Access Bars Nedir? Ne Değildir?

31.311 views

Henüz bilmeyenler için “Access Bars nedir?” diye soracak olursanız, “Access benim 15 yıldır bir damlacık huzur yaratmak adına denediğim tüm şifa modalitelerinin şahikası olan, çok hızlı ve çok derin bir temizlik yapan, bir bilinçaltı temizliği yöntemidir.” diyebilirim.

Yaşamımızda anlam yüklediğimiz, önem verdiğimiz tüm duygu ve düşüncelerimiz bir elektrik yükü halinde beynimizde depolanmaktadır. Bu elektrik yükü başımızda yer alan belirli noktalarda birikir. Bars adı verilen Access’in temel çalışmasında amaç, o noktalara basitçe dokunarak orada oluşmuş negatif yayın yapan manyetik alanı serbest bırakmaktır. Access’in kurucusu Gary Douglas her bir Access seansının 5 ila 10 bin yıllık negatif kalıntıları temizlediğini söylemektedir.

Bu dokunuş yardımıyla şifa, zaman, form ve yapı, umutlar ve hayaller, farkındalık, yaratıcılık, güç, tezahür ettirme, neşe, hüzün, yaşlanma, cinsellik, para, kontrol, beden gibi konulardaki tüm düşünce, fikir, inanç, yargı, bakış açısı ve kararlar sanki bilgisayarın “delete” tuşuna basmışsınız gibi kolaylıkla elimine oluyor, siliniveriyor. Bu 32 enerjetik elektrik şarj noktasındaki “çöp” temizlenip tıkanan enerjinin normal akışı sağlanınca tüm blokajlar şahsen benim daha önce hiç şahit olmadığım bir hızla çözülmeye başlıyor. Seans sırasında bu negatif deneyimleri boşaltmanın yarattığı, tanımlaması güç ekstatik bir durumda buluyorsunuz kendinizi. Beyin dalgalarımız yavaşlıyor, genetik yapımızın bize hediyesi (yahut yükü) olan herşey, artı anne karnından itibaren oluşan davranış biçimleri, duygu ve inanç sistemleri, yargılar, eklentiler, blokajlar ve bakış açıları temizleniyor. İşte bu andan sonradır ki kişi hiç çekmediği kadar derin bir “Oohhh!” çekerek, geçmişin hipnozu altında yaşamaktan özgürleşiyor. Seansın bir yan tesiri olarak da uzuuun yıllar birlikte yaşamaya alıştığınız, artık sizin bir parçanızmışçasına kanıksadığınız ve hiç susmadan tüm gün bıdı bıdı konuşma, yorum yapma, yargılama, negatif beklenti yaratma ve eleştirme kapasitesine sahip kafanızdaki biricik şom ağızlı geveze sesin sustuğunu inanamayarak fark ediyorsunuz.

Access’in benim deneyimlediğim tüm şifa modaliteleriyle kıyasladığımda alamet-i farikası, hatta en, en ama ennn güzel yönü şu ki, diğer modalitelerde çalışmaya başlayınca varlığımızda, bilinçaltımızda hapsettiğimiz tüm negatiflikler “Ne kadar bastırırsan, unutmaya çalışırsan çalış, yine de buradayım. Hadi beni temizle de, sen de kurtul ben de kurtulayım.” diyerek hoooop bilinçüstüne çıkıyor ve siz dönüştüremediğiniz, derinlere gömdüğünüz o olay, duygu, inanç vs ile tekrar yüzleşip bence çooook zorlu bir yola girerek bunu dönüştürme sürecine girmek zorunda kalıyorsunuz. Yıllarca bilinçaltının dehlizlerindeki sizin bir daha üstünden geçmek, görmek, hatırlamak istemediğiniz tüm şeyler tekrar “hortluyor” ve kucağınıza nur topu gibi düşüveriyor. Haydi buyrun bakalııııım, dönüştür dönüştürebilirsen. Hatta bazen kendinizi “Kendim kaşındım, hiç ellemiyeydim daha iyiydi” dedirtecek çetrefilli şeyler yaşarken, tarifi namümkün duygular içerisinde buluyorsunuz. Bu ne Ya Hu, bilinçaltı temizliği mi yapıyoruz, korku filmine mi düştük.  Bence bu artık çok eski enerjide kalmış bir yöntem, enerji hızlandı, herşey hızlandı, kolaylaştı. “Ben neden 30 sene önceki çöpü tekrar deşeyim, yüzleşeyim ki, yok mu bunun şöyle yeni enerjiye uygun, ağrısız sızısız, anestezisiz, hızlı, pratik bir yolu?” diyorsanız ben de diyorum ki “Olmaz mı, var. Access var.” Dokunuyorsunuz ve ilgili noktadaki tüm çer çöp anında siliniyor. Vızzzzt bitti gitti. Yüzleşme yok, tekrar hatırlama, deşme yok. Şifa için diğer modaliteleri kullanan eğitmen arkadaşlarımla da bu konuyu tartıştığımda onların da bu konuda benimle hemfikir olduğunu görüyorum. Özellikle taciz, erken yaşanan ebeveyn kaybı vb derin travmatik durumlarda olay tekrar yüzeye çıktığında, deneyimin tekrar içinden geçip dönüştürme sürecinde danışanın da kendilerinin de süreci yönetmede çok zorlandıklarını ifade ediyorlar. İnanın bunlara hiç ihtiyaç yok. Access inanılmaz incelikte, güzellikte ve hızda çalışan bir sistem. Gerçek olamayacak kadar güzel hem de..ama gerçek işte. Tüm seçenler için.

Geçen yıl anneciğim bacaklarındaki sorun için alternatif tedaviler de uygulayan bir poliklinikten seans almak istediğini söyledi. Ben de “Anneciğim o uygulamaları ben de biliyorum. Ne gerek var şimdi git, gel. Yazık değil mi zamanına, parana,. “ demedim tabi ki. Her hayırlı evladın yapacağı üzere “Tamam şekerim, alırım ben sana randevu. “dedim ve aldım. Çünkü öğrendim ki ev danasından öküz olmuyor efen’im. Ve ayrıca “Annemin demek ki böyle bir deneyim yaşaması gerekiyor, karışıp karma yaratmayım şimdi kendime durup dururken.” Diye düşündüm. Annem seansını alırken ben de boş boş beklemeyeyim diye nicedir merak ettiğim bioenerji seansına girdim. Seans uygulayan Slav kökenli güzel bayan bana Access Bars seansında açılış için uyguladığımız ritüeli uygulamaya başladı. Ben de benzerlik var herhalde, diye düşünürken baktım direk Access Bars yapmaya başladı bana. Ben Bioenerji seansına girdiğimi zannederken kendimi Access Bars seansında buldum. Hanımefendiye, “Siz bioenerji değil Access Bars yapıyorsunuz”, deyince şaşkınlıkla, “Aaa siz Access’i nereden biliyorsunuz”, demez mi. Access eğitmeni olduğumu söyleyince şaşkınlığı bir kat daha arttı. Neden bioenerji değil de Access uyguladıklarını sorduğumda Access’in bioenerjiden çok daha güçlü bir temizlik yaptığını söylemesin mi?

Siz de arzu eder ve seçerseniz bir gün süren çok keyifli Access eğitimine katılmanızın ardından tüm Bars noktaları ve eğitim kitapçığındaki Access’in yaşam kolaylaştırıcı, adeta bir büyü gibi, sihir gibi çalışan diğer muhteşem araçlarını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Access’in mucizeleri anlatmakla bitmez. İsviçreli bilim adamları Access seansının etkilerini bakınız şöyle sıralamışlar:

* Zihin ve bedendeki gerilimi yok eder.

* Günlük yaşamın getirdiği stresi azaltır.

* Yaşamın üzüntülerini en aza indirir.

* Aşırı kızgınlık ve öfke eğilimlerini azaltır.

* Öfke, yorgunluk, tükenmişlik gibi duygular tarafından vücudunuzda oluşturulmuş blokajları çözer.

* Duygusal iniş çıkışları yatıştırarak daha dengeli bir ruh hali içinde olmanızı sağlar.

* Depresyonu ortadan kaldırarak neşeyi yaşamınıza geri döndürür.

* Korkularınızın, fobilerinizin, endişelerinizin giderilmesini sağlar.

* Enerjiyi arttırırken yıpranmayı azaltır.

* Bedenin yaşlanma hızını azaltır.

* Yıkıcı düşünceleri kökünden söküp atar.

* Kafanızın içinde sürekli konuşup duran gereksiz düşünce diyaloglarını susturur.

* Huzur, güven ve iyi hal duyguları yaratır.

* Hem rahatlamış, hem de enerjik hissetmenizi sağlar.

* Hamilelikte kolay, rahat ve sakin doğum sağlar.

* Çocuklarda ve gençlerde sınav öncesi sıkıntı ve endişelerin giderilmesini temin eder.

* Kendiniz ve diğer kişiler için zihninizde daha geniş bir kabullenme ortamı yaratmanızı sağlar. Bu kabullenme duygusu sayesinde ilişkilerde düzelme sağlanır.

* Kendinize koyduğunuz kısıtlamaları ortadan kaldırır, böylelikle hayatınızın her alanında daha fazla olasılığa yer açmanıza olanak verir ve fırsatları kendinize çekmenizi sağlar.

* Kendiniz için şu an kullandığınız enerjiden, daha fazlasını kullanmanızı sağlar.

* Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite Bozukluğu ( ADHD ) gibi öğrenmeyi güçleştiren durumların aşılmasında yardımcı olur.

* Artan odaklanma, mantık yürütme, problem çözme, hayattan daha fazla keyif alma, işlerin daha kolay yürütülmesi, daha fazla kapasite ve fiziksel yetenek, artan farkındalık ve ruhsal gelişme sağlar.

Beni kişisel olarak en çok etkileyen olay benim klasik anne modunda, toz kondurmayacağım diye en fazla “eh işte bizim oğlan da biraz hareketli” diye nitelediğim fakat durumun bundan biraz daha farklı boyutta olduğunu öğrendiğim maceramız olmuştur. Geçen sene dikkat dağınıklığı belirtileri gösteren oğlumuzun birkaç hafta akşamları memnuniyetle maruz kaldığı Bars seansından sonra, gerek derslerindeki dikkat seviyesi, okul başarısı,  gerekse sosyal ilişki kalitesi tamamen değişti. Access’te kişisel olarak en çarpıcı şekilde deneyimlediğim olaylardan biri bu oldu. Çocuk psikiyatrınca dikkat eksikliği  (ADD) ve hiperaktivite (ADHD) bulguları saptanan ve bu nedenle ilaç kullanma ihtimali gündeme gelen oğlumuz o virajdan bir dizi Bars seansı sayesinde keskin bir dönüş yaptı. Bir anne olarak bir doktorun ADD bulguları ve ilaç seçeneklerinden bahsetmesi gerçekten etkiliyor sizi. Fakat ben ilk şoku atlatınca “Hiç merak etme, nasılsa elinde muhteşem bir araç var.” dedim kendi kendime ve eve gider gitmez iki haftaya yakın hemen her akşam oğluma Bars seansı yaptım.  Zaten birkaç seans sonra Bars’ın tadını alan oğlum kendisi akşamları önüme yatıp “Bars istiyorum, Bars istiyorum.” demeye başlamıştı bile çoktan. Bir ayın sonunda da okuldaki ve evdeki davranış tablosu ve akademik performansı tamamen değişmişti.

Çocuklar hepimizin bildiği gibi çok hassas varlıklar. Hele de yeni enerjide bu dünyayı deneyimlemek üzere gelmiş olan özel varlıklar olarak algıları çok çok açık. Etraflarındaki tüm duygu durumlarını anında hissedebiliyor ve filtre edemeden tabiri caizse sünger gibi içlerine çekiyorlar. Bu duygular da çoğu zaman onlara çok ağır geliyor. % 99’u kendilerine ait olmayan ama bir şekilde kendilerine yapışan, maalesef çoğu da olumsuz olan bu duyguların enerjisiyle ne yapacaklarını, nasıl başa çıkacaklarını bilemiyorlar. Bu da onlarda büyük enerji patlamalarına neden oluyor. Özellikle kapalı ve kalabalık mekân ziyaretleri sonrası, bu bir tiyatro, bir akvaryum yahut bir AVM olabilir, bu kontrolsüz davranışların yoğunluğunun tavan yaptığını rahatça gözlemleyebilirsiniz. Normalde çocuklara uyguladığımız Bars seansı onların yüklerinin ve bakış açılarının, yargılarının yetişkinlere oranla çok daha düşük seviyeli olması nedeniyle kısa sürmesine rağmen, kalabalık ve kapalı mekân ziyaretleri sonrası çocuklara uygulanan Bars seansı tahminlerin ötesinde uzayabiliyor. Bu mekânlardan kapılan enerji virüslerini temizlemek zaman alıyor. Ama Access seansı burada bir anne olarak benim en büyük yardımcım açıkçası.

Şu anda oğlumun büyük konsantrasyon ve odaklanma becerisi gerektiren satrançta gösterdiği başarı okulda öğretmenlerini şaşırtan düzeyde. Açıkçası beni deJ Geçen seneki Selim ile bu seneki Selim arasında dağlar kadar fark var.

Çözüm bir Access uzağınızda. Ya da yakınınızda… 🙂

2 Yorumlar

  1. Çok güzel bir yaz ve yöntem.Doktorumla,babamla paylaşmak istiyorum ama ”konuk yazar” deyince ciddiye almayacaklar.

  2. Anlattıklarınıza göre,Bu kadar “etkili “bir yöntemin eğitim süresinin 1 gün olmasını nasıl açıklıyorsunuz?

Yorum Yapın