Yengeç Burcunda Dolunay

563 views

Yılın son dolunayı, 22 Aralık cumartesi akşamı saat 20.48’de, Zodyağın prensi/prensesi, gözü yaşlısı, yufka yüreklisi, herkesin ablası-abisi olan Yengeç burcunda

Konuya her zaman kullandığım anlatım dili yerine, biraz dramatik bir söylemle girmek istedim. Bugünlerde hepimizin bir yengeç tarafı gün yüzüne çıkabilir çünkü. Nasıl derseniz? Yengeç burcundaki Ay, duygusal ihtiyaçlarımızla ilgilidir. Kendimizi ait hissettiğimiz yerde ve insanlarla birlikte olmak bizi güvende hissettirir. Bu burçta gerçekleşen dolunaylarda, aidiyet birlik bütünlük güvende hissetmek içtenlik samimiyet konuları önem kazanır.

Birine yakınlaşmış veya birinin size yakınlaşmasına izin vermiş olabilirsiniz. Sizi üzen kabuğunuza çekilmenize neden olan veya fazlasıyla duygusal tepki vermenize neden olan olaylar yaşamak bugünlerde mümkün. Korku alınganlık kaygı kırgınlık küslük endişe sürekli değişen ruh halleri… Gitsem mi kalsam mı? soruları, zihninizde yüreğinizde dalgalanıyor olabilir.

En iyisi bugünlerde gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu bulmak ve kendinize şefkat göstermek. Sizi kısıtlayan alışkanlıkları tutumları fark etmek ve üzen insanlardan biraz uzaklaşmak. Karar vermek hareket etmek ve kabuğunuzdan çıkmak için yeni yılı bekleyin. Yaklaşan oğlak burcundaki güneş tutulması (6 ocak 2019) bize yol gösterecektir. Yeni yıla kadar kendinize iyi davranın. Kimse ilgilenmiyorsa, siz sarıp sarmalayıp sevin içinizdeki çocuğu. Biraz şımartın, onun en çok size ihtiyacı var.

İmza, bir yengeç

Yorum Yapın