Yay Burcu Dolunayı

1.169 views

Kader ve karma kol kola !

17 Haziran’da 25 derece Yay burcunda Dolunay olacak. Güneş’in de aynı derecede İkizler burcunda olduğu bu Dolunay; yine 4 ve 10 ev akslarında meydana geldiğinden İkizler burcu yeniayı ile başlayan konulara aydınlık geliyor gibi olsa da, hala sisli ve belirsiz durumların içinde olacağa benziyoruz. Ancak en önemli netlik bu dolunayda kendi içimizde olacaktır. Ev ve aile yaşamımız bu alandaki konular taşınma ev alımı satımı aile üyelerinin sağlık problemleri, çocuklarımızın geleceği, çocukluk ve kök travmaları, meslek kariyer yaşamımız ve toplumsal imajımız geçen yeniaydaki konu başlıklarımızdı. Bu konularla ilgili yeni kararlar almaya çalışırken kafamızı karıştıran hangi yöne gideceğimizi kestiremediğimiz ikircikli durumların da içinde yer aldık. Bu Dolunay aslında bu ikircikli durumlarda net olmamızı sağlayacak nitelikte ancak bu netlik, az önce yazdığım gibi, kendi içimizde meydana gelecektir. Kendi değer yargılarımız duruşumuz ve kendimize duyduğumuz inanç süreci belirleyecektir.
Dolunay “ al heckna” sabit yıldızını tetikleyerek alacağımız kararlarda atacağımız adımlarda güç sahibi olmamıza da olanak sağlayacaktır. 
Jüpiteryen bir Dolunay bu. Ancak Jüpiter retroda. Bu durumda ertelediğimiz ya da ertelenen fırsatlar kaçırılan şans iade edilmeyen hak ve adalet kavramları hepimiz için tecelli edecektir. Ancak ne kadar şanslı olduğumuzu korunduğumuzu desteklendiğimizi tam olarak göremeyebilir farkına varamayabiliriz. Çünkü, Dolunay’ın yöneticisi olan Jüpiter; Neptün ile gergin bir kontakt kurduğundan ideal olanı doğru güzel olanı tam olarak ayırt etmekte zorlanmamıza, somut planda yine de belirsizlikler içinde kalmamıza neden olabilir. Ancak Dolunay’ın diğer yöneticisi Merkür Yengeç burcundan Neptün ile güzel bir açı oluşturuyor ki; zihnimiz mantıkla göremediğimiz bu desteği duygu ya da sezgi kanalıyla biliyor olacaktır. Şu anda somutta göremediğimiz iyi ve güzel her şeyi sezgi kanalıyla biliyor ve hissediyor olacağız. Öyle ki, cevaplar çevremizdeki yakınlarımız aracılığıyla, rüya ya da sezgi kanalıyla bize aktarılıyor olacak. 
Bu dönem, kadersel olarak zihnimiz ev ve ailemizle ilgili konulara çok takık olacaktır. Onların ihtiyaçları güvenlikleri onların geleceğini güvence altına almak ile ilgili konularda kararlar alabiliriz. Daha çok duygusal kararlar alıp duygusal adımlar atabiliriz. Ancak Güney Düğüm Satürn ve Plüton ile karşıtlık enerjisi içinde, gereğinden fazla yük almamamız gerektiğini önce kendi ailemizi oluşturmamız gerektiğini hatta varsa üzerimizde bizi yoran sorumluluklar; onları da artık bırakmamız gerektiğini söylüyorlar. Satürn retrodan geleneksel olanı, “ böyle gelmiş böyle gider diyerek “ kemikleşmiş olan kuralları yık diyor. Yani beni yık geç ve yeniden duygularınla yeni yapılar oluştur diyor. 
Ebeveynlerimizle ilgili olan tüm çocukluk travmalarımız ortaya çıkarak, seçmediğimiz ama bir şekilde yaşayarak erken büyümek zorunda olduğumuz konularda bizi yorabilir. Aile büyüklerini suçlamak en kolayı. Oysaki; bu yaşamı biz seçtik ve yaşadığımız her ne ise, onun üstüne çıkarak bundan sonraki yaşamımızın daha sağlıkla ilerlemesi için ebeveynlerimizle barış imzalamalı ve kendi yaşamımızın da sorumluluğunu almalıyız. 
Dolunay, iade-i itibar zamanı. Bir sürü haksızlık adaletsizlik yolsuzluk gibi durumlarda kandırılan üzülen bir çok kişiye sistem tarafından bazı ödüller sunulacaktır. Ancak bazı durumların tam olarak ortaya çıkması biraz daha zaman alabilir. Öncelikle iç hesaplaşmamızdan adil ve dürüst olarak çıkmalıyız. Dolunay öncelikle kendimize kendimizi kanıtlamayı ve bunu da tam anlamıyla adalet kavramıyla yapmayı anlatacak. Eğer bu sınavdan dürüst olarak geçersek kadersel olarak inandığımız şeyler bize sunulacaktır.
Yanı sıra, bu Dolunay’da kader ve karma kol kola. Karma yaratmamak çok çok önemli. Çünkü Jüpiter retrodan çıktıktan sonra yaratacağınız yeni karmalar da işlemeye başlayacaktır. Tutulma öncesi son Dolunay olan bu süreçte, karma yaratmamak kendi değer yargılarınızı adilce masaya yatırın haksızlık etmeyin kötülük yapmayın affedici olun ve koşulsuz sevgi prensibinde kalın.
Sevgiyle…

Yorum Yapın