Hasan Sonsuz ile “Dehr-i Adem”
 28-31 Ekim / Sathmahâl Gûlîstan
Adem yeryüzüne indiğinde, onu tasarlayan yüce üstad, ona bir zırh verdi. Bu zırh kuvvet ve kudretin sembolü olarak Adem’in yeryüzündeki deneyimlerinde onu koruyacak ve kollayacaktı.
Bu büyük zırhın içerisinde semavatın sırrı saklıydı ve Adem onu üzerinden hiç çıkarmamalıydı. Fakat ne olduysa o vakit oldu ve merhametin zaafına düşen Adem, zırhını oğullarından birine çaldırdı. Çifte zırha bürünmüş olan bu oğul, gücün baş döndürücü sarhoşluğuna kapıldı ve başlangıçta tamamen adil bir şekilde dağıtılan tüm güç dengelerini sarstı, altüst etti.
Gücün getirdiği büyüklenmeciliğe ve otoritenin yetkisine sahip olanlar, o günden bu yana, diğer insanların sahip olduğu zırhları ele geçirmenin peşine düştüler. Bu büyük ilahi zırhın hırsızları, gezegendeki adalet ve güç yönetimini de ele geçirip zulmete ve zalimliğe yelken açtılar. Zırhlarını çaldıranlar ise Tanrı’yı suçlayıp, O’nun adaletine olan inançlarını kaybettiler ve daha da güçsüzleştiler.
Asırlardır süregelen bu senaryoda zırhının çalındığını fark eden bir Ademoğlu, onu geri almanın yolunu keşfetti. Büyük zırhın, insana bahşedilmiş en yüksek koruma olduğunu ve evrende adaletin, ancak gücüne sahip çıkanlar ve zırhını geri alma sorumluluğunu üstlenenlerle gerçekleşeceğini anladı.
Ve kendisiyle birlikte herkesi bu sorumluluğu almaya davet etti.
“Dehr-i Adem”
Seni, içindeki gücün sorumluluğunu almaya ve zırhını yeniden geri kazanmaya çağırıyor.
 Kayıt için: 0 532 010 09 19