Bosna Piramitlerinde Ekinoks Partisi (20-23 Eylül)

796 views

Sevgili Arkadaşlar,

20-23 Eylül tarihlerinde Bosna Piramitleri’ni ziyaret etmek üzere Bosna’ya gidiyoruz. Bu benim için de ilk olacak. Bosna Piramitleri’ni keşfeden arkeolog Sam Osmanagich’in sunumunu izlediğimden beri buraya dair merakım vardı, şimdi hep birlikte keşfedebileceğiz. Mısır’ın ardından Bosna Piramitleri de iki piramitin enerjisini görebilmek adına çok güzel olacak. Ayrıca tam da ekinoksa dek geliyor bu yolculuk bu sebeple ayrıca özel bir yolculuk olacak bizler için. Keza orada ekinoks festivali da yapılıyor ki tadından yenmez. : )

TURSAB seyahat belgeli TravelDreams tarafından organize edilen bu yolculuğa katılmak için bilgi@dunyaninruhu.com adresine mail atabilirsiniz.

Hasan Sonsuz Çeliktaş ile Bosna Piramitleri

Yolculuk Tarihi: 20-23 Eylül 2017

Ücret: 525 Euro

Not: Bosna’ya vize gerekmiyor.

 1. Gün Program

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda buluşmanın ardından Türk Havayolları TK 1021 seferi ile saat 07:15’te Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık olarak 1 saat 50 dakika sürecektir. Yerel saat ile 08:05’te Bosna’ya varışımızın ardından Belvedare Noktası, Yeraltı Labirenti Ravne , Eserler Müzesini gezmek için Visoko’ya yola çıkıyoruz. Güneş ve ay piramitleri de gezimiz esnasında göreceğimiz eşsiz yerler arasında. Güneş piramidinin bulunduğu yerde yerel bir restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Vratnica Höyüğü’ne doğru gezmeye çıkıyoruz. Gezimizin sonuna doğru Ay Piramidini de ziyaret ettikten sonra akşam yemeğimizi almak üzere restorana doğru hareket ediyoruz.

Yemeğin ardından Visoko’daki otelimize dönüyoruz.

 1. Gün Program

Sabah, kahvaltının ardından vakit kaybetmeden Kravitse şelalelerine doğru yola çıkıyoruz. Şelalerin bulunduğu bölgede kısa bir meditasyon yaparak Mostar’a devam ediyoruz. 600 yıllık geçmişe sahip, Bosna-Hersek’i oluşturan iki parçadan biri olan Hersek’in en büyük şehri Mostar’ı tanıtan yürüyüş turumuzda, 1557’de Mimar Sinan’ın öğrencilerinden Mimar Hayreddin’in inşa ettiği, ancak 1992’de Hırvat topçu ateşiyle yıkılan, daha sonra 2004’te Türkiye’nin de büyük desteğiyle orijinal malzeme ve dönemin inşa teknolojisiyle yeniden yapılan, UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Mostar Köprüsü, Kuyumcular Çarşısı, Koska Mehmed Paşa Camii, Eski Hamam ve dönemin tipik Osmanlı evini yansıtan Müslüm Bey Konağı göreceğimiz yerler arasında… Mostar’ın yerel pazarlarından alışveriş yapabileceğiniz serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak Visoko’ya doğru dönüşe geçiyoruz. Akşam yemeğimizi Visoko’da alıyoruz. Sonrasında Visoko’daki otelimize transferimiz gerçekleşecek.

 1. Gün Program

Sabah kahvaltının ardından Ravne 2 parkında – güneş piramitlerinin eteğinde gerçekleştirilecek Sonbahar Ekinoks Festivali kapsamındaki etkinliklere katılıyoruz.

Etkinliğimiz esnasında öğle ve akşam yemeklerimiz için transferlerimiz gerçekleştirilecektir.

Festival etkinlikleri ve akşam yemeği sonrası Visoko’daki otelimize dönüyoruz.

 1. Gün Program

Sabah kahvaltının ardından otelimizde çıkış işlemlerini tamamlıyor ve otelden ayrılıyoruz. Öncelikle Saraybosna turumuzu gerçekleştiriyoruz. Saraybosna turumuz sırasında Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş çarşı, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni ve Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey için yaptırılan Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’u, 1. Dünya Savaşı’nın çıkmasına neden olan Franz Ferdinand suikastının yaşandığı Latin Köprüsü göreceğimiz yerler arasında… Tur bitimi Saraybosna havalimanına hareket ediyoruz. THY’nin TK 1026 sefer sayılı uçuşu ile saat 21:10’da İstanbul’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 00:05’te İstanbul’a varış ve yolculuğumuzun sonu…

Yolculuk Fiyatına Dahil Hizmetler

 • Visoko Hotel konaklaması 3 gece / oda kahvaltı
 • 1.gün öğle ve akşam yemeği
 • 2.gün öğle ve akşam yemeği
 • 3.gün – akşam yemeği
 • Tüm transferler
 • Piramit gezileri
 • Mostar gezisi
 • Müze ve ören girişleri
 • Meditasyonlar
 • Seyahat sağlık sigortası

Tur Fiyatına Dahil Olmayan Ekstralar

 • Türk Havayolları ile yapılacak gidiş dönüş uçuşlar (200 dolar civarında bilet. Puanla da alabilirsiniz.)
 • Programda Belirtilmeyen Geziler
 • Programda Belirtilmeyen Yemekler ve Tüm Yemeklerdeki İçecekler
 • Uçaklarda fazla bagaj ücretleri
 • Kişisel Harcamalar

Sevgilerimle,
Hasan Sonsuz Çeliktaş

Paylaş
Önceki İçerikHasan Sonsuz Çeliktaş ile Mısır Yolculuğu (26 Ağustos – 4 Eylül)
Sonraki İçerikHaziran Yeni Ay ile Kapanırken…
Hasan 'Sonsuz' Çeliktaş
18 Kasım 1976'da Mersin'de doğdu. Toros Koleji'ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü'ne girdi. Fakültesini çok sevdiğinden mezuniyeti sonrasında oradan ayrılamadı ve asistan kadrosunda eğitim hayatına devam etti. 2005'te ise İzmir'e yerleşti. 2001 yılında "Sonsuzlukotesi" mail grubunu kurmasıyla başlayan yazarlık hayatı, önce 2002'de sonsuzlukotesi.com'u, daha sonra da 2004'de derKi.com'u kurmasıyla devam etti. Bir yandan da Cosmopolitan, Esquire, Yeni Aktüel, Zodiac, Akşam Brunch gibi dergilerde ve Akşam Gazetesi'nde serbest yazar olarak yazıları yayınlandı. 2011'de ise Anadolu topraklarından doğup Amazon.com'da yayınlanan ilk Türk Spiritüel dergisi "The Wise"ı oluşturdu. Halen yazmaya devam ediyor. Duru Sonsuz ile Özün Dünya'nın babası sıfatıyla onlara rehberlik yapmaya çalışıyor...

Yorum Yapın