Yaratıcı enerjinin duygular, ilham ve birazda büyüklük ile birleştiği burç ASLAN! Neşeye ve cömertliğe ihtiyacınız var ise işte orada kalbin merkezi olan bir ASLAN burcu gerekli olabilir. Hadi yaparsın! Aşarsın bunları diyebilen yanımızdır! Peki, bu yanımızın gölgesi nerede başlar nerede biter?

Burada “Lucifer” kelimesinden bahsetmek isterim. Lucifer kelime manası olarak ışık getiren anlamına gelmektedir. Birçok metinde ise demon, iblis veya şeytan ile özdeşleşir. En yüksek ışık taşıyan “Lucifer” Ben ne güzel yaptım, yaptırdım dediği marifeti kendinden bildiği anda gölgesi ile çalışmaya başlar, iblis tarafına döner.

Yunus’un dediği gibi “Bir ben var, benden içeri…” peki o en içre olan ses ne diyor? Nasıl değer veriyor? Nasıl mutlu oluyor? En iyi en güzel ben sevdim mi diyoruz? Sistemin bizlere sunmuş olduğu bereketinin akışına şahitlik ederek şükürde miyiz?

Aslan Burcundaki yeni ay haritasında akrep yükseliyor, belki de uzun süredir düşündüğünüz o konuyla ilgili artık değişim çanları çalıyordur! Sistem seni “O” yaratıcı enerjiye güvenmen noktasında yüreklendiriyordur.

Retro Venüs ile kolkola olan bu yeni ay sürecinde Uranüs’te oldukça sahnede “Hey! Bende buradayım! diyor.

Şu anda olduğun yerde sevgisiz ve değersiz hissediyorsan sorun belki sandığın gibi sende değildir. Sadece doğru yerde durmuyor olabilirsin ve hareketin değişimin zamanı gelmiş olabilir. Çok değerli bir plak dijital bir platform için bir şey ifade etmiyorken, bir koleksiyoncu için paha biçilemez olabilir!

Uranüs enerjilerinin de dâhil olduğu bu yeni ay ile birlikte “normalinin” dışına çıkmaya hazırlanıyor olabilirsin ve içsel huzursuzluk var ise olduğun yer ile ilgili değişim içeren konular kapıda demektir. Ego ve kimlik çatışmalarına girmeden olmasına özen göstermelisin!

İlham dolu nefesin senden akmasına izin ver! Seni sıkıştıran değersiz hissettiren konuları fark edip değişim için hangi adımları atabilirsin?

Olana, olmayana ve olmakta olanın en hayırlısı olduğuna güvenen samimi ve bilgece bir adıma ihtiyacın var!

Adımı atan kim? Attıran kim?

Yükselen Koç

Hayat sahnenizde risk almanız adım atmanız gereken koşullar olabilir. Bu konu aşk hayatınızı veya çocukları da ilgilendiriyor olabilir. Günlük rutinleriniz ve iş hayatınızla ilgili üzerinden geçilmesi önem arz eden konular olabilir. Ortaklı konulardaki krizlere dikkat!

Yükselen Boğa

Partneriniz ya da işinizle ilgili bir konuda sizi uğraştıracak konularda olabilirsiniz. Yuvaya, aileye özelinize dair bir takım yeni başlangıçlar söz konusu, kolaylıkla olsun!

Yükselen İkizler

Çalışma hayatınızda, günlük rutinlerinizde zihnen meşgul olduğunuz bir dönem, derin düşünceli bir süreçten geçiyorsunuz. Fikir, proje ve tasarılarınızla yakın çevrenizi de ilgilendiren bir konuda sürprizli durumlar olabilir.

Yükselen Yengeç

Yeteneklerinizi ve kazançlarınızı ilgilendiren bir konuda yakın çevrenizdeki arkadaşlarınızdan sürprizli bir destek alıp kendinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Yükselen Aslan

Hedeflerinizle ilgili yeni bir motivasyon içerisinde olabilirsiniz. Kariyer ve iş konularıyla ilgili şahsi kararlarınızda bir takım değişimler olabilir.

Yükselen Başak

Sizin kontrolünüz dışında gelişen, değişmesi gereken bir takım durumlar karşınıza gelebilir. Kendi görüşlerinize güvenrek adım atabileceğiniz bir dönem!

Ancak tabi ki “keskin sirke küpüne zarar” sözünü unutmadan’

Yükselen Terazi

Geleceğe yönelik umutlar içeren yeni bir takım gurup ve arkadaşlıklara dâhil olabilirsiniz. Yeni ortaklıklar gündemde olabilir. Ayakları yere basan, gerçekçi planlar olmasına ve konun ana kaynağının netliğine bakmakta fayda olabilir.

Yükselen Akrep

Yeni bir iş planı kapıda gibi duruyor! Gerekli adımları atmak için cesaret etmen yeterli!

Geleceğe yönelik adımlarında, kendi tasarılarına önem vermen gereken bir zamandasın! Yeni iş birliktelikleri kurulabilir verimli adımlar atıyor olabilirsin!

Yükselen Yay

Uzaklar, yabancılar veya yurtdışı ile ilgili konularda bir fikrinin yenilikçi şekilde gelişmesi çalışma yaşantına hareket katabilir. Günlük rutinlerinde bir artış söz konusu olabilir. Seni rahatlatacak, verimli adımlar atıyor olabilirsin! Belirsizlik gibi gördüğün şeylerin içinde kaybolmamaya, bu hislerin seni kısıtlamasına izin verme kendinden emin olduğun yolda ilerlemelisin!

Yükselen Oğlak

Finansal konularda risk içeren durumların içerisinde olmamakta fayda var. İlişkiler veya ortaklı konularda değişimi getiren koşullar gelişebilir. Daha pratik ve daha gerçekçi bakmalısın!

Yükselen Kova

Evi, yuvayı ya da sahip olduğun maddi varlıkları ilgilendiren konularla ilgili yeni bir aksiyona geçebilirsin! Kariyer planlarınla ilgili dönüşüm içeren konular ön plana çıkabilir. Yeni bir ilişki, yeni bir anlaşma kapıda seni bekliyor olabilir!

Yükselen Balık

Fikren yoğun bir döneme giriş yapıyorsun. Yeni bir proje, iş ya da uğraşmanı gerektirecek konularla alakadar olman mümkün! Sıkışık ve zorla attığın her adım kalbine içine yük olabilir. Yeni girişimlere adım atarken kalbin ferah olmasına özen göstermelisin.

İpek Kanber