Hasan Sonsuz Çeliktaş ile MISIR Yolculuğu

645 views

derKi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Sonsuz Çeliktaş’ın rehberliğinde Kadim Mısır’a ruhani bir yolculuk.

Yolculuğun programı ve detayları aşağıdadır.

Katılmak için bilgi@dunyaninruhu.com adresine mail atabilirsiniz.


Mısır Yolculuğu Programı ve Detayları

Gidiş: 28 Nisan 2018 Cumartesi Dönüş: 6 Mayıs 2017 Pazar (9 Gün)

Yolculuk Bedeli: Bilgi için lütfen bilgi@dunyaninruhu.com adresine mail atınız.

Gün 1: Kahire’ye Gidiş

Egypt Air uçağıyla İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Kahire’ye hareket ediyoruz. Kahire’ye indikten sonra da otelimize yerleşiyoruz.

Gün 2: Piramitler – Kahire Müzesi

Sabahtan kalkıyor ve sıkı bir kahvaltıdan sonra Büyük Piramit’e gidiyoruz. Piramit içinde enerjinin tadını çıkarttıktan sonra Kefren, Menküre Piramitleri ile Sfenks’i ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından da Kahire Müzesi’ne gideceğiz.

Gün 3: Sakkara – Aswan

Bugün Sakkara’daki “Basamaklı Piramit”i ziyaret edeceğiz. İmhotep Müzesi’ni gezip, Eski Krallığın kutsal alanının eserlerini göreceğiz birlikte. Mısır’ın en ilginç bölgelerinden Seraphium’da da meditasyon yapacağız. Öğle yemeğinin ardından Aswan’a uçuyoruz ve otelimiz Mowenpick Aswan’a yerleşiyoruz.

Gün 4: Aswan – Elephantine – Nübye Köyü

Kahvaltının ardından Aswan’da Bitmemiş Obelisk’i görüyoruz. Ardından da Mısır’ın en güzel noktalarından birisine, Tanrıça İsis’in Philae’deki tapınağına gidiyoruz. Tapınak ada üzerinde kurulu olduğu için Nil nehri üzerinden teknelerle ulaşıyoruz oraya. Tanrıça’ya selamlarımızı sunduktan sonra yemeği gidiyoruz. Sonrasında ise Elephantine adasına gidiyoruz. Elephantine şehri, Eski Mısır’da  Aswan şehrinin yerleşim merkezi. Burada Tanrı Khnum’un Tapınağı’nı geziyoruz. Sonrasında ise Nil Nehri’nin en güzel manzaraları eşliğinde Nübye Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Yanınızda mayolarımızı da alıyoruz ki bugün Nil Nehri’nde yüzeceğiz.

Gün 5: Aswan ve Gemiye Yerleşme

Gündüz Aswan’dayız. Arzu edenleri Abu Simbel Tapınağı’na götürüyoruz, Abu Simbel’e gitmek istemeyenler de otelde kalıyor. Sonrasında da Nil Nehri üzerinde bizi Luksor’a götürecek olan gemiye yerleşiyoruz.

Gün 6: Kom Ombo – Edfu

Gözümüzü Kom-ombo’da açıyor ve Sobekh ile Horus’un ortak tapınağını ziyaret ediyoruz önce. Mısır’ın şifa merkeziymiş burası zamanında. Çok etkileyici bir tapınak. Sonra da öğleden sonra Mısır’ın en büyük ikinci tapınağı Edfu Horus tapınağına faytonlarla gidiyoruz. Akşama gemideyiz.

Gün 7:  Abydos – Denderah

Sabah bir bakıyoruz ki Luksor’a varmışız.  Limandan Luksor Tapınağı’na baka baka otobüse atlıyoruz ve doğru Abydos’a gidiyoruz. Abydos, 2. Ramses’in babası 1. Seti’nin tapınağı. Büyüleyici bir mekan. Zaten bugün göreceğimiz iki tapınak da Mısır’ın en tartışmalı noktalarından. Abydos’ta meşhur helikopter, denizaltı hiyeroglifleri var. Ayrıca arkasındaki Oserion’un da sırrı aslında halen çözülebilmiş değil. Abydos’tan sonra Denderah’a Hathor’un Tapınağı’na gideceğiz ki Mısır’daki en fantastik tapınak. Meşhur elektrik ampülleri burada, ayrıca duvarlarında hiçbir tapınakta olmayan semboller ve garip şekiller var. Enerjisi de muhteşemdir buranın. Dönüşte ise gemideyiz yine.

Gün 8: Luksor – Krallar Vadisi – Medinat Habu

Kahvaltınızı iyi yapın bugün cidden sıkı geçecek. Önce Krallar Vadisi’ne gidip firavunların mezarlarını ziyaret edeceğiz. Ardından enerjisi çok güçlü olan aslan Tanrıça Sekhmet’in tapınağı Medinat Habu’ya gidiyoruz. Öğleden sonra ise Karnak’tayız. Burada Osiris’in 7 Kapısı’ndan geçip, yolculuğumuzu taçlandıracağız.

Gün 9: Luksor – Karnak

Bugün ise Luksor’daki Luksor ve Karnak tapınaklarını ziyaret edeceğiz.

* Yolculuklarımız TURSAB onaylı seyahat acentesi güvencesi ile düzenlenmektedir.

 

 

Paylaş
Önceki İçerikRomantik İlişkilerde Sevgi ve İlgiyle Boğmak: Neden Olur Nasıl Engellenir?
Sonraki İçerikÇöl Çiçeği
Hasan 'Sonsuz' Çeliktaş
18 Kasım 1976'da Mersin'de doğdu. Toros Koleji'ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'ne girdi. Fakültesini çok sevdiğinden mezuniyeti sonrasında oradan ayrılamadı ve asistan kadrosunda eğitim hayatına devam etti. 2005'te ise İzmir'e yerleşti. 2001 yılında "Sonsuzlukotesi" mail grubunu kurmasıyla başlayan yazarlık hayatı, önce 2002'de sonsuzlukotesi.com'u, daha sonra da 2004'de derKi.com'u kurmasıyla devam etti. Bir yandan da Cosmopolitan, Esquire, Yeni Aktüel, Zodiac, Akşam Brunch gibi dergilerde ve Akşam Gazetesi'nde serbest yazar olarak yazıları yayınlandı. 2011'de ise Anadolu topraklarından doğup Amazon.com'da yayınlanan ilk Türk Spiritüel dergisi "The Wise"ı oluşturdu. Halen yazmaya devam ediyor. Duru Sonsuz ile Özün Dünya'nın babası sıfatıyla onlara rehberlik yapmaya çalışıyor...

Yorum Yapın