İffet Nedir?

856 views

Onlara köklenecekleri bir rahim bulmalarını söyle ki rahatça uçabilsinler. O rahimde arayacakları tek şey iffet olsun. İffetin oldugu yerde Aşk da vardır, İman da…

Böylece kendilerini doğal olarak ateşle uyumlamış olurlar ve İbrahim’e uyanırlar.

Kâdir Erkek böyle olur.

İffet Hakk’a saygının, söze sadakatin göstergesidir.

İffet sevgi ve muhabbetin, güvenin, gerçek yuva bilgisinin referans noktasıdır.

İffet ruhun immün sistemidir. Karmaşıklık, dolanıklık, çıkmaz ve açmazlarla dolu zihnin doğal merhemidir. 

İffet Sırat-ı Mustakim’in, en nihayetinde kendine giden o dosdoğru yolun anahtarıdır.

İffet çok yüksek bir haldir, güzelliğin ve kerametin nişanı Yusuf’un kendidir.

İffet ruhun bozulmamış saflığıdır. Ruhun bekaretinin müjdesidir. İçeride, çok daha derindedir, azadaki yansıması gözlerdir. Onu yalnızca bacak arasında arayanlar, aradıkları ile meşgul oldukları sürece hakikati kaçıracaklardır. 

İffet, ipekten yapılmış mahremiyet örtüsüdür. Bu örtüye bürünenler sonsuza dek korunurlar.

Önceki İçerikŞu Anda Canın Yanıyor…
Sonraki İçerikDeğersizlik Sorunu
Meryem Suna
1977 yılının Kasım ayında Samsun'da doğdum. Maneviyata olan ilgim ve merakım nedeniyle Medrese eğitimime İlkokuldan önce başladım. İlahi olana duyduğum aşk ve arzunun çocuk ruhuma kattığı tadı izleyerek yola devam ettim. İnsanın sonsuz potansiyel gerçekliği ile tanışmam tam olarak cinsellikle ilgili keşiflerim üzerine ortaya çıktı. Bu süreçle birlikte zihnimin yapısını büyük bir dikkat ve farkındalıkla gözlemleme becerisini geliştirdim. Cinsellik ve Spiritüellik arasındaki bağı kavramak ve ikisi arasındaki dengeyi sağlamak, bilinçli gözlem ve deneyim araştırmalarım sonucunda oluştu. Akademik eğitimimi Sosyoloji üzerine tamamladım. Türkiye'de uzman bir kurumdan Bütünsel Yaşam Koçluğu sertifikası alarak bu alanda çalışmalara başladım. Aile Dizimi, Kuantum, Psiko Kinesiyoloji, Reiki, ReConnection, Tachyon gibi birçok Enerji Teknikleri ile çalıştıktan sonra Tantra ile tanıştım. Tantra öğretisinin varoluşa yaklaşımındaki saygı, anlayış ve kabulü beni derinden etkiledi ve eğitimimi bütünüyle bu şefkatli disipline yönlendirdim. Tantra'da Osho yaklaşımını merkez alarak tüm çalışmalarımı cinsellik ve ruhsallık üzerine yoğunlaştırdım. Yüksek sezgi gücüm, sorgulama cesaretim, Öz'e duyduğum sarsılmaz güvenle nihayet manevi doyumun ve içsel huzurun varolduğu yaşam sanatını kendime armağan ettim. Eğitim ve çalışmalarımı Türk Kültürünün zihin yapısına uygun olarak sentezlemeye, Tantra ve Tasavvuf arasında yakaladığım nitelikli ilişkiyi halen sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bilgiyi sürekli dışarıda arayan insan zihninin en önemli bilgiyi kendi tohumunda barındırdığını biliyorum, bilinçli eş yaratımın ancak cinsellik ve aşkın ruhsal keşfi ile mümkün olduğu gerçeğini aktarmaktan onur duyuyorum.

Yorum Yapın