KOÇ BURCU

Koçlar için en ideal eş Terazi’den çıkar

Katıldığı her ortamın kralı olmak isteyen Koçlar, mükemmel bir beraberlik için Terazi ve Yay’dan şaşmamalı. Başak, Oğlak ve Balıklar’la ise aynı ortamda bulunmamaya bakmalı!.

Aşkın bir yaşam sanatı olduğunu düşünürsek, ilişkilerde uyumun ne denli önemli olduğunu görebiliriz. Herkesle anlaşmak mümkün değil ama burçların ilişkilerimizi yön verdiği de bilinen bir gerçek. Pekçoklarının ‘hafife aldığı’ burçlar kuşağının gücü; gökyüzündeki gezegenlerin olumlu veya olumsuz etkileri beraberliklerimizi hayli etkiliyor. Bu yazı dizimizde sizlere, en çok kiminle anlaşacağınızı, en büyük aşkı hangi burçla yaşayacağınızı gösteren bir harita sunuyoruz… Yolunuzu ve aşkınızı bulmanızı diliyoruz. Bakalım Eros sizin için kimi ideal eş seçmiş!

KOÇ-KOÇ
Barış yerine savaş!
Bir Koç; kendi gibi biri ile karşılaştığı zaman oldukça ilginç bir durum ortaya çıkar. İkisi de kıskanç, duygulu, ateşli ve yönetici tiplerdir. Bağımsızlık duygusu ikisinde de yoğundur. Kısa sürede aralarında üstünlük savaşı başlayacaktır. Üstünlük savaşının ardından hoş bir aşk başlayabilir.

KOÇ-BOĞA
Denemeye değecek
Bir Koç olarak her zaman Boğa ile mutluluğu yakalama şansına sahipsiniz. O, sizin değerinizi bilecek ve siz de onun farklı özelliklerini keşfedeceksiniz. Boğa sukuneti sever. Önceleri Koç’un ateşli ve hareketli yaşamını yadırgayabilir ama mantıklı olunursa ilişki zaman içinde rayına oturur. Denemeye değer!

KOÇ-İKİZLER
Sıradışı bir ilişki

İşte, sıradışı bir ilişki. Akıllı ve neşeli iki insanın karşılaşması sonucunda aralarında güçlü bir aşk doğar. İkizler insanı, çok yönlüdür ve onunla birlikteyken canınız sıkılmaz. Kendinize güveniyorsanız, bu ilişkiye başlayın. Yoksa, unutun gitsin.

KOÇ-YENGEÇ
Anlaşmanız zor

Duyguları ve hisleri simgeleyen bir Yengeç’le beraberlik; son derece enteresan, bir o kadar zordur. Yengeç alıngan ve kırılgandır. Söylediğiniz her şeyi yanlış anlayacak ve size küsecektir. Çünkü, o hiçbir şeyi unutmaz. Oysa siz; asla kin gütmeyen ve anında her şeyi unutan birisiniz.

KOÇ-ASLAN
Doyurucu bir aşk

İşte ender ilişkilerden biri. Tıpkı size benzeyen bir kişi ile karşı karşıya bulunuyorsunuz. Her konuda birbirinizi tamamlarsınız. Aslan, güçten ve saygıdan hoşlanır. Üstelik sevildiğini bilmesi gerekir. Bir Aslan’la yaşamak kolay değildir fakat zamanla her türlü uyumu sağlayacak ve mutlu olacaksınız.

KOÇ-BAŞAK
En iyisi yolları ayırmak

Onun farklı yönleri ilginizi çekebilir. Hatta çekici kişiliğinden etkilenebilirsiniz. İnce zevkleri ve maddi değerlere önem vermesi, sakin tavırları ise sıkıcı gelebilir. O gündüz yaşamayı sever, siz gece. Birbirinizden hoşlansanız da yapmanız gereken kısa bir flörtten sonra dostça el sıkışıp ayrılmaktır.

KOÇ-TERAZİ
Mükemmel beraberlik

Zıt burcunuz Terazi için ‘mükemmel bir ilişki’ diyebiliriz. Onu gördüğünüz anda büyülü bir aşkın başlangıcında olduğunuzu hissedeceksiniz. O sizin yıllardır hayal ettiğiniz sevgilidir. Çekici, nazik, baştan çıkarıcı, zarif ve romantiktir. Aranızda öylesine büyük bir aşk doğar ki, kusurlarını bile görmez olursunuz.

KOÇ-AKREP
Bitmeye mahkum

İşte sizi zorlayacak ilişkilerden biri. Birbirinizi gördüğünüz an aranızdaki yangın başlar. Geriye bu yangını seyrederken keyif alıp, sönmesini beklemek kalır. Er geç bu aşk bir gün bitecek ve yerini sevgiye bırakacaktır. Akrep’in kıskançlığı, sizin dürüst yaklaşımlarınız sayesinde dengelenebilir.

KOÇ-YAY
Aman nazar değmesin!

Zodyak’ın özel ilişkilerinden biri. Yıldızları kıskandıracak bir aşk. Aman nazar değmesin. Her ikiniz de ateşli ve heyecanlısınız. Her şeyden çok çabuk bıkıyor ve yeniliklere koşuyorsunuz. Fakat tüm bunları yaşarken, birbirinizin elini asla bırakmazsınız.

KOÇ-OĞLAK
Anılarda kalmalı

Onun ayağı yere sağlam basarken, sizin ayaklarınız yere değmez. Kuşkucu, kinci ve kimseye güvenmeyen bir Oğlak’la ne yapmanız gerektiğini gerçekten bilemezsiniz. En iyisi geç olmadan birbirinize “hoşça kal” deyin. Bir aşkın anılarda kalması bazen çok daha anlamlı ve güzeldir.

KOÇ-KOVA
Er geç rayına oturacak

Kova insanı ilk anda size cazip gelecektir. Özgürlükçü ve marjinal yapısı sizin için idealdir. Bu aşk, er geç rayına oturacaktır. Astroloji bu ilişkiden vazgeçmenizi istemiyor ve tüm yıldızlar size şans veriyor. Bizce kozmik gücün desteğinizi küçümsememeli ve aşkınızı sonuna kadar yaşamalısınız.

KOÇ-BALIK
Sizinle anlaşamaz

Balık insanı asla size göre değildir. Duygulu hassas, kırılgan ve alıngan bir Balık’la yapamazsınız. O, kendi sularında yüzmekten hoşlanır ve sizden kendisine ayak uydurmanızı bekler. Onun dünyası size çok yabancıdır. Gerçeklerden kaçan Balık’ı yıpratmaya hakkınız olmadığına karar vereceksiniz!

BOĞA BURCU

Boğa için en uygun sevgili adayı Terazi
Hayatı coşkuyla karşılayacak bir aşkın özlemini çeken Boğalar için en ideal partner Oğlak, Terazi ve Aslan burçlarından çıkar. İkizler, Yay ve Kova’yla ise aşkta hiç uyuşamazlar.

BOĞA-KOÇ
Sonu gelmeyecek

Koç insanı ateşlidir ve onun kendinden
emin tavırları karşısında büyülenirsiniz. Fakat o başına buyruk davranmaktan hoşlanır;  kendi kararlarını kendi verir. Önceleri her şey çok güzel gitse de zamanla siz onun uydusu haline gelebilirsiniz. Sonu gelmeyen savaşlardan sonra, cinsel çekim de bitince bu aşk mazi olmaya mahkumdur.

BOĞA-TERAZİ
Romantik aşk masalı

Bu cazip sevgili ile aranızda müthiş bir aşk başlar. Bu ateşli ve olağanüstü aşk, Eros’u bile kıskandıracaktır. Fakat sakın siz onu kıskanmaya  kalkmayın. Sadece şımartın. İsteklerini  yerine getirin ve soru sormayın. İşte size ömür boyu sürecek romantik bir aşk masalı. Aranızda yaşanan sorunlar, sevginiz karşısında çok çabuk eriyecektir.

BOĞA-BOĞA
Tatlı başlar, acı biter

Siz her anlamda birbirinizi tamamlayan bir çift oluşturursunuz. O da bir Boğa olduğu  için, her hareketinizi anlamlı bir şekilde değerlendirecek  ve paylaşım konusuna önem  verecektir. Fakat daha sonra, ilişkiniz rutin  olmaya başlayacaktır. Her ikiniz de yeni heyecanlar  arayabilirsiniz. Özellikle erkek Boğa, ateşli bir aşkın hayalini kurabilir.

BOĞA-AKREP
Mutluluk yakın değil

Bir Akrep’le büyük aşk yaşayabilirsiniz ama  her zaman mutlu olamazsınız. Onun ateşi  ve kıskançlığı, sizden iki kat fazladır. Sizin sabit yapınız, onun yanında esnek ve yumuşak kalır. O çok zor bir insandır ve affetmeyi  bilmez. Bu ilişkide her şey olabilir. Ateşli arzuların  ve şiddetli kıskançlıkların yoğun bir  karmaşası yaşanır.

BOĞA-İKİZLER
İmkansıza yakın

İkizler’in neşesi ve zekası sizi bir anda sarabilir. Onu beğeneceğiniz kesin. Tehlike  çanları çalmaya başlayınca  da, gerçek tüm çıplaklığıyla  ortaya çıkacak. Küçük sürtüşmeler  savaşa dönüşmeden, ilişkiye dostça son verin.

BOĞA-YAY
Size göre değil

Yaylar’a yaklaşmanızı hiç tavsiye etmiyoruz. Çekici, sevimli   ve neşeli halleri ve şeytanı bile  baştan çıkaran zekasıyla,
sizi bir anda avucuna alıverir.  Üstelik sizi elde etmek için  fazla çaba da sarf etmez.  Onunla anlaşmanız zor olur.

BOĞA-YENGEÇ
Dört dörtlük ilişki

İşte uyumlu bir ‘su ve toprak’ ilişkisi. Duygusal  alıngan ve yuvaya bağlı bir Yengeç ile  sabit sevecen ve sevdiklerine aşırı düşkün  bir Boğa’nın aşkına hiç kimsenin itirazı olamaz. Bu güzel beraberliği zedeleyen tek  şey, sizin onu toplum içinde küçük düşürmeniz  olabilir. Eğer böyle bir hata yaparsanız  onu çok kırarsınız.

BOĞA-OĞLAK
Çok mutlu olursunuz

Oğlak insanı ile iyi anlaşır ve mutlu olursunuz.  Karşılıklı çok şey paylaşırsınız. Eğer birbirinize  güvenirseniz aranızda asla sorun olmayacaktır. Üstelik toplum içinde birlikte  yükselecek ve karşılıklı destek alışverişi içinde olacaksınız. Bu beraberlik için, her türlü   onayı verebiliriz. Bazıları için, sistemli bir aşk  olabilir ama siz çok mutlu olacaksınız.

BOĞA-ASLAN
Ömür boyu sürecek

Bir Aslan’la karşılaştığınız anda ona doğru  çekildiğinizi hissedersiniz. Aradığınız sevgili,  eş ve aşk karşınızda tüm ateşi ve   cana yakın   gülüşüyle sizi cezbeder. O da sizin gibi üstün   kişilerden hoşlanır. Üstelik en az sizin   kadar sabit ve   gururludur. Kıskançlığınıza   gem vurmayı başarabilirseniz, bu ilişki sürer. Bir ömür boyu sürecek bir ilişki sizi bekliyor.

BOĞA-KOVA
Kesinlikle uzak durun

İşte uzak durmanız gereken kişilerden biri!   Son derece akıllı ve zeka düzeyi çok yüksek   olan bu insanı anlamanız nerdeyse imkansızdır.  Asla aynı dili konuşamazsınız. Oldukça  çekici bir kişi olan Kova’yı taparcasına sevseniz bile duygularınıza ket vurmalısınız.   O sizi üzecek, anlamayacak, kızdıracak ve  üstelik bunları bilerek yapmayacaktır.

BOĞA-BAŞAK
Gelecek vaat etmiyor

Bir Başak’la karşılaştığınız zaman aynı zevkleri    paylaştığınızı sanırsınız. Ancak, daha   sonra yanıldığınızı anlar ve uzun süre bocalarsınız.   İnatla “Aradığım sevgili o” diyorsanız,    her şeyi zamana bırakın. Disiplinli yönleri  ilginizi çekmeye devam ediyor, üstelik  pratik zekasından hoşlanıyorsanız, bu ilişkide  gelişme olabilir. Bekleyin ve görün.

BOĞA-BALIK
Size uymaya çalışır

Balık sakin ve kendi dünyasında yaşayan bir   insandır. Sanatçı bir ruha sahiptir ve yaşamı  farklı algılar. Onun dünyasına girmek için  bayağı çaba sarf etmeniz gerekebilir. Aynı   dili konuşmanız bile uzun zaman alacaktır.
Size uyum sağlamaya çalışacak, bilmediği  denizlerde yüzmesini öğrenecektir. Sizden  asla ayrılmak istemeyecektir.

İKİZLER BURCU

İkizler’i en çok Yay mutlu eder

Kendi burcundan bir partnerle ideal uyumu yakalayan İkizler, Yay ve Kova’yla da mutlu beraberlikler yaşayabilir. Balık, Oğlak, Akrep, Boğa ve Başak burçları ise İkizler’e hiçbir şekilde hitap etmez.

İKİZLER-KOÇ
Dostluğunuz bitmez
 Koç’un akıl almaz neşesi sizi bir anda sarar. Her an onunla birlikte olmak isteyebilir, hatta tüm gününüzü ona harcayabilirsiniz. Renkli günlerin sonunda aklınız başınıza gelir ve ne yapmanız gerektiğini düşünmeye başlarsınız. Aşkınız bitebilir ama dostluğunuz sürecektir.

İKİZLER-YENGEÇ
Kısa ömürlü bir ilişki
Yengeç’in romantik ve sizi saran sıcak sevgisi karşısında bocalamanız mümkün. Üzerinize düşerek sizi şımartması ve her isteğinizi anında yerine getirmesi karşısında ayaklarınız yerden kesilebilir. Bu aşk bir gün bitmeye mahkumdur. İlişkide en çok yarayı Yengeç alacaktır.

İKİZLER-TERAZİ
İşte ideal beraberlik 
Astrolojinin itiraz etmeyeceği ender birlikteliklerden biri sizi bekliyor. Terazi ve İkizler’in uyumu mükemmeldir. Onların dans eder gibi yaşadıkları bu aşk, herkesi kıskandıracak ve kendileriyle birlikte, çevrelerine de güzellikler yaşatacaktır. Aşkınızın kıymetini bilmelisiniz.

İKİZLER-OĞLAK
Boşuna zaman kaybı 
Akıllı ve entelektüel kişileri sever, esprili insanlara bayılırsınız. Oğlak ise tüm bunların tersi bir tablo ile karşınıza çıkar. Fakat sizin üstün yönleriniz, onun ilgisini çeker ve size yakın olmanın planlarını yapar. Gizemli ve düşüncelerini saklayan bir Oğlak’a tahammül etmeniz çok zordur.

İKİZLER-BOĞA
Öfkeyle hatırlayacak 
Bir Boğa asla size göre değildir. Önceleri cazip gelen her şey, sonradan sizi rahatsız edecek ve tüm olanaklarınızı teperek, bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmak isteyeceksiniz. Arkanızda ise yaşadıklarını asla unutmayan, sizi hep öfkeyle hatırlayacak bir Boğa bırakacaksınız.

İKİZLER-ASLAN
Sonsuza dek sürebilir
Aslan cazibesi, canlılığı, mertliği, atılganlığı ve tatlı sözleriyle sizi çok çabuk etkileyecektir. Siz de çekiciliğiniz ve ince zekanızla Aslan’ın başını döndürebilirsiniz. Aslan’ın gururunu kırmazsanız bu ilişki ömür boyu sürecektir.

İKİZLER-AKREP
Tahammülü imkansız
Aranızda fiziksel çekim olabilir. Çünkü, Akrep’in dayanılmaz çekiciliğine karşı koymak mümkün değildir. Peki ya sonra? Tartışmalar sürüp gidecek ve aranızda kısır döngü başlayacaktır. Ona veda ederseniz rahat edersiniz.

İKİZLER-KOVA
Uğraşmaya değecek 
Kendisiyle başa çıkabilen bir İkizler ile karşılaşan Kova, bu entelektüel beraberliğe tüm kalbiyle “evet” diyecektir. Karşısına çıkan bu güzel fırsatı kaçırmak istemeyecektir. Bu güzel ilişkinin formülünü bozmayın ve ilişkinizi tüm gücünüzle koruyun. İnanın her şeye değecektir.

İKİZLER-İKİZLER
Aradığınız insan o!

İstediğiniz tüm özelliklere sahip bir kişi karşınızda duruyor. Eğer gerçek anlamda size eşlik edecek bir eş arıyorsanız, onu seçebilirsiniz. Ortak özellikleriniz birbirinizi tamamlıyor. Birbirinizi anlayacak, duygularınızı paylaşacaksınız. Beraberliğiniz evlilikle sonuçlanabilir.

İKİZLER-BAŞAK
Anlaşmanız kolay değil

Başak’ın maddeye olan düşkünlüğü, sizi rahatsız edecektir. O sürekli çevresini eleştirmekten hoşlanır. Birbirinizle savaşmak yerine anlaşmayı denediğiniz zaman çok şey kazandığınızı göreceksiniz. Birlikte iş ortaklığı bile kurabilir, beraberliğinizi pekiştirebilirsiniz.

İKİZLER-YAY
Aman nazar değmesin

İşte keyifli ve tadı mükemmel bir ilişki. Karşıt burcunuz Yay’la inanılmaz bir tempo tutturacaksınız. Saatlerce sohbet eder, aynı zevkleri paylaşır, birlikte seyahat edersiniz. Birbirinizi ender bile olsa kıskandığınız zaman, bu ilişki yara alabilir fakat iyileşmesi fazla uzun sürmez.

İKİZLER-BALIK
Size dayanması zor 
Hareketli yapınızı takip etmekte zorlanan Balık, beraberliğiniz ilerledikçe ne yapar bilmiyoruz. Bir Balık sizi asla oyalayamaz. Siz yaşam problemlerini çözerken, o rüyalarını anlatmaya çalışır. Küser ve kendi kabuğuna çekilir. Bu ilişki tehlike sinyallerini çok çabuk verir.

YENGEÇ BURCU

Balık ve Akrep sizi mutlu eder

Yengeç-Koç:
Kısa sürede sıkılır
Ateşli ve heyecanlı sözleriyle bir anda sizi saracak olan Koç insanını başlangıçta her şeyi ile beğeneceksiniz. Koç da, sizin kadar ateşli ve duyguludur. Başlangıçta sizi kıskanacak, her şeyinizi kısıtlamaya kalkacaktır. Gerçekten, o anda doğru söylüyordur. Duygularından emin olabilirsiniz. Fakat daha sonra sizden uzaklaşarak, türlü bahaneler uyduracaktır.

Yengeç-Boğa:
Ömür boyu sürebilir

Boğa burcunun tam size göre olduğunu söyleyebiliriz. Yüreği sizin gibi sevgi doludur. O da güzel bir ev ve bir ailesi olmasını ister. Çocuklara düşkündür. Yaşamda maddi güven beklentisi içindedir. Fakat, sizin kadar romantik değildir. Sizin beklediğiniz güzel sözleri söylemeyebilir. Güzel sözler söylemeyi beceremez ama bu beraberlik ömür boyu sürebilir.

Yengeç-İkizler:
Uzaklaşmak isteyecek

Başlangıçta birbirinizi cazip bulacağınız kesin. Sizi beğenecek ve birlikte olmak isteyecektir. Fakat bir Yengeç olarak ısrarcı yapınızı aşkta da gösterir ve çabuk kırılırsınız. Oysa İkizler, nazik ve kibar biridir. Sizde ilgisini çeken özelliklerin yetmediğini hissederse, uzaklaşmak isteyecektir.

Yengeç-Yengeç:
Örnek bir beraberlik

İlk bakışta birbirinize çekildiğinizi hissedersiniz. Sevgi, yuva, maddi güven her ikinizde de fazlasıyla vardır. Bu beraberlik tam anlamıyla mutlu bir sonuca gider. Yaşam boyunca sürecek bir aşkın sizi beklediğini bilmek, ikiniz için de güven vericidir. Yalnız, iki tarafın da aynı özelliklere sahip olması, olumsuz yönlerin de aynı olacağını gösterir.

Yengeç-Aslan:
Mücadeleye değecek

Aslan burcu ilk bakışta size çok cazip gelecektir. Fakat daha sonra sizin fazla duygusal yönleriniz açığa çıkacak, ve sınırlandırılmayı sevmeyen bir Aslan’la birlikte yaşamak zorlaşacaktır. O, hesap vermekten hoşlanmaz ve daima birlikte olmaktan hoşlanacağı arkadaş çevreleri vardır. Eğer bir Aslan’a aşıksanız tüm bunlara değer bir ilişki ortaya çıkacaktır.

Yengeç-Başak:
Saygı yoksa yürümez

O sizin kadar duygulu ve romantik değildir. Düşüncelerini açıkça söylemekten çekinmez. Sizi üzeceğini aklına bile getirmez. Yalnızlıktan hoşlanmayan fakat kaliteli ve zevkleri konusunda titiz olan bu özel kişi ile anlaşma yolunu kesinlikle bulursunuz. Eğer karşılıklı birbirinize saygı göstermeyi başarabilirseniz, ilişkiniz ömür boyu sürebilir.

Yengeç-Terazi:
Ortak noktalar artar

Terazi insanını ilk bakışta beğenebilirsiniz. Bir Terazi duygusal ve romantik olmasına rağmen, asla mantıksız bir şey yapmaz. Her zaman, otokontrol sistemi gücünü gösterir. Sizin gibi yuvaya önem verir. Fakat sosyal yaşantısı olmayan bir hayat düşünemez. Teraziler saygılı birlikteliklerden hoşlanırlar. Aynı noktada bulaşacağınız çok şeyiniz vardır.

Yengeç-Akrep:
Mükemmel beraberlik

İşte Zodyak’ın mükemmel çiftlerinden biri. Akrep, maddeye değer verir ve kendisi gibi tutumlu olduğunuz için sizi takdir edecektir. Yaşlılık yıllarınızı güven içinde geçirirsiniz. Fakat Akrep’in kuşkucu yapısı her konuda kendisini gösterir. Sizin inatçı ve alıngan yönleriniz yüzünden beraberliğinizde sorunlar yaşanabilir. Ancak, bu aşk her şeye değecektir.

Yengeç-YAY:
Sessizce çeker gider

Yaylar’dan hoşlanabilirsiniz. Özgürlükçü ve başına buyruk yapısı ilginizi çekecektir. Onun belki de, her zaman sahip olmak isteyip, bir türlü cesaret edemediğiniz özellikleri vardır. Marjinaldir, zekidir, pratiktir, en önemlisi herkesten farklı bir rengi vardır. Onun sizinle örtüşecek fazla bir şeyi yoktur.

Yengeç-Oğlak:
Her şeyi olacaksınız!

Oğlak sizin zıt burcunuzdur. O, sizin gibi inatçı ve kuşkucudur. Hakkınızda düşündüğü her şeyi saklayacak ve sürekli sizi sınamak isteyecektir. Sizin kadar duygulu değildir. Fakat ruhunuzdaki fırtınaları sezer. Bazen sözleri acımasız ve eleştirici olabilir. Birbirinizi tanıdıktan sonra mükemmel bir beraberlik olacaktır. Zamanla onun her şeyi olacaksınız.

Yengeç-Kova:
Anlaşmanız çok zor
Bir Kova ile anlaşmanız son derece zor ve imkansız gibidir. Kova insanının apayrı bir havası vardır. Farklı ve ilginç arkadaşlarıyla mutludur. Kısıtlanmaya ve sınırlandırılmaya gelemez. Onu sıkar ve sürekli tartışma yaratırsanız, sizden uzaklaşmak için hiçbir fırsatı kaçırmaz. Telefonlarınıza çıkmaz ve sürekli bahanelerle kaçarak, bir araya gelmekten kaçınır.

Yengeç-Balık:
Her konuda destekler

İşte uygun bir çift karşınızda duruyor. Balık, maddeden uzak bir yapıya sahiptir ve bu konuda tüm sorumluluğu size bırakır. Sizin yaptığınız hiçbir işe karışmaz ve hatta sizi her konuda destekler. Hassas ve duyarlı yapısı kırılmaya müsaittir fakat siz, zaten ona özenli ve duyarlı yaklaştığınız için, bu beraberlik kolay yara almaz. İmrenilen bir çift olursunuz.

ASLAN BURCU

Birlikte oldukları insanın ayaklarını yerden kesecek kadar ateşli bir aşık olan Aslan; İkizler, Boğa ve Koç’la dillere destan olacak bir beraberlik yaşar. Başak, Oğlak ve Balık ise Aslan’ı mutsuz eder. İkizler ile Aslan’ın aşkı, tutku abidesi

ASLAN-KOÇ
Ortak noktanız çok 
İşte krallara layık bir ilişki. Koç sizi gördüğü anda kenetlenip kalacaktır. Karizmatik kişiliğinizden etkilenecek, üzerinize düşecek ve sizi şımartacaktır. Çok fazla ortak noktanız var. Birbirinizi yönetmeye kalkışmadığınız sürece problem çıkmaz. Doğru bir insanla birlikte olduğunuzu unutmayın.

ASLAN-BOĞA
Mükemmel ötesi aşk 
İki inatçı karşı karşıya! Bu ilişkiden ne beklediğinizi çok iyi sorgulamanız gerekiyor. Aradığınız aşk mı, dostluk mu? Eğer isterseniz, her ikisi de mükemmel olacaktır. Aranızdaki cinsel çekim, tüm kırgınlıkları ve tartışmaları eritecek kadar güçlüdür. Birbirinize dokunduğunuz anda her şeyi unutursunuz.

ASLAN-İKİZLER
Tutku haline gelecek
Onu görür görmez beğeneceksiniz. O da size ilk bakışta aşık olacak. İkiniz de birbirinize benziyorsunuz. İkizler, bencildir. Sizi sevse bile her alanda üstünlük savaşı verir. Tüm bunları yaparken, öyle çekicidir ki ona kızmak yerine daha da bağlandığınızı hissedersiniz.

ASLAN-YENGEÇ
Eskidikçe güzelleşir
Sizi gördüğü an aşık olacak fakat bu ilişkide hep bir şeyler yanlış gidecektir. Yengeç’in bağlılığı hoşunuza gitse bile, beraberliğinizde sorunlar çıkacaktır. Yine de uzun bir beraberlik olmasına izin vermelisiniz. Yengeç’te aradığınız sevecenliği ve sıcaklığı bulacaksınız. İlişkiniz eskidikçe güzelleşecek.

ASLAN-ASLAN
Filmlerdeki gibi! 
Her şeyin mükemmel olmaması için hiçbir neden yok. Fakat her şey, dışardan görüldüğü gibi güllük gülistanlık olmayacaktır. Aranızda büyük savaşlar çıkacak. Her kavgadan sonra birbirinizin kollarına atılacak sonra yine kavga edeceksiniz. Bazılarına göre bu tür ilişkiler sadece filmlerde yaşanabilir.

ASLAN-BAŞAK
Dost kalsanız iyi olur 
Başak’la kolay anlaşamazsınız. Onun eleştirici yönleri sizi rahatsız edecektir. Ayrıca sizin gibi ihtiraslı değildir. Para harcama konusunda cimrilik yapabilir. Siz, maddeye değer vermediğiniz için, onun davranışları farklı gelecektir. Bu beraberlik sizi düş kırıklığına uğratacak, hatta öfkelendirecektir.

ASLAN-TERAZİ
Sizi asla terk etmez 

İşte ömür boyu sürecek bir aşk. Terazi kendini size sevdirme çabası içinde olacak ama asla ısrarcı davranmayacaktır. Aranızda kaliteli ve seviyeli bir beraberlik başlayacak. Gerçek mutluluğu birbirinizde bulacaksınız. Sesinizi yükseltmediğiniz sürece, bu beraberlik tam anlamıyla dört dörtlük olacaktır.

ASLAN-AKREP
Çok özel bir ilişki
İki güçlü kişiliğin karşılaşmasını arenaya çıkan iki dövüşçü gibi yorumlayabiliriz. Akrep, böyle bir ilişkiyi her zaman yaşayamayacağını düşünerek, savaşmak yerine paylaşmayı yeğler. Gerçekten yaşanmaya değer bir aşktır bu. Herkese nasip olmayan bu özel ilişkide, her şey olağanüstü gelişecektir.

ASLAN-YAY
Sizi sersemletecek 
Yay korkusuzca size yaklaşır. Size meydan okuyan bir cengaverdir o. Nice ilişkilerini bir kalemde gözü kırpmadan silmiştir. Böylesine olağanüstü bir kişi ile karşılaşmak sizi sersemletebilir. Çekiciliği sizi öylesine etkiler ki, o kaçtıkça siz kovalamaya başlarsınız.

ASLAN-OĞLAK
Ayrılık kapıyı çalacak
Oğlak’la bir aşk yaşamak en son yapacağınız iş olmalı. Kaliteli bir yaşamı seven Oğlak, Aslan’dan etkilense bile beklediği ilgiyi göremeyecektir. Oğlak seçkin bir kişiliğe sahiptir fakat, yaşama görüşü Aslan’la aralarına bir duvar örecektir. En doğrusu, yol yakınken bu ilişkiden vazgeçmektir.

ASLAN-KOVA
Dört dörtlük çekim 
Kova, Aslan’ın zıt tipidir. Birbirlerini her anlamda çekerler. Aslan kendine benzeyen fakat farklı olan bu kişiden çok hoşlanacaktır. Birbirlerini büyülemeyi başaran bu çiftin aşkı ömür boyu sürecektir. Üstün zekaya sahip Kovalar, ilginç ve marjinal tarzlarıyla, kendi imajlarını ilişkilerine yansıtacaklardır.

ASLAN-BALIK
Günün birinde biter
Romantik ve duygulu Balık’ı başlangıçta beğenebilirsiniz. Fakat o sizin kadar güçlü bir kişiliğe sahip değildir. En küçük tartışmalarınızda kırılacak, üzülecek ve hatta size kin duyacaktır. Onun asılsız düşleri de, sizi rahatsız edecektir. Günün birinde bu ilişki bitecektir. Çabalarınız sadece ayrılığı geciktirecektir.

Aslan’ın özellikleri
Aslanlar, sıcak, romantik ve ateşli aşıklardır. Birlikte oldukları insanın ayaklarını yerden keserler. İyi bir konuşmacı olduğu için de, güzel aşk sözleri söylemekte üstlerine yoktur. Her ortamda sevgi krallıklarını ilan etmeye hazırdırlar. Sevdikleri kişiyi buldukları an ondan ayrılmak istemezler.

TERAZİ BURCU

Terazi’nin halinden Kova anlar

Sevgisiz yaşamakta zorlanan Terazi burcu insanları için en uygun partner yine kendi burcundan çıkar. Kova,Aslan, Akrep ve Boğa’yla da çok iyi anlaşırlar. Başak ile Balık ise Terazi’nin kara listesindedir.

TERAZİ-KOÇ:
Uzun soluklu bir aşk 
Zıt burcunuz olan Koç, heyecanlı, neşeli, hareketli ve ihtiraslıdır. Siz dengeli ve akıllı bir insan olarak kendinizi sevdirmeyi başarırsanız, ilişkiniz ömür boyu sürecektir. Üstelik Teraziler doğuştan aşk için yaratılmışlardır. Bir Koç’un Terazi’ye bağlanması zor olmayacak ve ikisi de bu ilişkiye teslim olacaktır.

TERAZİ-BOĞA:
Yıldızlar destekliyor 

İkiniz de bir Venüs insanı olarak, birbirinizden etkilenmemeniz mümkün değil. Boğa, güzel etkileyici ve çekici Terazi’de istediği her şeyi bulacaktır. Her ikisi de, evliliğe hazırdır. İlişkilerini bozan tek şey, Boğa’nın kıskaçlığı, Terazi’nin aşırı kaprisleridir. Astrolojinin doğru ilişkilerinden biridir. İlişkinize özen gösterirseniz, ömür boyu sürecektir.

TERAZİ-İKİZLER:
Ona aşık olursunuz 

Çok yönlü, zeki, esprili, bilgili ve kültürlü bir İkizler’den ilk anda etkilenir ve ona aşık olursunuz. Aranızda pek çok ortak konu vardır. Zeki İkizler, sizin her hissettiğinizi anında anlayacaktır. Fakat sizin de, onun beklentilerine cevap vermeniz şarttır. Çünkü onu her konuda oyalamanız ve kafasına hitap etmeniz, ilgisini çekmeniz gerekiyor.

TERAZİ-YENGEÇ:
Şans tanımalısınız 

Yengeç, romantik ve duyguludur. Sevgiye çok fazla değer verir. Her şey başlangıçta güzel olacak ve hayatınızdaki kişinin o, olduğunu düşüneceksiniz. Yengeç sizin kadar sosyal değildir ve aile ilişkilerinin dışında çevreye fazla açık olmayabilir. Siz gezip eğlenmek isterken, o evde oturmayı tercih edebilir. Dengeyi kurabilirseniz, ilişkiye şans verebiliriz.

TERAZİ-ASLAN: 
Pişman olmazsınız
İşte en güzel beraberliklerden biri karşınızda duruyor. Aslan cömert, eğlenceli, paylaşımcı ve sevgi doludur. Aradığınız her şey onda fazlasıyla vardır. Sizin zarafetinizden, çekiciliğinizden ve etkili konuşmalarınızdan etkilenecektir. Çevrenizde dolaşan hayranlarınızı kıskanırken, gizlice gurur duyacaktır.

TERAZİ-BAŞAK:
Size göre biri değil
Başak tipi asla size göre bir ilişki değildir. Para konusunda ve sosyal yaşamda onunla anlaşabilirsiniz. da sizin kadar dostluklara düşkündür. Çevresinde arkadaşları olsun ister. Onlarla uzun süren sohbetleri olacaktır. Fakat bir Terazi olarak sizi anlamak kolay değildir. Duygulardan çok mantıkla ilgilenen bir Başak için siz fazla hassas kalacaksınız.

TERAZİ-TERAZİ:
Mükemmele çok yakın
İşte mükemmel bir ilişki. Soylu, asil, dengeli ve sürükleyici bir roman gibi. Ortak yönünüz çok fazla olacağı için aranızdaki konular günlerce bitmez. Her ikiniz de huzurlu ve rahat bir yaşam arzularsınız. Birbirinize güven ve saygı beslersiniz. Haksızlıklar karşısında ikiniz de tepkili olacağınız için, aranızda önleyemediğiniz kavgalar da hazır olun.

TERAZİ-AKREP: 
Kıskançlığı sıkabilir
Akrep insanı derin duygulara sahiptir. Sevgi, aşk, cinsellik onun için yaşamın vazgeçilmez bir parçasıdır. Aynı zamanda müthiş kıskanç olan bu kişiyle anlaşmak her zaman kolay değildir. Sizi sevecek sahiplenecek ve paylaşmak istemeyecektir. Onun güvenini kazanırsanız, ömür boyunca asla bir daha bulamayacağınız bir aşkı size sunacaktır.

TERAZİ-YAY:
Onunla olmak zordur 
Başlangıçta Yay’dan hoşlanabilirsiniz. Çift karakterli bu insanla yaşamak sizi oldukça eğlendirecektir. Neşeli, çekici, yeniliklere önem veren bir Yay size şimdiye kadar görmediğiniz bir dünyanın kapısını açacaktır. Fakat bir Yay’la yaşamak her zaman kolay değildir. Çabuk bıkan ve kısıtlanmaya gelemeyen bir Yay sizden çok çabuk soğuyacaktır.

TERAZİ-OĞLAK:
Farklı ve seçkin bir aşk 
Oğlak insanı gerçekten kaliteli ve hislerini belli etmeyen bir yapıya sahiptir. Görüşleri sizden çok farklıdır. Beraberliğiniz hiç kimseye benzemeyecektir. Seçici ve kaliteli zevklere sahip olan Oğlak, sizi yüceltmez ve abartmaz. Hayranlık duyabilir fakat şımartmaktan hoşlanmayacaktır. Onun yanında ayağınız yere sağlam basacaktır.

TERAZİ-KOVA:
Çok iyi anlaşırsınız 

En iyi anlaşabileceğiniz kişilerden biri karşınızda duruyor. Kova özgür tavırlarıyla sizin üzerinizde şok tesir yapabilir. Onunla istediğiniz frekansı tutturabilir ve uçabilirsiniz. Akıllı ve başkalarından farklı hareket eden bu kişi ile beraber olmak için, birçok gönüllü varken, sizi seçmesi, bir bakıma sizi onurlandıracaktır. Güzel ve ahenkli bir beraberlik.

TERAZİ-BALIK:
Ayrılık kapıyı çalar 

Balık tipini beğenebilirsiniz. Aranızda derin bir sevgi de doğabilir. Fakat sizin gibi akılcı ve mantıklı olmayan bir Balık’la yaşamanız kolay değildir. Onun her an değişen duyguları, kıskançlığı, renkli iç alemi kesinlikle size sanal gelecektir. Siz, yaşama onun kadar kaderci bakmadığınız için, bu ilişkiden bıkma olasılığınız çok fazla. Ayrılık kapınızı çalacaktır.

BAŞAK BURCU

Kova ve Terazi ile mutluluk garanti

Aslan, Yay ve Balık burçları ile duygusal ilişkilerde uyum sağlayamayan Başaklar için en ideal eş Kova ile Terazi’den çıkar. Yengeç ve Başak’la da güzel aşklar yaşanabilir.

BAŞAK-KOÇ:
Bir gün mutlaka biter
Koç insanı ile başlangıçta iyi anlaşırsınız. Üstelik cazip bir Koç’a hayır demek mümkün değildir. Siz, isteseniz de onun kadar ateşli olmazsınız. Sizin eleştirici yönleriniz, bir Koç karşısında oldukça hafif kalacaktır. Bu aşk dayandığı yere kadar gider ve bir gün kesinlikle biter unutmayın.

BAŞAK-BOĞA:
Doğru bir beraberlik
İşte birbirlerini anlayan iki insan bir arada. Fakat bir Boğayı yaralamanız kolay değildir. Sakin ve inatçı yapısı ile sizi sessizce ezebilir. Onun karşısında ne yaparsanız yapın, etkili olmazsınız. Onu değiştirmeyi düşünmezseniz, sizinle ömür boyu birlikte olacak sevgili kazanırsınız. Yıldızlar sizi destekliyor.

BAŞAK-İKİZLER:
Dost kalmaya bakın
İkizler’le aynı elektriği paylaştığınız kesin. Sizi daha ilk gördüğü anda beğenecek ve sizi elde etmenin yollarını arayacaktır. Bu ilişkinin devamı için, her türlü şart uygun olabilir. Fakat siz kendinizden daha akıllı bir insana tahammül edemezsiniz. Yol yakınken, dost kalın.

BAŞAK-YENGEÇ:
Kıskançlığı sorun olur
Siz mantığınızla hareket ederken, Yengeç daima duygularının sesini dinleyecektir. Sürekli değişim gösteren bir kişi ile anlaşmanız zorlaşabilir. Sizin detaycılığınız, onun hoşuna gidecek ve birlikte güzel bir frekans tutturacaksınız. Yengeç’in kıskançlığını körüklemediğiniz müddetçe işler iyi gidecektir.

BAŞAK-ASLAN:
Yollarınızı ayırın
Bir Aslan’la yaşamanın kolay olmadığını siz de biliyorsunuz. Bir Başak olarak siz, karşınızdaki kişiyi eleştirmeden duramazsınız. İlişkinizin bilançosunu çıkardığınız zaman zarar hanesi öylesine fazladır ki, her ikinizde duygusal iflasın eşiğine gelmeden yollarınızı ayırmalısınız. Sonra pişman olursunuz.

BAŞAK-BAŞAK:
Yıldızlar destekliyor
Birçok ortak özelliğe sahip mantıklı bir beraberlik. İkiniz içinde detaylar çok önemli ve birlikte plan yapmayı seviyorsunuz. Üstelik ikiniz de kaliteli bir yaşamı amaçlıyorsunuz. Astrolojinin en özel beraberliğini yok etmeye ikinizin de hakkı yok. Bu beraberlik yıllar geçtikçe daha da güzelleşecektir.

BAŞAK-TERAZİ:
Aşkınıza sahip çıkın
Terazi de parayı sizin kadar sever fakat, o parayı güzel yaşamak ve harcamak için arzular. Terazi’yi eleştiremezsiniz. Eğer böyle bir hata yaparsanız, hemen sizden uzaklaşacaktır. Oysa o, şimdiye kadar rastlayacağınız en seçkin özelliğe sahiptir. Ne olursa olsun, bu beraberliğinizi korumak zorundasınız.

BAŞAK-AKREP:
Ömür boyu sürebilir
Sizin akılcı mantıklı dostluk seven yapınızın, Akrep’in kuşkucu, zeki ve sezgileri güçlü yönüyle çok güzel örtüşür. Akrep, sevdiğini benimser ve sahip çıkar. Başak alışkanlıklarına değer verir. Akrep’in aşkı onda bağımlılık yaratır. Sorunları bile olsa, aşkları bir ömür boyunca güçlü bir şekilde sürecektir.

BAŞAK-YAY:
Anlaşmak kolay değil
Yay insanı çok yönlüdür. Başlangıçta zeki ve akılcı yaklaşımlarınız ona ilginç gelecektir. Daha sonra pırıltılarınız sönecek ve size duyduğu ilgi azalacaktır. Fakat unutmayın bir Yay’la anlaşmak kolay değildir ve beraberliğinizde ısrar ederseniz sizi sürekli üzecektir.

BAŞAK-OĞLAK:
Aranıza kimse giremez
İşte sizinle her konuda anlaşmaya hazır bir kişi. Her zevkiniz ortaktır. Bir Oğlak’ta istediğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Madde ve gelecek kaygısını sizin gibi o da duyar ve sürekli yaşam şartlarını genişletmeye çalışır. Kendini sizin yanınızda farklı ve mutlu hisseder. Bu beraberliği hiç kimse yıkamaz.

BAŞAK-KOVA:
Duygu yerine mantık
Kova insanı akıllı ve zekidir. Bilgiye önem verir. Duygusal olmaktan çok akılcılığı dayanan bu beraberlikte herkes kendi görevlerini çok iyi bilirse, ömür boyu sürecektir. Eleştirici yönlerinizi daha dikkatli kullanmanızı Kova size zaten öğretecektir. İlişkinize sahip çıkmalısınız.

BAŞAK-BALIK:
Geçinmeniz çok zor
Duygulu, hassas, alıngan bir Balık’la geçinmeniz son derece zordur. O yaşama sadece duygularıyla bakar. Sizin mantıklı yaklaşımlarınızı anlayamaz. Öğrenmeye meraklı yapısı sayesinde farklı bir şeyler paylaşabilir, aynı düzeyde kafa yapısına sahipseniz, ona çok şey öğretebilirsiniz. Ama sadece o kadar.

Başak’ın özellikleri
Mantık ve duygu karmaşası yaşadıkları için, sürekli düzen arayışı içindedirler. Yaşamlarında gerçek aşkın sadece mantık süzgecinden geçtiğine inandıkları için, isteklerine kavuşmak için yaşarlar. İstemeseler de ön yargılı olmaktan kendilerini alamazlar. Birlikte olduğu kişiyi sürekli mükemmel görmek istedikleri için, partnerlerini tenkitleriyle yaşamlarından bezdirebilirler.Yüksek standartları zamanla kendileriniz de rahatsız eder

AKREP BURCU

Terazi ve Aslan ile çok iyi anlaşırsınız

Duygu kapılarını kolay kolay kimseye açmayan Akrepler, Terazi , Aslan ve Balıklar ile çok uyumlu beraberlikler yaşar. Koç, Kova ve Yay ise aşkta onlara hiç hitap etmez.

AKREP-KOÇ
Dost kalmak daha iyi
Koç’a benzeyen çok özelliğiniz var. Birbirinizi çekerken, aniden itebilirsiniz. Çelişkili ve çekişmeli bir beraberlik için, riskli diyebiliriz. Koç sözlerini esirgemez ve kızdığı zaman gözleri hiçbir şeyi görmez. Sizin gizemli tavırlarınıza tepki verebilir. Cinsel çekicilik dışında fazla ortak noktanız yoktur.

AKREP-BOĞA
Enteresan bir aşk
Yoğun bir ilişki sizi bekliyor. Boğa da sizin gibi ihtiraslı ve ateşlidir. Duygularınıza istediğiniz gibi karşılık alacaksınız. Boğa sevdiği zaman tam anlamıyla bağlanır. Kıskanç ve sahiplenicidir. İkiniz de aynı özelliklerine sahipsiniz. Bu ilişki, olağanüstü duyguların dans ettiği özel bir beraberlik olacaktır.

AKREP-İKİZLER
Sizi sinirlendirecek
Siz akıllı ve enteresan kişileri seversiniz. Sizin alışkanlıklarınıza olan bağlılığınız, İkizler’de yoktur. Sürekli hareket halinde ve değişkendir. Çekici ve parlak yönleri sizi etkilese bile, sonradan sizi sinirlendirecektir. Bu aşkın kaderi sizin elinizdedir.

AKREP-YENGEÇ
Örnek olacaksınız
İşte uyum sağlayabileceğiniz bir ilişki. Onun romantik ve duygusal yaklaşımlarından etkileneceksiniz. Birbirinizi sürekli denetlemez ve kıskançlıklarınıza gem vurabilirseniz, kesinlikle ömür boyu sürecek bir ilişki. Bu aşkı çevreniz gıpta ile izleyecektir.

AKREP-ASLAN
Kimseyi dinlemeyin
Birbirinizin etkisinde kalacağınız için bu ilişki çok özel olacaktır. Aslan sizi gördüğü anda seçimini yaparak yanınıza yaklaşacaktır. İkiniz de üstün yeteneklere sahipsiniz. Krallara layık bir ilişki sizi bekliyor. Keyfini çıkarmak istiyorsanız, çevrenizin olumsuz fikirlerine kulağınızı kapatın ve iç sesinizi dinleyin.

AKREP-BAŞAK
Geleneksel ve özel
Neşeli bir Başak ile anlaşmanız zor olmayacaktır. O sizin adınıza mantıklı kararlar verir. Hatta yaşamınızı kolaylaştırmak adına istediğiniz tüm organizasyonu yüklenir. Başak tüm bunları yaparken işlerine karışmanızı istemez. Dikkatli tavırlarıyla yaşantınıza yön verecektir. Bu ilişki geleneksel ve özeldir.

AKREP-TERAZİ
Uyumlu bir ilişki
İşte her şeyiyle farklı bir ilişki. Terazi tam bir aşk insanıdır. Zarifliği ve çekiciliğinden bir anda etkilenirsiniz. Farklı bir tarzı vardır. Yaşamın keyfini onunla çıkarabilir ve kendinize onunla bir yaşam kurabilirsiniz. İlişkinize saygı gösteren bir Terazi’ye kim hayır diyebilir ki! Astrolojinin destek verdiği bir ilişki.

AKREP-AKREP
Egolarınıza gem vurun
Tıpkı sizin gibi ihtiraslı ve ateşli yönleri ile karşınıza çıkan bir Akrep’e nasıl kayıtsız kalabilirsiniz ki? Aşkı tensel anlamda en iyi yaşayacak ikilisiniz. Eğer kıskançlığınıza esir düşmez ve egolarınızı ön plana çıkarmazsanız, ömür boyunca sürecek bir ilişki. Karşılıklı saygıya özen göstermelisiniz.

AKREP-YAY
En iyisi unutmak
Akrep’in kafasını karıştıracak bir ilişki. Kendisine asla benzemeyen sıra dışı bir kişi karşınızda dururken, ne yapacağına bir türlü karar veremez. Yay insanı, hissetmediği şeyler için size söz vermez. Sizi kıracak ve uzaklaşmak isteyecektir. Unutun gitsin.

AKREP-OĞLAK
Zamana ihtiyaç var
Mantık ve akılcılık konusunda birbirinizle yarışabilirsiniz. Fakat işin içine duygular girdiği anda, her şey farklı olacaktır. Sizin sıcaklığınızı onun hissetmesini sağlamanız biraz zordur. İhtiraslı yönlerinizi anlatmak için, epey bir zamana ihtiyacınız olacaktır. Farklı bir aşk.

AKREP-KOVA
Anlaşmanız çok zor
Bağımsızlık duygusu bu denli yoğun olan bu kişi ile anlaşmanız oldukça zordur. Kova, akıllı ve zeki olmasına rağmen, kendi bildiğinden ödün vermeyen bir kişidir. Aşkı marjinal yaşar ve hiç kimseye hesap vermekten hoşlanmaz. Ayrıca onun kıskançlığı canınızın sıkılmasına neden olacaktır.

AKREP-BALIK
Çok ortak noktanız var
Bir Balık’la birlikteliğiniz, uzun ömürlü olacaktır. Duygulu hassas ve ince yapısı ile Akrep’in yoğun aşkı güzel bir karma oluşturur. Akrep, tutumlu; Balık, savurgandır. İkisi de paraya farklı bir değerle bakar. Güven duygusuna sürekli ihtiyacı olan bir Balık için, idealsiniz. Birlikte olmak için çok neden var.

Kişisel özellikleri
Burçlar kuşağının en gizemli üyesi olan Akrepler, hayatı hafife almaz. İçlerindeki yüksek duygular onları ihtiraslı yapar. Cinsel duygularını çok yoğun yaşarlar. Aşk yaşantıları oldukça gizlidir. Kapılarını kimseye kolay açmazlar. İnsanı mıknatıs gibi çeken bakışları vardır. Karşılarındaki kişiyi etkileri altına çok kolay alırlar. Bir ilişkiyi vücutlarında ve kalplerinde aynı anda yaşarlar. İhtirasları ve aşka olan inançları güçlüdür. Yasakları delen müthiş bir sevgilidirler. Bir Akreple beraberlik önce sabırdan geçer. Birine aşık olmaları kolay değildir.

YAY BURCU

Yay’ın kalbini Kova fetheder

Özgürlüğüne düşkün Yaylar’la anlaşmak pek kolay değildir. Burçlar arasında onları en iyi anlayıp, isteklerine karşılık verecek insanlar, Koç, İkizler ve Kova’dan çıkacaktır. Teraziler de Yaylar için ideal eş adaylarıdır.

YAY-KOÇ
Birlikte eğlenirler
Son derece eğlenceli bir beraberlik. Her ikisinin de serüvene açık olması, keşfetme duygularını körükler ve inanılmaz bir yaşam maratonuna imza atarlar. Yay’ın kendine güveni, Koç üzerinde kıvılcım etkisi yapar. Kavgaları kısa süreli ve geçicidir. Fikir tartışmalarından büyük zevk alırlar.

YAY-BOĞA
Yollarını bulacaklar

Boğa hükmetmeyi sever. Yay buna asla izin vermez. Boğa bunu zamanla öğrenecektir. Eğer, gerçekten seviyorlarsa, ‘deneme-yanılma’ yöntemi ile ilişkilerine en iyi modeli bulacaklardır. Sahiplenici Boğalar’ın söylediği sözler Yay’a ters gelse de, mantığı için ona hayranlık duyar. İlişkinin temelini Boğa atar.

YAY-İKİZLER
Uzun ömürlü olur

Uyumları süperdir. Doğru olan ve olması gereken her şey vardır bu aşkta. Şaşılacak derecede çok yönlü olan bu birliktelikte ‘değişim’ yaşam felsefesidir. Yaşamları keyifli geçecek bu çifte, mutluluklar dilemekten başka söyleyecek sözümüz yok.

YAY-YENGEÇ
Sabırlı olmak şart

Her yönüyle doğru fakat, zamana ihtiyacı olan beraberliktir. Yengeç’in fedakarlığı, beraberliğin temel ilkesidir. Yay, yaramaz çocuklar gibi koştururken, Yengeç büyük bir sabırla onu bekler. Yay, korunma ihtiyacı duyduğunda hep Yengeç’e koşacaktır.

YAY-ASLAN
Neşeli bir birliktelik

Enerji dolu bir beraberlik. Her an patlamaya hazırlanan bir duygu yumağı. Yay’ın sabırsızlığı, Aslan’ı çileden çıkarsa da, tutku dolu bir aşkı paylaşırlar. Neşeli günlerinde keyiflerine diyecek yoktur. Her ikisi de yaşamı zevkli kılabilmek için, önlerine çıkan fırsatları kaçırmazlar. Kendilerini frenlemeyi öğrenmeliler.

YAY-BAŞAK
Akıl savaşı yaparlar

IQ’su çok yüksek bir ilişki. Her ikisi de aklın verdiği tüm nimetleri sonuna kadar kullanırlar. Saatler boyu konuşup tartışabilirler; fakat pes etmeyi bilmezler. Başak’ın gereksiz ayrıntıcılığı, Yay’ın canını sıkar. Akıl savaşlarını bırakarak, paylaşmayı öğrenirlerse denemeye değer bir ilişki yaşayabilirler.

YAY-TERAZİ
Aniden bitebilir

Hoş bir ilişki. Cana yakın Yay, esprili zekasıyla Terazi’yi bir anda büyüler. Fakat, en özel duyguları paylaştıkları zamanlarda bile, Yay aniden bu beraberliği bitirebilir. Mantık çerçevesinde, kendilerini ayrılıklara her zaman hazır hissederler. Sonuç olumsuz olsa bile hayal kırıklıklarına ikisi de katlanır.

YAY-AKREP
Güçlükler bekliyor

Henüz ilişkinin başındayken bile güçlükler onları bekler. Yay’ın sonsuz özgürlük çığlıklarını, Akrep asla duymaz. Üstelik, kıskançlık oklarını sürekli Yay’a gönderir. Paylaştıkları duygu yüksek boyutlarda ise, iyimser Yay, bundan gocunmayacaktır. Hiç istemedikleri halde, ayrılık kapılarına dayanacaktır.

YAY-YAY
Zaman vermek şart

Yaşamı bu denli serüven gibi yaşayan bir ikiliye az rastlanır. Sizi anlamak zor olmasına rağmen bu beraberlikte her şey istediğiniz gibi gelişebilir. Aşkınız zamanla olgunlaşacak, serpilip güzelleşecektir. Yeter ki, bu aşka, gerekli zamanı tanıyın.

YAY-OĞLAK
Ayrılık kaçınılmaz

Her şeyiyle zıt bir ilişki. Oğlak’ın iç disiplini ve kuralları arasında kendini kuşatılmış hisseden Yay, bu ilişkiyi başlattığı için kendine sürekli kızar. Her an kaçmaya hazırdır. Yaşamı garip bir şekilde paylaşırlarken, birbirlerini hiç kırmadan nedensiz ayrılırlar.

YAY-KOVA
Ayrılmaları imkansız

Birbirini bu kadar tamamlayan iki kişiye az rastlanır. Yay’ın neşeli tavırları, Kova’nın marjinalliği ile bir anda çakışır. Birbirlerini gördükleri anda kendilerini anlayacak olan kişiyle karşılaştıklarını kavrarlar. Ömür boyu sürecek bir beraberliğin temelini atarlar. Kavgaları bile, bu aşkı asla bitirmeyecektir.

YAY-BALIK
Olacak gibi değil

Özgürlük savunucusu Yay’la, Balık’ı bir arada düşünmek imkansız gibi bir şeydir. Bu aşk sürekli kendi dikenlerine takılacağı için, zamanla kısır döngüye dönüşecektir. Yay, bir Balık’ın gereksiz, alıngan ve duygusal davranışlarına alışamaz. Balık ısrar ederse, Yay ondan uzaklaşmanın yolunu bulacaktır.

Kişisel Özellikleri
Özgürlüğüne düşkün ve bağımsız Yay insanları ile anlaşmak kolay değildir. Oysa, onun kadar ‘yaşam felsefesi’ tutarlı insana az rastlanır. Tek suçu, her şeyi kolay öğrenmek ve hızla pratiğe geçirmektir. Onun yanında hep geri kaldığınızı hissedersiniz. Özgüveni yüksek Yaylarla, bir arada yaşamak oldukça zevklidir.

OĞLAK BURCU

En ideal sevgili Başak’tan çıkar

Birlikte yaşamanın çok zor olduğu Oğlaklar; Başak, Terazi ve Balık’la iyi anlaşır. Aslan ile İkizler ise onların köşe bucak kaçtığı insanlardır.

OĞLAK-KOÇ
Hayat dersi verecek
Dünyaya geliş nedeni keşfetmek olan Koç’lar, belli ki bir Oğlak’la hiç karşılaşmamış. İşte onlara hayat dersi verecek biri ile karşılarında duruyor ve soğuk bir şekilde onu süzüyor. Önce bozguna uğradıklarını zanneden Koçlar için, yeni bir süreç başlıyor. Sonuç ortada, ‘Hem ağlarım, hem giderim…’

OĞLAK-BOĞA
Keyifle yaşayacaklar

İki mantıklı güç karşı karşıya. Barış yerine savaşı tercih ederler. Herkes kendi aklını beğenir. Maalesef pes etmeyi bilmezler. Yolun yarısını geçtikten sonra, savaş yerine aşkı tercih ederler. Artık, herkes birbirinin zaaflarını bilmektedirler. Yapacakları tek şey vardır: Aşklarını büyük bir keyifle yaşamak.

OĞLAK-İKİZLER
Kaçan kurtulur!

Yaşamla dans eden İkizler, Oğlak’la bir türlü figür tutturamasa da, bu danstan vazgeçmez. İkizler onunla her şeyi denemeye hazırdır. Oğlak’ın fırtınalı İkizler’e liman olmaya hiç niyeti yoktur. Kendini ilk kurtaran İkizler, bu ilişkiden kaçacaktır.

OĞLAK-YENGEÇ
Uzun süreli bir aşk
Yengeç’i sığınağından çıkarmak zordur. Mantığından çok duyguları ile yaşar. Fakat Oğlak’ın mantığına asla yetişemez. İkisinden birinin bu zıtlıkları kabullenmesi gerekir. Bunu da yapacak olan, Yengeç’tir. Oğlak,Yengeç’i korumak ister ve uzun sürecek bir ilişki başlar.

OĞLAK-ASLAN
Ortak noktaları yok Bir araya gelmelerinin nedenlerini onlar da bilmez. Tek ortak noktaları, ikisinin de yönetici bir ruha sahip olmasıdır. Oğlak, çekingen yapısının ardında gizli yöneticilik ruhunu hep arka planda tutar. İkisi de gücü sevdikleri, için birliktelikleri uzun sürer. Zaman içinde üstünlük savaşları bu aşkı bitirir.

OĞLAK-BAŞAK
Kusursuz bir beraberlik Mükemmel bir ilişki. Hayatı beraber taşımaya ikisi de hazırdır. Bazen, akıl savaşı yapsalar da, üstünlük tutkuları yoktur. Paylaşacak o kadar çok şeyleri vardır ki, yapacaklarına bir ömür yetmez. Aralarındaki iletişim asla kopmaz. Zaten ikisi de dengeli ve soğuk bir aşkı, ihtiraslı bir yaşama tercih ederler.

OĞLAK-TERAZİ
Denge ve uyum hakim Her şeyiyle dengeli bir beraberlik. Yaşamı en güzel şekilde paylaşmak onların elinde. Yaşama puslu bakmaktan yorulan Oğlak için Terazi, pırıl pırıl parlayan bir gökyüzüdür. Oğlak, yıllardır böyle bir aşkın özlemi içinde ellerini sevgiyle Terazi’ye uzatırken yaşam onlar için, o anda başlar. Kaliteli bir beraberlik.

OĞLAK-AKREP
Zorlukları severler Akrep’in yakıcı duyguları Oğlak’ın donmuş yüreğini bir anda ısıtır. İkisi de şaşkın fakat mutludur. Bu iki zıt tip, tüm yaşam güçlerini bu ilişkiye taşır. Geriye tek bir söz kalır: Ömür boyu mutlu olmaları. Yaşadıkları tek olumsuzluk, ikisinde de var olan yöneticilik ruhu. Birlikte olgunlaşacaklardır.

OĞLAK-YAY
Yay sıkılıp gidebilir Karmaşık ama eğlencel bir ilişki. Yay sosyal yapısını özel yaşamına da taşır. Yaşama iyimserlikle yaklaşan Yay’ın felsefesi Oğlak’ın hoşuna gider. Yay’daki enerji Oğlak’ın karamsarlığını yok eder. Fakat Yay, her ilişkisinde olduğu gibi yine sıkılacaktır.

OĞLAK-OĞLAK
Gelecekleri parlak Bu ilişkide her biri diğerinin hareketlerini anlayacaktır. İkisinin de gelecek kaygısı ile yaşamaları onları birbirlerine daha da yaklaştırır. Beraberce emin adımlarla yürürken herkes kendi adımından sorumludur. İdeallerini paylaşırken, birbirlerine destek de olurlar.

OĞLAK-KOVA
Yaşanması gerekiyor Kovalar’ın zorlu yapıları Oğlak için imkansız gibi bir şeydir. Kovalar’a karşı sabırlı davranmaya çalışırlar. Kova, ömür boyu kalabalıklar içinde bile yalnız kalmayı yeğler. Oğlaklarsa bu duyguyu anlayamaz. Yine de Kovalar’dan kopmayı başaramazlar. Çünkü aşk duygusunu onlara en iyi Kova hissettirir.

OĞLAK-BALIK
İkisi için de caziptir Balık’ın duygusal yapısı ve sığınma isteği başlangıçta Oğlak için bir çekicilik yaratır. Balık, güvensizliğini Oğlak sayesinde yener. Yaşamı tek başına yaşamaktan korkan Balık’lar, Oğlak’tan cesaret alarak güçlü olmaya çalışır. Yaşamı birlikte öğrenirler. Aralarında güzel, duygusal bir paylaşım oluştururlar.

Kişisel Özellikleri
Her köşe başında ona rastlayabilirsiniz. Onu fark etmeden yanından geçer, belki de hiç görmezsiniz. Onun da fark edilmek gibi bir kaygısı yoktur zaten. Hatta, soğuk maskesiyle size öylesine uzaktan bakar ki, ona yaklaşan adımlarınızı bile uzaktan dondurur. O, bir Oğlaktır. Onu tanımak, yaşamı tanımaktan daha zordur. Bir Oğlak’la yaşamak çok zordur.

KOVA BURCU

İdeal ilişki için Terazi’yi seçin

Özgürlük düşkünü Kova insanı, pek fazla burçla anlaşamıyor. Terazi ile dört dörtlük bir ilişki kuran Kovalar’ın, Akrep, Oğlak ve Balık’la aşk konusunda yıldızı barışmıyor.

KOVA-KOÇ
Ortak konuları fazla
Çekici, cana yakın ve sevimli Koçlar, Kova’nın her zaman ilgisini çeker. Ortak konuları bir hayli fazladır. Yalnız; bu beraberlikte Koç, Kova’ya göre daha kıskanç ve sahiplenicidir. Özgürlüğüne düşkün Kova bu durumdan rahatsız olsa da, kızgınlığını dengeleyip, ilişkisini her anlamda yürütür.

KOVA-BOĞA
Bir araya gelemezler

Kova’nın değişikliklere olan merakı, tutucu Boğalar’a ters gelebilir. Kovalar’ın yaşamda her zaman aradıkları güven sığınaklarını, Boğa onlara güçlü bir şekilde hissettirir. Yaşamı komik yönünden alan Kova ile hayatı ciddiye alan Boğa’nın bir arada olması öylesine güçtür ki, bir gün ansızın yollarını ayırırlar.

KOVA-İKİZLER
Sabretmek gerek

Cin gibi zeki olan İkizler’in, en az kendisi kadar farklı biriyle karşılaşması başlı başına olaydır. Bu beraberlikte, geçmişte yaşadıklarını silerler ve sadece kendilerini yaşarlar. Zaman içinde sürtüşmeleri de olabilir. Yapacakları tek şey sabırla beklemektir.

KOVA-YENGEÇ
Kısa ömürlü olur

“Duygu yüklü, içine kapanık bir Yengeç; Kova’nın yanında ne yapar” diye düşünebilirsiniz. Öyle ya! Biri ille de ‘özgürlük’ derken, diğeri kısıtlı ve kuşatılmış yaşama ‘hayır’ demez. Bu beraberlik uzun ömürlü bir ilişki olmasa da, yaşandığı sürece her ikisi de mutludur.

KOVA-ASLAN
Çekişmeli bir ilişki

İşte, birbirlerine zıt iki kişi. Yönetmeyi seven Aslan; Kova’nın çekiciliğine kapıldığı anda, onu elde etmenin yollarını arar. Gizemli ve özgürlükçü bir insanla belki de hiç karşılaşmamıştı. Kova’nın sesiz inadı vardır. Aslan ne yaparsa yapsın, Kova’nın gözüne girmenin çok güç olacağının farkına varacaktır.

KOVA-BAŞAK
Birlikte çok eğlenirler

Neşeli, canlı ve yeniliklere düşkün bir Kova için, Başak oldukça titizdir. Kovalar’ın genellikle, bulundukları yer ve zamandan daha ötelerde bir yerlerdeki gizemli görünüşleri de, Başaklar’ı etkiler. Birlikte çok eğlenirler. Hareketli Kova’ların bu ilişkiden bıkmaları nedeniyle beraberlikleri bitebilir.

KOVA-TERAZİ
İdeal bir çift olurlar

Kova’nın kendine özgü çılgınlıkları, Terazi’nin müthiş ilgisini çeker ve ideal bir çift oluştururlar. Çekici ve cana yakın Terazi’nin zarafeti dillere destandır. Duygu ve romantizm yaşamının büyük bir bölümünü kaplar. Sevdiği zaman tam anlamıyla bağlanan ve Terazi, Kova’ya en iyi eşlik edecek kişidir.

KOVA-AKREP
Birbirlerinin tam tersi

Hava grubunun yeniliklere ve değişikliklere düşkün insanı olan Kova, Akrep’in zıttıdır. Ne kadar iyi niyetli davransalar da, sürekli birbirlerine aykırı düşerler. Maddi konularda biraz da Akrep’in baskınlığı yüzünden oluşturdukları ortak paydalar, onların ilişkilerini güçlendirir. Sabrederlerse bir şeyler olabilir.

KOVA-YAY
Eğlenceli ama zorlu

Her yönüyle eğlenceli bir beraberlik gibi görünse de, olay o kadar basit değildir. Parasal konulara pek değer vermeyen Yaylar, Kovalar’ın maddeci yönlerini gördükçe bir adım geriye çekilirler. Fakat güçlü mantıkları ile bu beraberliği sürdürürler.

KOVA-OĞLAK
Ortak nokta yok

Analiz edilmesi zor bir beraberlik. Oğlak; konu ne olursa olsun, Kova’nın daha gayretli ve ciddi olmasını isterken, Kova onu anlamakta güçlük çeker. İlişki için desteğe ihtiyacı olan Oğlak, bu ilgiyi Kova’dan bir türlü göremez. Gelecek vadetmeyen bir beraberlik.

KOVA-KOVA
Rüzgardaki mum gibi

Neşe, hareket, akılcılık ve yenilik; ne isterseniz bu beraberlikte vardır. Fevri davranışlarla, sık sık birbirlerine düşerler. Fakat, olayların komik yönlerin görerek canlarını sıkmazlar. Birbirlerine hesap vermekten hoşlanmayan bu çiftin ilişkisi rüzgarda kalan bir mum gibidir. Uzun ömürlü bir aşk yaşanabilir.

KOVA-BALIK
Zaman içinde bitecek

Balık’ın yaratıcılığı, Kova’ya ilginç gelebilir. Fakat bu ilgi sürekli olamaz. Kesintisiz bir arayış içinde olan Kovalar’ın bu hallerine, Balıklar anlam veremez. Kuşkucu Kovalar’ı tatmin etmek kolay olmadığı için, sürekli inişler-çıkışlar yaşayan bu beraberlik, uzun dönemde kendini yok etmeye mahkumdur.

Kişisel Özellikleri
Kova Burcu’nu tanımlamak her zaman kolay değildir. Yaşamın bilgi ve deneyim olduğunun bilinciyle, kararlı ve inatçı bir şekilde her konuda iyi bir öğrencidirler. Gençlik çağlarındaki deneyimlerle, ileri yaşlarda oldukça birikimli kişiler haline gelirler.

BALIK BURCU

Balık’ın halinden en iyi Balık anlar

Duygu dolu Balıklar, burçlar aleminin belki de en hayalci üyeleridir. Bu yüzden de Koç, Kova, Aslan ve İkizler burcu onlara göre değildir.

BALIK-KOÇ
Sessizce ayrılırlar
İkisi de birbirlerinin dünyalarını tüm iyi niyetlerine rağmen anlayamazlar. Koç’un hareketli yapısına bir Balık’ın eşlik edebileceğinizi düşünmeniz bir hata. Tüm iyi niyetinize rağmen bu beraberliğin ömür boyu sürmesi imkansızdır. Zaten her şeyin yarım kalacağını onlar da anlamışlardır. Sessizce ayrılırlar.

BALIK-BOĞA
Renksiz bir beraberlik 
Başlangıçta her şey normaldir. Her şey olması gerektiği kadardır. Bilinen görevler paylaşılmıştır. Herkes kendince sorumluluğuna sahip çıkar. Renksiz, kokusuz ve tartışmasız bir beraberliktir bu. Uzun vadede birbirlerine karşı nedensiz reaksiyonlar göstermeye başlarlar. Neden başlattıklarını onlar da bilemez.

BALIK-İKİZLER
Ayrılık kaçınılmaz
İkizler, bir dünya insanıdır. Balık ise, kendi mistik dünyasının aşk kahramanıdır. Düşler ise hep masallarda kalır. Balık, İkizler’i istediği gibi yönlendiremez. Ne yaparsa yapsın, İkizler yol hazırlıklarına başlamıştır. Ona güle güle demekten başka bir şey yapamaz.

BALIK-YENGEÇ
Kıskançlığa dikkat
Tanıdık denizlerin usta yüzücüleri, karşılaştıkları anda hiç yabancılık çekmezler. Onlar, birer sualtı kahramanıdır. Konuşmadan anlaşır, yıldırım hızıyla birbirlerine çekildiklerini hissederler. Başkalarının dünyaları onlara yabancıdır. Artık, özledikleri aşka kavuşmuşlardır.

BALIK-ASLAN
Gece ve gündüz gibi
Bu ilişki, gece ve gündüzü anımsatan zıt kişiliklerin kaynaşması gibidir. Balık’ın pırıltısı, Aslan’ın ışıltısı ile birleşir. Muhteşem bir dekor, mükemmel bir oyun. Her oyunun bir sonu vardır. Işıklar söner ve perde kapanır. Geriye güzel bir senaryo ve hep sahnede görmek istediğimiz kahramanlar kalır.

BALIK-BAŞAK
Bir araya gelemezler
Ters koordinatların insanlarıdır. Hangi düğmeye bassanız yanlış ses verir. Balık, dünyaya anne ve baba olmak için gelmiştir. Duygusallığını yüksek dozlarda kullanır. Başak ise, iş dünyasının önemli kişisi olmaya kurgulanmıştır. Sonuç, her ikisi için hayal kırıklığıdır. Her şey bir gün tarihe karışacaktır.

BALIK-TERAZİ
Duygular ön planda
Gözyaşları, vedalar, kavuşmalar ve romantizm, bu filmde fazlasıyla yer alır. Bu beraberliğe kendilerini öylesine kaptırırlar ki, yaşamda başka insanların da var olduğunu keşfettiklerinde artık çok geçtir. Duyguların paylaşıldığı bu aşkta beklenen gelişme istenen sonucu vermeyecektir.

BALIK-AKREP
Gözyaşları çok olur
Bu aşkta gözyaşı mutluluktan daha fazladır. Akrep’in sert çıkışlarından, Balık bol bol nasibini alır. Biraz da cinsel ağırlıklı olan bu ilişkiye, kıskançlık duygularının katılması ile aşkın tüm öğeleri tamamlanır. Gerçek olan tek şey konuşacak zamanları olacaktır. Onları kendi haline bırakmak galiba en iyisi.

BALIK-YAY
Zor bir süreç başlar
Balık’ın aşırı duygusallığı Yay’a çok garip gelir. ‘Vur kaç’ tan hoşlanan Yaylar için Balık, zor bir yüktür. Bir gün her şeyin mükemmel olacağına inanan Balıklar için zor bir süreç başlar. Bir bilseler Yay’la bu beraberliğin asla olmayacağını, acaba yine beklerler mi?

BALIK-OĞLAK
Pişman olmazlar
İşte ideal bir çift. Herkes kendi görevinden memnundur. Oğlak, yaşamını iş hayatına göre kurgulamıştır. Maddesel konular hayatının bir parçasıdır. Amacı başarılı olmak, kendini kanıtlamaktır. Balık’ın ise buna hiç itirazı yoktur. Bu birliktelikte her şey yolundadır.

BALIK-KOVA
Ortak yanları yok
Fiziksel çekim haricinde, fazla ortak yönleri yoktur. Kova’nın yardımseverliği, Balık’ın hoşuna gitmiş, onu kendine yakın görmüştür. Herkes kendi yaşamına çekildiğinde, birlikteliğin sıradanlığı ortaya çıkacaktır. Özgürlükçü Kovalar’ı, Balık’ın derin aşkı bile yolundan döndüremeyecektir.

BALIK-BALIK
Yoğun ve derin bir aşk
Kendi duygusal denizlerinde boğulmadan yaşamayı öğrenmek zorundadırlar. Zaten başka şansları da yoktur. Birbirlerinin dünyasını en iyi anlayan yine kendileridir. Yaşamı zorlaştırmak yerine, kolaylaştırmayı tercih etmelidirler. Her şeyi ile yoğun ve derin bir aşk.

(Sabah Gazetesi)