayla alınan kararlar, eski inançlar, eski çözümlerin miyadı doldu. Bu başka bir zaman… Bu başka bir dönem… Eskiye tutunan köşeye sıkışır bu Tutulmada ve ardından eski çözümlerin tükendiğini görür ve bırakır, teslim olur yeni gelene…
Sihirli enerjilerin ve Yaradan’ın nurunun yükseldiği bu dönem, bu tutulmayla belirgin olacak, gören gözler, açık kalpler bunu anlayacak.
Benliğe, yanılgıya ve yanlış rüyaya saplananlar da ani bir hayal kırıklığının ardından görmeye başlayacak…
Tutulma ayrıca kiminizi bir iş başarısıyla birden tanınan biri yapabilir. Sanat için çok uğurlu bir tutulma.
Tutulma özellikle, Boğa, Akrep, Aslan, Kova, Balık burçlarını etkileyecek. Aslan, Kova ve Akrepleri zorlar ama bu güzel yeniliklere kapı açar ardından. Yay, Ikizler de etkilenir ilişki ve kariyerde ve yuvada değişim getirir. Yengeçler de bu tutulmadan olumlu etkilenir. Başak için ikilemli durumdan özgürleştiren bir tutulma, bir sürpriz gelişme mevcut sıkıntılı durumdan kurtarır. Oğlaklar için de şanslı diyebilirim. Burcu, Ay burcu veya Yukseleni bu burçlardan olanlar etkilenir.
Astrolog Semavii