Boğa burcunun 19,5 derecesinde dolunay gerçekleşiyor bugün. Güneş Akrepte. Boğanın yöneticisi Venüs Yay burcunda. Tutulma haritasının Yukseleni Koç burcu. Koçun yöneticisi Mars Terazide ve Yaydaki Jupiterle iyi açıda partil/tam derecede.

Nasıl bir dolunay ve etkileri ne olur?

Dolunayda dikkati çeken Mars-Jüpiter etkisi, birinin veya resmi bir kurumun desteğini alarak hayatınızda sizi zorlayan bir şeyi çözmek veya bir hedefi, girişimi başarmak imkanına işaret ediyor.

Maddi-manevi bir güç elde etmek istiyorsanız, işbirliği yapmalısınız. Ama denize düşüp yılana sarılarak değil, doğru destek, doğru işbirliği ile!
Ama bundan daha önemli birşey var ki, o da, kendi istek ve kararının arkasında durmak. Dolunay bunun önemini deneyimleyerek anlamamızı sağlayacak. Sen kararının arkasında durmazsan, savrulursun, aldanırsın ve kendini aldatırsın ancak… Kararının arkasında durursan, kimse seni yiyıkamaz.

Dolunayda, güçlü gördüğünüz birilerinin aslında güçlü olmadığını göreceksiniz. Aslında herkesin birbirine ihtiyacı olduğunu göreceksiniz ayrıca… Ama bunu, kendi gücünüze inandığınız an, görmeye başlayacaksınız.

Boğa dolunayı, Güneş Akrep en başta, parasal konuları gündeme getirir… Alacak, verecek, vergi, sigorta, kredi vb. Ay-Saturn ve Plüton geçmişten gelen bir borç, alacak, yatırım veya kredi vb nin tamamlanması için sona yaklaşıldığını gösteriyor.

Merkür retro halen, Akrepte…. Bu da mevcut veya eski bir konuyla ilgilendirir sizi. Özellikle parasal bir konu.

Ilişkilerde, dolunay kiminizi eski bir ilişkiye döndürebilir. Bu ilişki güven alanı da vadeden, belki de doğru bir ilişki gibi görünüyor. Kiminiz de, mevcut ilişkide güveni ve ilişki bağını güçlendirme imkanı bulabileceksiniz.

Boğa dolunayı doğru bir ilişkiyi destekleyen, güçlendiren bir etki yaratıyor. Sevgiyle ilgili içsel bir olgunlaşma yaşayabilirsiniz.

İş arayanlar için de dolunay fırsatlar verecek gibi görünüyor…

Mesleki gelişme ve eğitim fırsatlarına açmak.lazim ayrıca… Hayalcilik ve kendini kandırmadan uzaklaşıp, gerçekçi düşünme ve sağlam karar verme zamanı dolunay…

Türkiye ve Boğa dolunayı

Türkiye’ye etkilerine bakınca, sanırım bu ara konuşulan, genel af konusu gündem olacak gibi.. Dolunayın Yukseleni Meclisi öne çıkarıyor.. Mecliste yasa, karar almak adına önemli bir gelişme olabilir. Marsin Terazide olması özgürlük ve af konusuna işaret ediyor.

Ayrıca Mars-Jupiter Suriye konusunu müzakere, masada görüşmeye açar. Yine de, bu konu açıkçası 19 Kasımda Mars Akrepe girince, yön değiştirecek benim tahminimce..

Dolunay bir konuda hakkın sesi, halkın tepkisi güçlü çıkacak diyor.. Belki de ABD nin tavrını protesto eden olaylar olabilir.

Daha büyük fotoğraftan bakınca, bu dolunay 1-2 senedir Oglak-Yengeç aksında gerçekleşen tutulmalarin sanki bir sağlamasını yapmak ve içsel veya somut bir kanaate varmak gibi bir etki yaratacak… Sistem konusunda. Fabrika ayarlarına dönmenin kaçınılmaz olduğunu..!

Dolunay, Güneş Türkiye’nin Neptün’le kare, Venüs Uranusle kare, Jüpiter Ay ile karşıt açıda.. Deprem mi, parayla ilgili bir gelişme mi… Deprem ise, ciddi birşey olacağını tahmin etmiyorum… Parayla ilgili, resmi bir karar veya gizlenen bir karar gündem olabilir…

Astrolog Semavii