Astroloji danışmanlığı almaya gittiğinizde karşınızdaki astrologdan bir çok şey beklersiniz. Mesela astroloji gibi derin ve köklü bir konuda çalıştığı için, doğru kişilerden gerekli eğitimleri almış, ( ki bu minimum 3 senelik bir eğitimle başlar ve içine girdikçe büyüyen bir alan olduğu için sürekli devam eder.)  kendini her an geliştiren, yetkin ve bilgili bir kişi olmasını, haritanız üzerinde görüşme öncesinde en az 3-4 saat süren özenli ve titiz bir ön çalışma yapmış olmasını,  bütün verileri analiz ederek çıkardığı sonucu anlaşılır ve isabetli bir şekilde size sunmasını, sorularınıza, merak ettiğiniz konulara doyurucu cevaplar verebilmesini ve en önemlisi kendinizi tanımanıza, potansiyellerinizi bilmenize, tekrarlayan kalıplarınıza, hep arayıp ama bulamadıklarınıza, ışık tutmasını istersiniz.  Yani yanınızda bulunduğu saatler boyunca aranızda oluşan ortak alanda doğum haritanızla sizin aranızda tam bir kılavuz olmasını beklersiniz.

Bunları beklemek en doğal hakkınızdır ve bunu bulamayacağınızı düşündüğünüz hiç bir astrologdan danışmanlık almamanız da benim naçizane tavsiyemdir.

Ama ben burada projeksiyonu sizin üzerinize çevireceğim ve astrologların danışanlarından beklediklerinden bahsedeceğim. Şaşırdınız mı?! Bizim de beklentilerimiz olabileceğini düşünmemiştiniz değil mi? Ama var! Acaba nelermiş?

Öncelikle klasik bir girişle astroloji, fal değildir. ‘Dur bakayım hiç bir şey söylemeyeyim de neler bilecek  görelim’ hissiyatıyla geldiğiniz görüşme, aslında kendinize koyduğunuz kocaman bir duvar olur sadece. Astrologlar onca eğitimi, haritanızdaki potansiyelleri ve olasılıkları okumak ve sizin bugüne kadar getirmiş olduğunuz yaşantınızla bağlantısını kurarak elde ettiği bilgiyi, size en çok fayda sağlayacak noktaya getirebilmek için alır. Bu yüzden 2-3 saat süren danışmanlık boyunca astrolog ile danışan arasında tam bir diyalog ve akış olmalıdır. Ne kadar açık bir şekilde geçmiş bilgilerinizi paylaşırsanız sonuç o kadar tatmin edici ve verimli olacaktır.

Sonra astrolog ile randevulaştıktan sonra lütfen son dakika iptal etmeyin. Çünkü deminden beri anlattığım gibi doğum haritasının yorumlanması aslında uzun süreli bir ön çalışma ile çoktan yapılmış durumdadır. Geriye sadece size anlatılması kalmıştır. Bu nedenle iptal edecekseniz bile bunu mutlaka en az 2-3 gün öncesinden yapın.

Danışmanlık sırasında sormak istediğiniz soruları, daha derin incelenmesi istediğiniz konuları önceden belirleyin ve hatta danışmanlık öncesi astroloğa iletebilirseniz ne şahane olur!

Ve son olarak danışmanlık sonrası zaman içinde sorularınız olabilir. Ve danışmanlık aldığınız astroloğa bu soruları sormak isteyebilirsiniz. Ama şunu unutmayın her soru için astrolog tekrar haritanızı geri dönüp, verileri hatırlamalı ve kısa da olsa sorunun üzerinde çalışmalıdır. Bu yüzden gerçekten çok önemli durumlarda sormanız daha doğru olacaktır.

İşte böyle. Karşılıklı uyum içinde nice doğum haritası analizlerine diyelim o zaman.

İpek Kıgan