Aşık Maşuk

1.771 views

Her birimiz aşık (seven) doğarız. Bunda şüphe yoktur, hiçbir zaman da olmayacaktır. Şüphe maşuk(sevilen) olmaktadır. Tüm güvensizliğimiz sevildiğimize dairdir.

Sevildiğini bildiginde, bu senin icin artık hiçbir şüphe taşımadığında aşkı kafanla yaşamayı bırakırsın.

Zihnindeki tehdit sevilmene dairdir. Bir sekilde bir yerde bu güveni kaybettin. Sana kendini sevmen söylenir de bunun anlamı tam olarak açıklanmaz. Kendini sevmen; her ne olursa olsun, ne yapmış olursan ol, seçimlerin neye benzerse benzesin sen kuşkusuz, tartışmasız ve inkarsız bir şekilde SEVİLMEKTESİN anlamına gelir. Bu hiç değişmedi ve değişmeyecek. Sen bunu hatırladığın an aşık ve maşuk birleşecek.

Hesap-kitap, plan, pazarlık ile nefes alan, şüpheleriyle zeki olduğunu ispatlamaya çalışan bir aşık olduğunda hiçbir zaman tatmin olmayacaksın.

Maşuk olmaya kendini bırakmış, izin vermiş, teslim olmuş bir aşık olduğunda abdala dönüşeceksin. İşte tüm yaşamın boyunca ulaşacağın tek gerçek doyum ikisi bir olduğunda ortaya çıkacaktır.

Önceki İçerikZamanın Ötesinde Bir Masal…
Sonraki İçerikİstediğini İtiraf Edemediğin Bir Şeye Sahip de Olamazsın
Meryem Suna
1977 yılının Kasım ayında Samsun'da doğdum. Maneviyata olan ilgim ve merakım nedeniyle Medrese eğitimime İlkokuldan önce başladım. İlahi olana duyduğum aşk ve arzunun çocuk ruhuma kattığı tadı izleyerek yola devam ettim. İnsanın sonsuz potansiyel gerçekliği ile tanışmam tam olarak cinsellikle ilgili keşiflerim üzerine ortaya çıktı. Bu süreçle birlikte zihnimin yapısını büyük bir dikkat ve farkındalıkla gözlemleme becerisini geliştirdim. Cinsellik ve Spiritüellik arasındaki bağı kavramak ve ikisi arasındaki dengeyi sağlamak, bilinçli gözlem ve deneyim araştırmalarım sonucunda oluştu. Akademik eğitimimi Sosyoloji üzerine tamamladım. Türkiye'de uzman bir kurumdan Bütünsel Yaşam Koçluğu sertifikası alarak bu alanda çalışmalara başladım. Aile Dizimi, Kuantum, Psiko Kinesiyoloji, Reiki, ReConnection, Tachyon gibi birçok Enerji Teknikleri ile çalıştıktan sonra Tantra ile tanıştım. Tantra öğretisinin varoluşa yaklaşımındaki saygı, anlayış ve kabulü beni derinden etkiledi ve eğitimimi bütünüyle bu şefkatli disipline yönlendirdim. Tantra'da Osho yaklaşımını merkez alarak tüm çalışmalarımı cinsellik ve ruhsallık üzerine yoğunlaştırdım. Yüksek sezgi gücüm, sorgulama cesaretim, Öz'e duyduğum sarsılmaz güvenle nihayet manevi doyumun ve içsel huzurun varolduğu yaşam sanatını kendime armağan ettim. Eğitim ve çalışmalarımı Türk Kültürünün zihin yapısına uygun olarak sentezlemeye, Tantra ve Tasavvuf arasında yakaladığım nitelikli ilişkiyi halen sizlerle paylaşmaya devam ediyorum. Bilgiyi sürekli dışarıda arayan insan zihninin en önemli bilgiyi kendi tohumunda barındırdığını biliyorum, bilinçli eş yaratımın ancak cinsellik ve aşkın ruhsal keşfi ile mümkün olduğu gerçeğini aktarmaktan onur duyuyorum.

Yorum Yapın