Venüs Retrosu Kapıda…

1.712 views

3 Mart / 15 Nisan tarihleri arasında Koç burcunun 13 derecesinde başlayan Retro, Balık burcunun 26 derecesinde durağanlaşarak sona erecek. İlişkilerimizde ne kadar bencil olduğumuzla, gerçek ve koşulsuz sevginin arasında gidip geleceğiz. Karşımızdaki kişilerin sevgilerinde ne kadar bencil olduğu ya da bizi sevgileriyle ne kadar yüceltebildiklerine tanık olacağız.
Venüs; bizim sevgimizi nasıl anlattığımız ve beklentilerimizi, sevgiyi nasıl yansıttığımızı sevme şeklimizi, ilişkilerimizi, finansal kaynaklarımızı, güzelliğe dair olan her şeyi, yeme içme biçimimizi ve keyif aldığımız konuları anlatır. Öncelikle bu konularda bazı sıkıntılı durumlar, geriye düşmeler, yavaşlamalar ve terslikler olabilir. Mesaj ; her zaman ki gibi “dur ve yavaşla “ dır. Hayatlarımızda Venüs’ün sorumlu olduğu konularda belirsizlikle karşılaşabiliriz. İlişkilerimizde partnerimiz ya da ortağımızla aramızda halledemediğimiz parasal konular, paylaşımlar ben neyi ne kadar hak ettim, ya da sen neyi ne kadar hak ettin gibi sorularla karışıklık içinde bulabiliriz kendimizi. Venüs Retrolarının en önemli mesajı, kendimize verdiğimiz değer ve sevgiyi bize göstermek içindir. Bu dönemlerde karşımızdaki kişiler bize nasıl davranıyorlar? Haksızlık mı yapıyorlar ? Sevgilerini nasıl gösteriyorlar ? Gösteriyorlar mı? Para ile olan ilişkiniz nasıl ? Beslenme şekliniz ? Kendinizi ne kadar güzel buluyorsunuz ? gibi sorularla muhatap olarak, cevaplarının da hayatımızda tezahürü ile karşılaşırız. Sonuçtan memnun değilseniz dönüp bu cevapları çözümleriyle birlikte kendinizde aramanız gerekir. Haritasında Venüs’ü Retro olanlar bunun tam tersi yönde hareket edebilirler. Onlar için doğru zamanlardır.

Burçlara göre etkileri
KOÇ BURCU : Venüs sizin hem ilişkiler evinizi hem de finans evinizi yönettiğinden ve Retro sizin burcunuzda başladığından, ciddi bir kafa karışıklığı yaşamanız söz konusu olabilir. Şu ana kadar ki ilişkilerinizde sevginizi nasıl yansıttınız ? Biraz bencilce mi ? Bu soruları kendinize sorun. Fiziksel değişim için doğru bir zaman değil. Geçmiş ilişki ve parasal konular bu dönem önünüze gelebilir. Net karar vermeyin ve olayları seyredin.
BOĞA BURCU : Yönetici gezegeniniz bilinçaltı evinizde Retro yapacağından, geçmişe yönelik bazı gizli aşklar ya da platonik duygular bu dönem aklınızı meşgul edebilir. Eskiden tanıdığınız uzun zamandır görmediğiniz birilerini rüyanızda görebilirsiniz. Tatlıya düşkünlük artabilir buna dikkat edin.
İKİZLER BURCU : Retro sizin sosyal çevre ve arkadaşlar evinizde olacak. Görüşmediğiniz arkadaşlarınızdan haberler alabilir birlikte bazı eğlenceli organizasyonlar yapabilirsiniz. Ayrıldığınız ya da üyesi bulunduğunuz bazı sosyal klupler ya da derneklere yeniden dahil olmak isteyebilirsiniz. Yanı sıra bu Retro çevrenizdeki arkadaşlarınızın size gerçek yüzünü de çok net gösterecektir. Arkadaşlarınız sizi ne kadar sevip değer veriyor ? Ya da siz ?
YENGEÇ BURCU : Retro sizin kariyer ve meslek yaşamı alanınızda olacak. Çalıştığınız işten ve kazançtan memnun musunuz ? Otorite figürleri ya da patronlarınızla ilişkileriniz nasıl ? Sahibi bulunduğunuz iş yerinin toplumda geldiği yer ? Bu soruların cevaplarını bulacağınız ve bu konularla ilgili bazı zorlanmalarla karşılaşacağınız bu süreçte; kendinizi nerede görmek istediğinizi düşünün…
ASLAN BURCU : Retro sizin, yurtdışı ve yabancılar evinizde olacak. Gitmek istediğiniz o seyahate çıkabilir ya da almak istediğiniz eğitim programına dahil olabilirsiniz. Hukuksal süreçleriniz devam ediyorsa bazı aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz. Hayata bakış açınızı ve felsefenizi sorgulayacağınız keyif aldığınız konuların yeniden üstünden geçeceğiniz bu süreçte, geçmiş ve uzaklarda olan eski aşkınızdan haber gelebilir. Eğer yabancı ülkelerle ticaret alışverişiniz varsa bazı sorunlarla karşılaşabilirsiniz.
BAŞAK BURCU : Retro sizin ortaklaşa gelirler ve kriz evinizde. Ortak paylaşımlarınız varsa vergi, nafaka kredi banka gibi alanlarda bu dönem daha dikkatli olun ve yeni bir risk almayın. Bazılarınız eşlerinin bu alandaki krizleriyle uğraşmak zorunda kalabilir. Paraya verdiğiniz ya da vermediğiniz değeri ve parayla olan ilişkinizi sorgulayın.
TERAZİ BURCU : Yönetici gezegeniniz zıt burcunuzda ve ilişkileri evinizde Retro olacak. Kendinizi partnerinizin ya da ortağınızın gözünden daha net göreceğiniz bir dönem bu. İlişkilerinizde ben/biz dengesi masaya yatacak ve dengesiz aşırı olan ne varsa sorun çıkacaktır. Yanı sıra eski ama başlamayan bir ilişki içindeyseniz bu dönem onunla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz.
AKREP BURCU : Retro sizin iş yaşamı ve günlük rutin evinizde. Eski işlerden teklifler alabilir, eski çalışma arkadaşlarınızla görüşebilirsiniz. Çalışanlar için, arkadaşlarınızla aranızda anlaşmazlıklar çıkabilir. Sağlığınıza özellikle baş, mide ve bağırsak sorunlarınıza dikkat edin. Gündelik hayatınızda ufak tefek parasal konularda bazı terslikler canınızı sıkabilir endişelenmeyin.
YAY BURCU : Retro sizin aşk, çocuklar ve yaratıcılık evinizde. Çocuğunuzla ya da sevgilinizle aranızda bir problem ve uzaklaşma varsa bu dönem bunu düzeltebilirsiniz. Epeydir içinizden çok isteyip ertelediğiniz o hobiniz için kolları sıvama zamanı. Şu an zemin uygun. Geriye dönük yaratıcılığınızı pekiştirecek bazı gelişmeler de olabilir.
OĞLAK BURCU : Retro sizin aile ve yuva evinizde. Aile büyükleriniz ya da evinizde ailenizle ilişkileriniz zedelenebilir ve bazı gerginlikler çıkabilir. Babanızın sağlığına bu dönem dikkat edin. Bazılarınız babalarıyla ilişkilerini yeniden gözden geçirebilir. Epeydir zaman bulamadığınız evinize yönelik tadilat ve bakım için uygun bir dönem. Ev güvenliğinizi kontrol ettirin.
KOVA BURCU: Retro sizin, yakın çevreniz ve iletişim evinizde. Kardeş ve akrabalarınızla özellikle uzun zamandır göremediğiniz dost ve arkadaşlarınızla bir araya gelerek kısa eğlenceli planlar yapabilirsiniz. Bazılarınız eski dediği arkadaş ve dostluklar yeniden sorgulayacak. Eski okul arkadaşınızla aranızda yakınlaşmalar olabilir. İnternet ya da medya yoluyla para kazanıyorsanız bu dönem olabilecek aksaklıklara dikkat edin.
BALIK BURCU : Retro sizin para evinizde. Elinizden para çıkabilir hem de bir kriz sebebiyle. Beklediğiniz para varsa, karşı tarafın bir türlü karar verememesinden dolayı bu para elinize geçmeyebilir. Eski kazanç fırsatları tekrar gündeme gelebilir. Özellikle para ile olan ilişkinizi ona verdiğiniz değer duygunuzu bu dönem sorgulayın.

Yorum Yapın