Tantra Nedir?

1.532 views

Tantra, spiritüel uyanışın çok saf bir yoludur. Aydınlanma kavramı, bilincin erişebileceği nihai başarıyı tanımlar. Tantra, evrenle nihai doyuma ulaşma amacına dünya nimetleri üzerinden yaklaşmaktadır. Ve der ki; Sev Dünyayı ve sev dünya nimetlerini…

Aydınlanmaya giden yol, dünya nimetlerini sevmekten geçer!

Cinsellik, enerjiyi zorlayan temel dürtüsel yaşam gücümüz olduğu için çok önemlidir. Onu sahiplenmeli ve kucaklamalıyız, böylece aynı enerji bütün vücudumuzda ve benliğimizde hareket etmeye başlayabilir.

Tantra eğitimleri Tantra’nın öz’ünü kavrayarak, cinsel enerjimizi sahiplenme ve kucaklama yönünde güçlü adımlar atmamızı sağlar, cinsel enerjimizi tüm bedenimiz ve benliğimizde hareket ettirmenin yollarını öğretir, Yin ve yang enerjilerinin hareketini tanıyarak, Tantra yolu ile içimizde bütünsel dengeye ulaşabilmemiz için bizlere alan açar.

Spiritüellik ve Cinsellik arasındaki bağın idrakine varma zamanımız geldi çünkü sevgili Osho yeni dünyanın Tantra üzerinden kurulacağını söylemektedir. Tantra, kadın ve erkeğin birbirine aşkla, duayla, meditasyonla yöneldiği bir hakikat yoludur.

Osho şöyle der;
“Tantra “kendini olduğun gibi kabullen” der. Bu derin bir kabulleniş, kendinle; gerçek dünya ile nirvana arasında hiçbir boşluk yaratma! Tantra için boşluk yoktur. Hiçbir ölüme ihtiyaç yoktur. Bu daha çok bir alışkanlıktır. Bu alışkanlık için kendini kullanmalısın.
Benliğinin,bedeninin, temel hücreleri cinseldir. Bu yüzden insan zihni cinsellik etrafında döner.

Savaşarak içinde farklı bir merkez yaratırsın.

Ne kadar çok savaşırsan farklı merkezle o kadar bütünleşirsin. O zaman cinsellik merkezin olmaz. O zaman cinsellik senin enerjin olmaz. Farklı bir enerji ve farklı bir varoluş merkezi oluşur.

Tantra için cinselliğin enerjisini kullanman gerekir. Onunla savaşma. Onu dönüştür. Onunla dost ol, bu senin enerjin. O kötücül değil, kötü değil, her enerji yalnızca doğaldır. Doğru kullanıldığı zaman dost olur, yanlış kullanılırsa düşman olur. “

Paylaş
Önceki İçerikDharma Çarkı Dönüyor…
Sonraki İçerikYediklerimiz Bizde Kanser Yapar mı?
Meryem Suna
1977 yılının Kasım ayında Samsun'da doğdum. Maneviyata olan ilgim ve merakım nedeniyle Medrese eğitimime İlkokuldan önce başladım. İlahi olana duyduğum aşk ve arzunun çocuk ruhuma kattığı tadı izleyerek yola devam ettim. İnsanın sonsuz potansiyel gerçekliği ile tanışmam tam olarak cinsellikle ilgili keşiflerim üzerine ortaya çıktı. Bu süreçle birlikte zihnimin yapısını büyük bir dikkat ve farkındalıkla gözlemleme becerisini geliştirdim. Cinsellik ve Spiritüellik arasındaki bağı kavramak ve ikisi arasındaki dengeyi sağlamak, bilinçli gözlem ve deneyim araştırmalarım sonucunda oluştu. Akademik eğitimimi Sosyoloji üzerine tamamladım. Türkiye'de uzman bir kurumdan Bütünsel Yaşam Koçluğu sertifikası alarak bu alanda çalışmalara başladım. Aile Dizimi, Kuantum, Psiko Kinesiyoloji, Reiki, ReConnection, Tachyon gibi birçok Enerji Teknikleri ile çalıştıktan sonra Tantra ile tanıştım. Tantra öğretisinin varoluşa yaklaşımındaki saygı, anlayış ve kabulü beni derinden etkiledi ve eğitimimi bütünüyle bu şefkatli disipline yönlendirdim. Tantra'da Osho yaklaşımını merkez alarak tüm çalışmalarımı cinsellik ve ruhsallık üzerine yoğunlaştırdım. Yüksek sezgi gücüm, sorgulama cesaretim, Öz'e duyduğum sarsılmaz güvenle nihayet manevi doyumun ve içsel huzurun varolduğu yaşam sanatını kendime armağan ettim. Eğitim ve çalışmalarımı Türk Kültürünün zihin yapısına uygun olarak sentezlemeye, Tantra ve Tasavvuf arasında yakaladığım nitelikli ilişkiyi halen sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bilgiyi sürekli dışarıda arayan insan zihninin en önemli bilgiyi kendi tohumunda barındırdığını biliyorum, bilinçli eş yaratımın ancak cinsellik ve aşkın ruhsal keşfi ile mümkün olduğu gerçeğini aktarmaktan onur duyuyorum.

Yorum Yapın