Astroloji güzellik bakımından burçlara tüyolar vermektedir. Hangi burca ne tür kıyafet tarzı daha çok yakışır, kendini daha iyi gösterebileceği tarz nedir, hangi renkler onu daha çekici yapacaktır, vs birçok konuda burçlar rehberiniz olabilir.

Hangi burca ne yakışır?

KOÇ

Koçların ana rengi kırmızıdır. Kırmızıyı gerek giyiminizde gerekse takılarınızda kullandığınızda kendinizi daha cazibeli hissedebilir, insanların dikkatlerini çekebilirsiniz. Aksesuar olarak Koçlara en çok yakışan şey “şapka”dır. Öncü ve genç ruhunuzu yansıtan bir şapka ile fark yaratabilir, hatta tarzınızla örnek alınabilirsiniz. Koç ilk’lerin burcudur, onun için yeni şeyleri ilk deneyen olarak insanların sizi takip etmesini sağlayabilirsiniz. Canlı ve cesur bakan gözlerinizi öne çıkaran bir makyaj stili ayrıca çok yakışacaktır size. Deri tarzı kıyafetler ve bileklikler iddialı ve hareketli yapınızı ortaya koyacaktır. Çok erkeksi olmamaya dikkat edin.

BOĞA

Venüs yönetiminde Boğa burcuna en fazla “yumuşak” giysiler yakışır. Vücudunu saran ipeksi kıyafetler çekiciliğinizi gözler önüne serecektir. Toprak burcundan gelen içsel gücünüzü yansıtan aksesuarlarla bunu tamamlayabilirsiniz. Özellikle, kolye, küpe ve yüzük size uygun olacaktır. Ana renginiz “yeşil” ve uğurlu taşınız “zümrüt”ten bir yüzük veya kolye hem içinizdeki ahengi hem huzur veren güzelliğinize eşlik edecektir. Tüm çiçek renkleri size yakışır, özellikle pembe ve eflatun. Parfüm! Bir Boğanın dayanamadığı tek şey. Kendinize özel bir parfüm en güzel aksesuardır sizin için. Fazlaca klasik kadın olmamaya özen gösterin.

İKİZLER

Hareketli ve eğlenceli yapınızı ve genç ruhunuzu yansıtan şeylere ağırlık verin. Renkli kıyafetler, birden fazla renk içeren kıyafetler size yakışacaktır. Uçuşan etekler, eşarp havalı yanınızı vurgulayacaktır. Bebeksi ve genç giyim tercih edersiniz genellikle. Bunu kadınsı yanınızı da vurgulayan aksesuarlar tamamlayın. Özellikle eller ve kollar sizin hassas ve güzel yanlarınızdır, yüzük, bileklik, bilezik deneyebilirsiniz. Yeni stil bir ayakkabı ve çanta ile tarzınızı bütünleyebilirsiniz. Açık renkleri tercih edin. Mesela, sarı çok yakışır size. Saç ve kıyafetlerinizde kullanın. Genç görünmeyi abartıp çocuk gibi giyinmeyin.

YENGEÇ

Ay burcunun yönetiminde Yengeçlere en çok yakışan renkler gümüş rengi ve beyazdır. Pembe, su yeşili ve gri de iyi gider. Yengeçlerin göğüs ve gerdanı güzel olur genellikle, bu bölgeleri güzel bir eşarp, kolye ila süsleyebilirsiniz. Antika merakınızı giyim tarzınıza yansıtabilirsiniz. Hülyalı bakan güzel gözlerinizi belirginleştiren doğal bir makyaj ve romantik dudaklarınıza sürdüğünüz pembe veya kırmızın tonlarında hafif bir ruj çarpıcı kılacaktır sizi. Ve inci! Yengeç tam bir inci severdir. İnciden yapılan yeni stil bir kolye tam sizliktir. Çok klasiğe kaçıp nostaljik teyze havasına bürümeyin kendinizi, aman dikkat.

ASLAN

Altın sarısı Aslanların en dayanamadığı renktir. Ve Aslan kürkü modeli kıyafetler ve aksesuarlar. Zaten bu tarz gösterişli kıyafetleri ancak sizin gibi heybetli ve kendine güvenen biri taşıyabilir. Bunun haricinde, sırt ve göğüs bölgesi Aslanların en hassas bölgesidir. Güzel bir dekolte ayrıntısı giydiğiniz kıyafet içinde sizi bambaşka güzel gösterecektir. Sırta kadar inen bir kolye şahane olur. Parlak taşlarla süslenmiş bir giyim tarzı çok yakışır size. Şık bir ayakkabı bu güzel kıyafetleri tamamlayacaktır.  Aslanların en önemli aksesuarı “saçlar”ıdır. Her zaman bakımlı ve havalı saçlar size apayrı bir hava katar. Gösterişli ve kokoş olayım derken rüküş ve eski moda olmayın aman dikkat.

BAŞAK

Sade ve tertipli şıklık sizin tarzınızdır! Bunu ifade eden her tür kıyafet tam size göredir. Düzgün fizik yapınızla kıyafetlerinizi çok güzel taşır ve insanları kendinize hayran edersiniz. Toprak tonlarında ve yeşilin tonlarında kıyafetlerinizi güzel bir kemerle, eşarp, fular veya diğer aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Düğmeli veya fermuarlı bluzlar, ceketler ayrıca sizi cazibeli ve etkileyici gösterecektir. Çizgili desen etek, pantolon ve elbise sizi yakışan diğer bir tarzdır. Renk olarak turuncu ve tonlarını da deneyebilirsiniz. Makyajınızda sade ve pastel renkler, hoş gölgeler ile zeki ve şefkatli bakışlarınızı ortaya çıkarabilirsiniz. Doğallığı abartmayın, doğal olayım derken süssüz ve renksiz giyinmemeye dikkat edin.

TERAZİ

Pırıltı! Sizi en iyi yansıtan ve anlatan şey. Gerek kıyafetlerinizde gerekse aksesuarlarda pırıltılı detaylar sizin Venüsyen güzelliğinize güzellik katacaktır. Açık ve uçuk renkler size göredir, lila, açık mavi, açık yeşil, pembe, beyaz mesela. Etekleri uçuşan veya güzel bir kat detayıyla belirgin olan bir elbise çok şık gösterir sizi. Şık, elit ve asil bir hava katan kıyafetinizi ipek veya başka hafif bir kumaşla süslenmiş bir şapka ile tamamlayabilirsiniz. Şık bir ayakkabı zarif yürüyüşünüze ayrı bir güzellik katacaktır. Hem zarif hem modern olan bir giyim tarzı sizi anlatır. Süslü olayım derken gündüz randevularına salon kıyafetiyle gitmemeye özen gösterin. Nerde ne giyeceğinizi bilin aman dikkat.

AKREP

Akrep’in en güzel aksesuarı kendi seksapelidir! Mıknatıs gibi çekersiniz insanı. Ama tabii size daha çok yakışan tarzı da vardır. Renk olarak sizi en iyi anlatan renk en başta siyahtır, gizemin ve gücün rengi. Ondan başka kırmızının tonları, koyu kırmızı, gülkurusu, ateş kırmızısı vs. Siyah bir güneş gözlüğü karizmanızı tamamlayan güzel bir aksesuardır. Deri tarzı size çok yakışır ayrıca. Gözler etrafında koyu renk gölgeler, koyu kırmızı bir ruj cazibenizi ikiye katlar ve derin bakışlarınızı öne çıkarır. Vücudunuzu saran giysiler çekici kılacaktır. Seksi olmayı abartıp hafif kadın havası vermeyin kendinize aman dikkat. Veya sizi fazlaca kontrol frik ve büyücü kılıklı gösterecek tarzda siyaha bürünmeyin.

YAY

Uzun bir yırtmaç ve dalgalanan eteğin en çok yakıştığı burç Yay! Salına salına yürür eteklerinizi savurur ve çok canlar yakarsınız bu halinizle. Havalı ve dalgalı bir saç cazibenize cazibe katan güzel bir detay olur. Yaylar ister kısa boylu olsun ister uzun boylu, olduğundan daha uzun gösteren güzel bir bacak yapısına sahiptir. Kıyafet içinde rahatlık Yayların en sevdiği şeydir. Sportif, rahat giysiler altında uzun bir çizme size apayrı bir cazibe verir. Uzun bir ceket asil ruhunuzu yansıtır ve kıyafetinizi tamamlar. Sallanan küpe, uzun kolyeler size göredir. Renk olarak en çok size yakışan renkler gri, bordo, koyu mavi ve mordur. Eldiven Yaylara yakışır bir detaydır. Panço tam sizliktir. Yırtık pantolon Yayların asi yanını ortaya çıkarır. Özgür ruhlu, rahat ve sıradışı olayım derken Perşembe pazarından derlenmiş birbiriyle uyumsuz yamalık gibi duran giysiler giymeyin aman dikkat.

OĞLAK

Ciddi iş kadını stili en çok size yakışır Oğlaklar! Şık bir ceket, etek ve içine giydiğiniz yakası birkaç düğme açılmış, güzel ipeksi bir gömlekle insanların beğenisini kazanırsınız. Bu şık ve düzenli kıyafet tarzınızı uzun şık bir ayakkabı veya çizme ile tamamlayabilirsiniz. Ayrıca şık bir eldiven de tam size göredir. Oğlakların fizik yapısı güzeldir, güzel düzgün bir iskelet yapısına sahiptir. Bunu ortaya çıkaran, düzgün ütülü bir elbise veya uzun çizgili bir pantolon, ekose bir etek ile tarzınızı ortaya serersiniz. Gri, siyah, lacivert, kahverenginin tonları, beyaz veya krem sizin renklerinizdir. Ayrıca spor kıyafetler de size çok yakışır, ancak spor da olsa illa ki ütülü ve düzenli, tertipli olacak. İddialı havasınızı yansıtan detayları ihmal etmeyin, yırtmaç, göğüs dekoltesi ve bunları tamamlayan iddialı ve klasik takılar etkileyici çekiciliğinizi öne çıkaracaktır. Klasik, ciddi, düzenli ve tertipli olayım derken büyükanne kıyafetlerine bürünmeyin aman dikkat.

KOVA

Kovanın en belirgin özelliği genç ve modern görünmektir. Her daim genç kalmak arzusu, belli etseniz de etmeseniz de, sizde bir takıntı halini alabilir. Fit olmak, genç görünmek için sürekli bir arayış içindesinizdir. Bunu da başarırsınız. Başkaları giyse yakışmayacak şeyler sizde ayrı bir güzel durur. İddialı, çarpıcı ve farklı yapınızla sıradışı giyim tarzı veya modern ve biraz çılgın bir stil size pek yakışır. Renk olarak siyah, mavi gibi renklerle canlı renkleri kombine etmeyi seversiniz. Mavi ve yeşilin tonları, özellikle canlı tonları size çok yakışır. Herkesten farklı giymeyi başarır, tarzınızla taklit edilen olabilirsiniz. Fazla takı size göre değildir, ancak farklı, modern ve sade şıklıkla işlenmiş takılar kıyafetlerinizi tamamlayan güzel bir detay olur. Şık ve bakımlı olmak sizin için de önemlidir her zaman. Modern bir saç stiliyle cazibenize cazibe katabilirsiniz. Modern görüneyim derken, bedeninize sımsıkı yapışan daracık kıyafetler giymemeye veya genç görüneceğim derken yapmacık görünmemeye özen gösterin aman dikkat.

BALIK

Rüya gibi tüylü, pullu, hafif ve uçuşan kıyafetler tam size göredir Balıklar! Toz pembe, lila, krem, beyaz, pembe ve diğer renklerin uçuk tonları sizin renklerinizdir. Kiminizde kilo problemi vardır, onun için bedeninizi kapatan uzun gömlek, hırka veya dekoltesi olan geniş döklümlü elbise size yakışır. Gece kıyafetlerini iyi taşırsınız, prenses gibi büyülersiniz görenleri. Pırıltılı şeyler sizi ayrıca büyüleyici gösterecektir. Pırıl pırıl parlayan bir kolye ve küpe estetik, feminen tavrınıza yakışır. Şık ve parlak taşlarla süslenmiş bir ayakkabı güzel ayaklarınızı ortaya koyacaktır. Tüylü bluzler de ayrıca size çok yakışır. Kadınsı ve romantik görünmeyi abartıp film karesinden çıkmış gibi abartmayın makyajınızı ve kıfayetlerinizi. Ayrıca sizi çocuk olmak ile kadın olmak arasında sıkışmış kalmış gibi gösteren, üstü çocuksu altı kadınsı stil sevdasından vazgeçin.