Hasan Sonsuz Çeliktaş ile Mısır Yolculuğu (26 Ağustos – 4 Eylül)

643 views

Hasan Sonsuz Çeliktaş ile Mısır: Ölümsüz Tanrıların Topraklarında 

Gidiş: 26 Ağustos 2017 Cumartesi Dönüş: 4 Eylül 2017 Pazar (10 Gün)

Ücret: Bilgi için bilgi@dunyaninruhu.com adresine mail atınız.


Program:

Gün 1: Kahire’ye Gidiş

Egypt Air uçağıyla İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan Kahire’ye hareket ediyoruz. Kahire’ye indikten sonra da otelimize yerleşiyoruz.

Gün 2: Piramitler – Kahire Müzesi

Sabahtan kalkıyor ve sıkı bir kahvaltıdan sonra Büyük Piramit’e gidiyoruz. Piramit içinde enerjinin tadını çıkarttıktan sonra Kefren, Menküre Piramitleri ile Sfenks’i ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından da Kahire Müzesi’ne gideceğiz.

Gün 3: Sakkara – Aswan

Bugün Sakkara’daki “Basamaklı Piramit”i ziyaret edeceğiz. İmhotep Müzesi’ni gezip, Eski Krallığın kutsal alanının eserlerini göreceğiz birlikte. Öğle yemeğinin ardından Aswan’a uçuyoruz ve otelimiz Mowenpick Aswan’a yerleşiyoruz.

Gün 4: Aswan – Elephantine – Nübye Köyü

Kahvaltının ardından Aswan’ın meşhur büyük barajını ve Bitmemiş Obelisk’i görüyoruz. Ardından da Mısır’ın en güzel noktalarından birisine, Tanrıça İsis’in Philae’deki tapınağına gidiyoruz. Tapınak ada üzerinde kurulu olduğu için Nil nehri üzerinden teknelerle ulaşıyoruz oraya. Tanrıça’ya selamlarımızı sunduktan sonra yemeği gidiyoruz. Sonrasında ise Elephantine adasına gidiyoruz. Elephantine şehri, Eski Mısır’da  Aswan şehrinin yerleşim merkezi. Burada Tanrı Khnum’un Tapınağı’nı geziyoruz. Sonrasında ise Nil Nehri’nin en güzel manzaraları eşliğinde Nübye Köyü’nü ziyaret edeceğiz. Yanınızda mayolarımızı da alıyoruz ki bugün Nil Nehri’nde yüzeceğiz.

Gün 5: Aswan ve Gemiye Yerleşme

Gündüz Aswan’dayız. Arzu edenleri Abu Simbel Tapınağı’na götürüyoruz, Abu Simbel’e gitmek istemeyenler de otelde kalıyor. Sonrasında da Nil Nehri üzerinde bizi Luksor’a götürecek olan gemiye yerleşiyoruz.

Gün 6: Kom Ombo – Edfu

Gözümüzü Kom-ombo’da açıyor ve Sobekh ile Horus’un ortak tapınağını ziyaret ediyoruz önce. Mısır’ın şifa merkeziymiş burası zamanında. Çok etkileyici bir tapınak. Sonra da öğleden sonra Mısır’ın en büyük ikinci tapınağı Edfu Horus tapınağına faytonlarla gidiyoruz. Akşama gemideyiz.

Gün 7:  Abydos – Denderah

Sabah bir bakıyoruz ki Luksor’a varmışız.  Limandan Luksor Tapınağı’na baka baka otobüse atlıyoruz ve doğru Abydos’a gidiyoruz. Abydos, 2. Ramses’in babası 1. Seti’nin tapınağı. Büyüleyici bir mekan. Zaten bugün göreceğimiz iki tapınak da Mısır’ın en tartışmalı noktalarından. Abydos’ta meşhur helikopter, denizaltı hiyeroglifleri var. Ayrıca arkasındaki Oserion’un da sırrı aslında halen çözülebilmiş değil. Abydos’tan sonra Denderah’a Hathor’un Tapınağı’na gideceğiz ki Mısır’daki en fantastik tapınak. Meşhur elektrik ampülleri burada, ayrıca duvarlarında hiçbir tapınakta olmayan semboller ve garip şekiller var. Enerjisi de muhteşemdir buranın. Dönüşte ise gemideyiz yine.

Gün 8: Luksor – Krallar Vadisi – Medinat Habu

Kahvaltınızı iyi yapın bugün cidden sıkı geçecek. Önce Krallar Vadisi’ne gidip firavunların mezarlarını ziyaret edeceğiz. (Arzu edenler bu sene sınırlı sayıda ziyaretçiye açılan ve restorasyonlarına yıllardır milyonlarca dolar harcanan Kral Seti ve Kraliçe Nefertari mezarlarını da ziyaret edebilecekler.) Ardından enerjisi çok güçlü olan aslan Tanrıça Sekhmet’in tapınağı Medinat Habu’ya gidiyoruz.

Gün 9: Luksor – Karnak

Bugün ise Luksor’daki Luksor ve Karnak tapınaklarını ziyaret edeceğiz

Gün 10: Luksor

Uçağımız sabah 5:30’da Luksor’dan kalkıyor. Kahire aktarmalı olarak dönüyoruz.

* Yolculuğumuz TURSAB belgeli Travel Dreams firmasıyla gerçekleştirilmektedir.

 

Yorum Yapın