Gece ve gündüzün eşitliğine öncülük ederek sonbaharı başlatan, zarafet, denge, uyum, barış ve adaletin temsilcisi Terazi Burcuna selam olsun.

İçinde olduğu koşullara uyum ve denge gelsin diye beklemez. Bu dengeyi sağlamak için gerekli olan cesareti de içinde taşır sevgili Teraziler. Boğa burcu ile aynı yönetici gezegeni (Venüs) farklı bakış açılarıyla kullanırlar. Boğa’lar elle tutulur gözle görülür daha dünyevi somut güzellik ve hoşluklarla ilgilenirken, Terazi’ler halde hoşluğa- uyuma, sözde güzelliğe ve davranıştaki zarafete ilgi duyar.

Terazi Burçları; senin için adil, güzel, uyumlu ve dengede olanı senin yerine de düşünendir. Eh hal böyle olunca dengesiz durumlar, uyumsuz ilişkiler, adaletsiz koşullar, haksızlık içeren durumlar içerisinde kalır da kalır. İlişkilerinde kendince görevli olduğu barış ve adalet konularını dengeye getirmek ister.

Terazi ikiliğin başladığı ilk burçtur. Bu burca gelene kadar henüz daha hiçbir burcun karşıt burcu yoktur. Terazi burcuna geldiğimizde ise artık karşısında Koç burcu vardır ve ilk BEN-SEN teması başlar. Bu sebeple de önce kendi ruhumuz, aklımız ile iletişimimiz ve sonrasında ilişki kurduğumuz tüm varlıklar ve onlarla ilişki kurmanın yöntemleriyle de ilişkilendirilir.

“ Ben senin için iyi olanı istiyorum” ama aslında bir yandan “senin için yaptığım seçimle beni onaylamanı da istiyorum” der.

Söz buraya gelince zarafetin, nezaketin ve tüm yaratılmıştaki güzelliği gören, hepimizi oraya davet eden ve aynı zamanda bir terazi burcu olan o büyük sultan Mevlana Celaleddin-i  Rumi’nin bir öğretisi akla gelir;

“Dün akıllıydım dünyayı değiştirmek istedim,

Bugün ise bilgeyim kendimi değiştirdim.”

Aşk ile…

İpek Kanber