Herkes paranın peşinde. Şu yalancı madde dünyasında parasız olmuyor. Kimi az kimi çok kazanıyor. Kimi zengin oluyor. Hatta dünyanın en zenginleri listesine adını yazdırıyor.

Zenginliğin de çeşitleri var.. Kimi doğuştan zengin, kimi sonradan. Kimi aileden veya eşten dolayı zengin, kimi kariyeriyle zenginlik elde ediyor…

Peki “zengin” insanların diğerlerinden farkı ne? Daha mı çok zekiler, daha mı hırslı, yoksa daha mı şanslılar?..

Doğum haritasında “para”nın evi

Doğum haritasında 2.ev parayı temsil eden alandır, “maddi kaynaklar, gelir, kazançlar”dan sorumlu evdir.

Zodyakta 2.ev Boğa burcunun doğal evidir. Boğa direkt olarak “para” ile ilgili burçtur. Yönetici gezegeni Venüs “maddi-manevi kısmet, kazanç, gelir”le alakalıdır haliyle.

Boğa burcu deyince, akla başka “sevgi, huzur ve güven” gelir ve ayrıca “sahip olmak.”

Genel olarak “sevgi”den sorumlu gezegen Venüs’ün aynı zamanda “maddi kısmet, gelir” ile ilgili olması bana çok ilginç gelir.

Boğa ve yöneticisi Venüs’ün bu özelliklerini ve para konusunu bir araya getirdiğimizde, Astroloji bize şunu söylemektedir:

Tıpkı insan gibi, para da huzur ve güven bulduğu ve sevildiği yere gelir!..

Para ile sevgi arasındaki bağlantı ne kadar ilginç, değil mi?..

Buradan şu sonucu da çıkarırız; insan paraya sevgilisine davrandığı gibi davranır…

Yaratıcının mükemmel düzeninin Astrolojik yansımaları beni her seferinde hayret ve hayranlık içinde bırakıyor.

İlginç olan bir astrolojik olgu daha vardır para konusunda.

Genel olarak sahip olunan gelir, kaynaklar ve maddi güç Boğa ve Venüs’le ilgiliyken, zenginlikten sorumlu burç ve gezegen başkadır.

Yay ve yöneticisi Jüpiter!

Evet. Yay burcu “büyük hedefler ve büyük ticaret”le ilgilidir. Şanslı ve bereketi çeken bir burçtur. Çünkü yönetici gezegeni Jüpiter “büyük bolluk, bereket ve şans”tan sorumludur.

Peki, bunun sebebi veya mantığı nedir? Neden Yay ve Jüpiter?

Yay deyince akla, “inanmak” ve “neşe” gelir. Hatta Yay’ın yöneticisi Jüpiter’in Mitolojik Astrolojide karşılığı Tanrılar Tanrısı Zeus’tur!

Zeus insanlara bolluk, bereket ve neşe saçan görkemli bir Tanrıdır.

Bütün bunlar zenginlik konusunda bize ne anlatır?

İnsan bir şeye inandığında, hedefine pozitif bir inanç, heves ve neşe ile koştuğunda, zenginliğe kavuşur.

Yani, bolluk, bereket ve zenginliği elde etmenin koşulu, her şeyden önce ona kalpten inanmaktır.

Demek ki, neymiş? İstemek yetmiyormuş. İnanmak ve bu inanca teslim olmak gerekiyormuş.

Hepsini bir özetlersek…

O zaman, paraya sahip olmak için ne yapmanız lazım?

Paranın size gelmesi için, önce ona huzur ve güven ortamı sağlamanız ve gelen parayı sevgiyle karşılamanız gerekir. Tıpkı bir sevgiliyi karşılar gibi.

Unutmayın, ona sağladığınız ortamda huzursuz olduğunda kaçar sevgili.

Zenginlik için ne yapmanız lazım?

Öncelikle buna sizin inanmanız gerekir. Tam teslimiyetle inanmak. Negatif bir inanç veya korku varsa içinizde, zenginlik nazlanır size gelmez, ona göre…

Bu Astrolojik tüyoları verdikten sonra, dünya çapında zengin insanların haritalarından birkaç örnek vereyim şimdi. Nasıl zengin olmuş bu kişiler? Doğum haritalarında bunun işaretleri nedir?

 

Doğuştan Zengin: Kraliçe II. Elizabeth

Doğum haritasında, 4.ev yuva evinde Boğa burcu var. Güneş burcu da Boğa! Demek ki, yuva evinde Boğa burcunun olması işe yaramış ona. Boğa’nın “para ve maddi kaynaklar”ı temsil ettiğini hatırlarsak, kraliçe “aileden ve doğuştan zengin” diyebilirim.

Haritasına bakınca, 10.ev “kariyer” evinde Satürn var, Retro ve bolluk-bereket yıldızı Jüpiter’iyle kare/sert açıda! Jüpiter aynı zamanda haritasında 2.ev “para ve gelir” evinin de yöneticisi. Yani, kadın işsiz! Çalışmıyor. Ama zengin. Çünkü o bir kraliçe.

Haritasını incelemeye devam edelim kraliçenin…

Başkalarından gelen maddi kaynak evi 8.evinde Başak var. Ayrıca Terazi de ortak burç olarak yer almış 8.evinde. Başak’ın yöneticisi Merkür haritasında Koç’ta ve 2.evinde (kendisinin para ve gelirini temsil eden ev) ve Terazi’nin yöneticisi Venüs Balık’ta, o da 2.evine yakın derecede! Üstelik Venüs yücelimde olduğu burçta (Balık’ta yücelir Venüs). Yani, maddi kaynak ve gelirini başkalarından gelen paralarla sağlıyor. O Kraliçelik görevini yaparken, başkaları onun adına para kazanıyor.

Boğa Güneş’ine bakarsanız, o da 2.ev para evinde.. Para her yerden geliyor. Para akıyor para hanesine adeta. O zengin olmasın da, ben mi olayım. 😊

Bu arada, kraliçenin bolluk bereket yıldızı Jüpiter’i Kova’da 1.evinde görünüyor (aynı zamanda, whole sign ev sistemine göre, o da 2.evinde, yani para evinde).

Mars-Jüpiter kavuşumu, baya masraflı, çok harcaması oluyor diye yorumluyorum bunu.

Kraliçeyi sarayında bırakalım, bir başka zengine doğru ilerleyelim şimdi…

 

Facebook’un Kurucusu Mark Zuckerberg

Onun burcu ne biliyor musunuz?

Aman Tanrım! O da bir Boğa!

Tabii, bu tüm zenginler Boğa burcudur anlamına gelmez. Hatta başka burçtan daha zenginler var. Mesela, Bill Gates bir Akrep burcu.

Neyse, biz M. Zuckerberg’e dönelim.

Neden zengin olmuş? Doğum haritası neler fısıldıyor bu konuda?

Zuckerberg’in doğum haritası düşman çatlatır cinsinden.

Güneş’i Boğa’da ve Venüs’ü de Boğa’da. Para bana gelsin diye anlaşarak gelmiş doğmadan önce belli ki.

Boğa Güneş’ine bakıyoruz haritasında, nerede dersiniz? 9.evinde! Yani, “yüksek eğitim, büyük ticaret, uluslararası işler ve basın-yayın, yayıncılık” evinde!

Evet, evet. Doğru anladınız. 9.ev “bolluk ve bereketten” sorumlu Yay burcunun doğal evidir. Zuckerberg’in haritasında 9.ev gibi şanslı ve bereketli bir evde genel parasal kısmet veren bir burç var, Boğa. Hem de Güneş burcu Boğa.

Ve üstelik kendisi üniversite hayatındayken “Facebook”u kurmuş. 9. ev üniversiteyi de temsil eden ev olunca, ta gençken, o yıllarda zenginliği kafaya koymuş ve ilk adımlarını atmış Harvard’da. Boğa Güneş’inin yanında kendi yönettiği burçta Venüs olunca da, değme keyfine! Üniversite yıllarında parlaması ve yayıncılık işiyle zengin olması için daha ne olsun..

Haritasına bakmaya devam ediyoruz… 2.ev para evinde Terazi var. Terazi’nin de yönetici gezegeni Venüs diye hatırlarsak, Venüs’ünün Güneş’inin yanında Boğa’da 9.evde olması paraya para katması için yeterli sebep diyorum.

Venüs’ün 2 .evinin yöneticisi olması ve Güneş’le beraber 9.evde olması, üniversite yıllarında başlayan yayıncılık kariyeri ve bundan zengin olmasını anlatıyor.

Velhasıl, Zuckerberg “kendi başarısı ve parasıyla” zengin olanlardan.

Bu arada, Venüs 8.evinin sınırında, 9.eve yakın, bu astrolojide 9.evde kabul edilir, sınırda olduğu için. Ama ben 8.evde, ama 9.evi de etkiler diye yorumlarım her zaman. 8.ev “başkalarının parası, ortak işler”le alakaldır. Zaten Zuckerberg kendisiyle beraber 3 kişi başlamışlar Facebook’u kurmak işine. Haritası da, ortak işlerin, başkalarıyla işbirliğinin kaçınılmaz olduğunu gösteriyor.

Ayrıca Yükselen burcu Başak’ın yöneticisi Merkür Koç’ta ve 8.evinde. Bu da işbirliği, ortaklık anlamına gelir. Merkür’ü açısız haritada. Bu da ayrıca bir iş yapmak için başkalarına ihtiyacı var anlamına gelir.

Bir not düşmek isterim. Zuckerberg’in haritasında Klasik Astroloji’ye göre kötü kabul edilen bazı göstergeler var.

Bunlardan biri, bir burcun 29 derecesinde bulunan gezegeni “kaput” kabul eder Klasik Astroloji. Tabii, bu özelliği de vardır kesinlikle. Ancak insanlar hep bu yönüne odaklanır 29 derecenin, halbuki başka yönü de vardır. Ruhsal Astrolojide, 29 derece çok kadersel bir derecedir. Geçmiş hayatlara bile dayandırılır. Bu cepheden bakınca, Zuckerberg’in Yükselen Başak ve 10.ev “kariyer” evinin yöneticisi Merkür’ün Koç’ta 29 derece olmasının anlamını, kadersel bir kariyer ve kişisel yönelim diye yorumlayabiliriz ve bana göre, geçmiş hayatlarında öğrenmiş, deneyimle edinmiş ama tamamlamamış olduğu bir yeteneğini bu hayatta tamamlamaya gelmiş.

Bir diğer negatif gösterge, Jüpiter’in Oğlak burcunda çok para vermediği, kısmeti kestiği yönünde yorumlanmasındır Klasik Astrolojide. Bu anlamı ne kadar doğrudur bilemem. Test etmedim bunu çünkü. Ama başka yönü ve anlamıyla baktığımızda, Jüpiter “bir şey kurmak” ve “yönetmek”le alakalı burç Oğlak’ta bence parasal sermayesiyle bir iş kuran kişiye de işaret edebilir. Veya kazandığı parayla iş kuran, birikim yapan kişi.

Zuckerberg’in haritasında, Jüpiter Oğlak’ta 4.evinde, yuva evinde ve Retro. Retro olması olasılıkla ailesinde bu derece zenginlik yoktu anlamına gelebilir.

Diğer yandan, Jüpiter aynı zamanda haritasında 7.ev “eş, ortaklar, işbirliği”ni yöneten evde bulunan Balık burcunun da yönetici gezegeni. Ve Jüpiter’in Venüs’üyle üçgen/olumlu açısına bakarsak, işbirliğinden kazanç, işbirliği, ortaklıkla yapılan işten zenginlik diye yorumlayabiliriz.

Ayrıca, ne kadar ilginçtir ki, Zuckerberg’in kurduğu ve zengin olduğu işin türü Yayın ve internetle alakalı, ki Jüpiter de zaten “yayın, geniş ağlar”ı temsil eder.

Ve en ilginç olanı ise, kurduğu internet sitesi: Facebook. Kişilerin aile, akraba ve yakın arkadaşlarıyla bağlantı kurduğu sanal ortam. Tıpkı bir yuva gibi. Jüpiter’i de 4.ev yuva evinde!

Jüpiter’in 4.ev yuva evinde olmasının diğer anlamına gelirsek, bu sanırım onunla beraber ailesinin de zengin olduğunu gösterir. Yani, ailesini zengin eden kişi. Ayrıca 7.ev eş evini yöneten Balık’ın yöneticisi olduğunu hatırlarsak, eşi de ondan dolayı zengin olan kişi demektir.

Ancak Jüpiter’in 4.evde olması, ailesinin de maddi olarak iyi olduğunu gösterir her şeye rağmen, onu da not düşeyim.

Özetle, 4. evini Yay yönetiyor, 4.evinde Oğlak’ta Jüpiter (Yay’ın yöneticisi) ve çok güçlü ve iyi pozisyonda olan Venüs’ü ile süper güzel bir açı yapıyor. Bu durumda, ona zengin olmak düşüyor…😊

Semavii