Tutulmanın mottosu;
Hayatının sorumluluğunu al!

10 Ocakta Yengeç burcunda Ay Tutulması gerçekleşiyor. İstanbul’a göre, 22.21’de.

İstanbul’a göre çıkardığım tutulma haritasının yükselen burcu Başak.

Ay Yengeçteyken, Güneş Oğlakta. Oğlak burcunda stelyum (Yıldız gruplaşması) var; Güneş, Merkür, Jüpiter, Satürn ve Plüton Oğlakta.

Çok önemli bir tutulma olacak gibi görünüyor. Tutulmalar genel olarak gidişatı değiştiren veya etkileyen kadersel gelişmeleri tetikler.

Transit Ay Düğümleri de Oğlak-Yengeç aksında olduğu için, Yengeç Ay Tutulması etkisinde olacak, kadersel olayların gerek kişilerin, gerekse toplumların hayatında derin yansımaları olacaktır.

Ay tutulmaları genellikle ruhsal ve duygusal etkiler taşır, yani görünürde büyük olay olmayabilir ama kişinin duygusal/ruhsal dünyasını derinden etkiler ve iz bırakır. Ancak bazı Ay tutulmaları direkt büyük olay eksenli olur, yani hem olay hem etkisi büyük ve derin olur. 10 Ocaktaki bu tutulma da böyle olacak gibi…

Tutulma haritasına baktığımda, yeni bir başlangıç öncesi önemli bir sonlanma yaşanacak. Yani, hiçbirşey sonsuz değildir, bir sonu vardır ve yeninin başlaması için, mevcut bir şeyin sonlanması gerekir.

Yeniye Yer Aç!

Peki, neyin sonlanması gerekiyor veya neyin sonlanması kaçınılmaz?..

Kiminin hayatında en başta kariyerde bir sonlanma olacaktır.. Tutulma haritasında özellikle kariyer vurgusu görüyorum. Kiminin kariyer hayatında birlikte yol aldığı kişilerle bir yol ayrımı söz konusu olacaktır…

Resmi konu, mahkeme vb ile meselesi olanlar da, bu konuda bir sona geliyor… Ama negatif bir sonlanma da olabilir tabii, Merkür-Satürn kavuşumu olumsuz bir sonuç da getirebilir.. Yani konu neyse o konunun itirazi vb yönünde.

Ailevi bir konuda bir sona yaklaşma söz konusu olabilir…

Yengeç Ay Tutulması duygusal ve ruhsal açıdan çok dönüştürücü bir tutulma olacağa benziyor.. Dönüşümün yolu, ruhsal ve duygusal olgunlaşma… Bu konuda çiğ veya olgunlaşmayan bir yanımızla ciddi bir yüzleşme yaşatabilir… Tutulmanın mottosu; hayatının sorumluluğunu al!

Tutulma kiminizin hayatında, arkadaşlık ilişkisinde önemli bir bitiş zamanına işaret ediyor… Belki mevcut çevreden ayrılmak, oradaki arkadaşlarınızdan da ayrılmayı getirecek…

Parlak şans yıldızı sizinle olsun!

Astrolog Semavii